Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 4 és fél hós lányom...

Baj ha a 4 és fél hós lányom még nem forgolódik?

Figyelt kérdés
Emelgeti a lábát háton, hason szépen tartja a fejét.Látom rajta hogy próbálkozik a mászással is. Az ölemben meg állandóan űlne és húzza fel magát.De űltethetem ha még nem is forgolódik?
2008. nov. 18. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam 4 hónapos korában fordult hasra, most 4,5 hónapos és már minden irányba megy neki. Egy gyógytornász mondta, hogy 6 hónapos korig nem baj ha nem forog csak utána. Ültetni meg ölben szabad.
2008. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem baj, hogy nem forog még. Ültetni ültetheted, csak a háta legyen mindig megtámasztva. A legjobb, ha féigülő helyzetben tartod, hogy a feje ne legyen a gerince felett függőlegesen. 6-8 hónapos koráig ráér forogni. Az én lányom 7,5 hónapos és csak 6,5 hónaposan kezdett el hasra fordulni. Hasról hátra egy kicsit hamarabb, mert utál hason lenni. Még nem mászik, csak hátrafelé kúszik, de ez sem baj. 8-10 hónapos koráig ráér mászni. Aztán meg az sem baj, ha csak 1 éves kora után jár. Minnél tovább mászik annál jobb!

Remélem segítettem.

Gyógytornász anyuka

2008. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ennyi idős a kisfiam és detto ugyan ez a helyzet. Mintha én irtam volna a kérdést. De nekem is azt mondták hogy nem baj ha nem forog még. Remélem egy picit megnyugtat hogy nem vagy ezzel egyedül.
2008. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónapos koráig nem fordult hasra.Kövér volt,és kényelmetlen volt úgy Neki,ezért nem is csinálta.Előbb állt fel mint forgott!
2008. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én babám meg a másik véglet ő már 1 hónapja hasáról hátra, 1 hete hátáról a hasára fordul. Négykézlábra állva hintázik, kúszni próbál több kevesebb sikerül megy is neki, de inkább hátra felé. A védőnő nem tudott megszólalni amikor meglátta, hogy mit csinál, ugyanis ez még korai.

Vannak babák akik később kezdik, itt találsz átlagokat és nyomon követheted mikor mit kéne csinálni. Ezek csak átlagok, minden babának más a fejlődés menete, ne feled.

[link]

[link]

[link]

2008. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4.5 hónapos azt lefelejtettem az előző voltam.
2008. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm a megnyugtató válaszokat! Ma voltam méretni és 7 kg kereken.Lehet lusta kicsit de mozgatom és mutogatom neki mit kellene csinálnia.Sziasztok és jó babázást Nektek.
2008. nov. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!