Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vezessem be a tejet...

Mikortól vezessem be a tejet így, hogy reggel és este is 200-240 ml tápszert eszik a babám?

Figyelt kérdés
2 nap múlva 1 éves lesz a babám,de ahogy a kérdésemben leírtam,reggel keléskor és este alvás előtt is 200-240 ml tápszert megeszik,igényli nagyon ezért nem akarom elvenni.Mikor vezessem be így a tejet és mennyit milyen időközönként? tejterméket már régóta eszik,szereti és nincs tőle baja. A másik kérdésem,hogy csapvizet mikor vezessem be?
2012. márc. 5. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Csapvizet amikor akarod,de mindig jobb a baba víz vagy a forralt.A tejet?házi vagy bolti tejet?mivel evett már tejterméket így napközben adhatsz neki attól,hogy reggel kap tápszert,mi így szoktattuk át tápszerről tejre-kakaóra,és ebben a korban a tápszert is reggeli és vacsora mellé kell kínálni,nem csak odaadni.Kis falatkákat készítesz és mellé tápszer vagy tej.

A házi tejet viszont én nem adnék neki én lányom 17hós és még nem kapott,tudom lehet-kell forralni de NEM.Itt nálunk 1-kisfiú befulladt a házi tejtől pedig nem allergiás,nem asztmás hamar kapott ennyi.

2012. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem,nem házi tejre gondoltam,hanem boltira. :)
2012. márc. 5. 12:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy reggel kapott tejet. Először 50 ml-t, 2 nap múlva 100 ml-t. Nekem a védőnő is mondta, hogy ne pár kortyot kapjon, mert úgy sosem derül ki, ha baja van tőle. Amikor már reggel megitta a 150 ml-t (mert ő reggeli után issza csak, nem helyette), akkor már este is azt kapott. Ez kb. másfél hét volt.
2012. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm! De mit csináljak,ha nem akarja meginni a tejet,mert a tápszerét igényli még?
2012. márc. 5. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:

De ha nem próbálod meg, nem tudhatod. :)

Az 50 ml tej után meg kaphat még 150 ml tápszert is. Aztán 100-100. De majd meglátod, mennyire jön be neki.

2012. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,így fogom megpróbálni. :)
2012. márc. 5. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy nekem a gyerekorvos mondta, hogy ha nem issza a tejet, akkor maradjunk a tejitalnál, az is jó neki. Én most vettem Hipp tejitalt (folyékony, nem por állagú), ez ízlik neki.

Most azért szüneteltetem a tejet, mert nem aludt éjjelente, arra gyanakodtam, fáj a hasa a tejtől. De így sem alszik... Szóval a tejjel nincs baj.

Meg én vettem Nestlé vaníliás ízesítő port, a reggeli tejbe azt teszek, és imádja a lányom. Van ebből kakaós is, de ő nem szereti a csokis/kakaós dolgokat. Fura gyerkőc. :)

2012. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekunk (kulfoldon) azt mondta a doktorno, hogy addig adjak tápszert, amíg bírja a pénztárca. A bolti tejek szinte alig tartalmaznak vitamínt. A tápszer meg tele van vitaminokkal. Tejet csak ételben használok.
2012. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A csapvizet nagyjából egy éves kora körül vezettem be, azzal készítettem neki a tápszert. A tejet is kb rá 2 hétre. Reggelire megkapta a 2dl tejet - először pici cukorral. Nem volt tőle semmi baja. Vacsira viszont még tápszert kap. Van itthon még egy dobozzal, ha elfogy, már nem veszek. Viszont a tejitalt ki szeretném próbálni, hogy kicsit változatosabb legyen. Majd azt adom reggel, és vacsira a tejet. (és persze nem házi tehéntejet, hanem bolti dobozosat. nem forralom)
2012. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! :)
2012. márc. 6. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!