Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem a 16 hosom...

Hogyan kezeljem a 16 hosom hisztijét?

Figyelt kérdés

Egyszerüen nem jövök rá hogy csináljam!

A hiszti abbol áll hogy ha valami rosszat csinál akkor rászolok hogy nem szabad és elhozom onnan.Itt kezdödik a hiszti:Földhöz vágja magát és teli torokbol visit.

Ilyenkor ott hagyom és azt mondom neki addig mig nem fejezi be addig ne jöjjön oda hozzám.

Sajnos semmit nem érek el vele.

Mit tehetnék még mert nem hozzám jön hanem megy és csinálja tovább a rosszat.

Ha épp játszunk és valami nem sikerül neki akkor is földhöz csapja magát és visit.

Probálok neki segiteni de nem hagya.Így ha ügyes sokat dicsérem ha valami nem sikerül akkor probálom vigasztalni hogy majd legközelebb biztos sikerül,de nem hagya magát vigasztalni.

Mit tehetnék még?


2010. nov. 23. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemszabad sokat dicsérni,mert utána elvárja mindíg és ha nemjön össze valami kezdődik a hiszti.
2010. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam is ezt csinálja. Két dolog segít, az egyik, ha elkezdek mást csinálni, olyat ami érdekli, tehát terelek, a másik, a brutálisabb hisztinél meg leülök vele szembe a földre és elkezdek nevetni. Ilyenkor megsértődik, elvonul, de pár perc múlva visszajön, és fülig ér a szája. Elmagyarázom, hogy a hisztis gyereket senki nem veszik komolyan, csak nevetnek rajta, ne hisztizzen, azzal többet elérhet:) Egyszer csak lesz eredménye. Kitartás, elmúlik.
2010. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


16 hónaposan ott ne hagyd, mert ő még nem érti , hogy miért teszed, csak látja hogy elmész, nem foglalkozol vele és megijed ettől.

Tessék, nyugodtan egy nap 48szor is elmagyarázni neki, hogy ezt nem lehet/szabad, MERT... (pl. megéget, megsérülsz, ...stb.) és ha vmi olyant csinál amit nem szabad húzd el nyugodtan és vidd el egy másik helyre , amiről tudod, hogy biztonságos és szereti.(Figyelemelterelés)

Dicsérni pedig nyugodtan dicsérd, az ilyen kicsik "isszák" még a szeretetet, lógnak minden mosolyodon, kedves szavadon!


Egy 18 hónapos eleven kisfiú anyuja

2010. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez még nem a dac korszak?

Ha ez ilyen akkor az milyen lesz?Nyugtassatok meg hogy nem sokkal roszabb!

2010. nov. 23. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Nem azt írtam hogy ne dicsérd,én is szoktam,de mint írtad ez sokat előfordul. Kinél mi válik be,de én igenis tudok rá azzal hatni ha otthagyom,vagy elfordulok tőle,persze csak ha többszöri figyelmeztetés után is ugyanazt csinálja! Max 2 perc és fülig érő vigyorral odajön hozzám:)
2010. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem neurológus tanácsolta, hogy figyelemelterelés. Jelenleg nálunk hisztirohamok vannak. 15 hós kisfiú, és már egy ideje feszegeti a határokat. Nagyon értelmes, ezért hamarabb kezdte a dackorszakot. Majd csak kinövi. Ezermillióegyszázszor mondom el, azt is hogy nem szabad, és inkább mutatok neki más érdekeset. Eddig bevált, jobban, mint az, hogy otthagyom. Próbáltam azt is, de nekem sem szimpatikus hozzáállás.
2010. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mivel terelitek el a figyelmét?

Ha nem érdekli semilyen játéka?

Miket találtok ki neki ilyenkor?

Egy ideig adtam neki fakanalat meg egy régi tepsit és azzal dobolt de mostmár inkább az ablakot üti vele.

Az üres flakon nem jo mert a kupakot a szájába veszi.

Csak addig játszik el az adott dologal amig ott vagyok de ha megyek csinálni a dolgom kezdi elöröl.

2010. nov. 23. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kezdi a hisztit v.mi miatt, mondom neki, hogy gyere gyorsan nézzük meg a pókot az ablakban, mit csinálhat, ott van e még? Biztosan nektek is van kedvenc dolgotok, én az ilyeneket felvezetem neki, hogy hűű nézd milyen nagy pók, mit csinál, stb...érdekes hangon, hogy felkeltse az érdeklődését. Aztán már magától szól, hogy nézzük meg, mert érdekli. Vagy mást, pl. ha...hallod, hogy ugat kint a kutyus, vagy nézd az elefánt megijed, ha hangoskodsz, mert éppen alszik. Ilyenekkel szoktam elterelni, és többnyire sikerrel. Ismerem őt annyira, hogy tudjam, mi az amit nagyon szeret, érdekli. Tapasztald ki te is, és meglátod, bejön. (De ezeket nem csak hisztikor mondogatom neki.) Sok sikert! Nehéz, nehéz, néha el kell számoljak 10-ig, mert szakad a fonal.:) Kiabálni nem szabad velük, nem megoldás, csak idegbajosak lesznek a gyerekek tőle.
2010. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!