Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam fürdeni a babám az...

Hagyjam fürdeni a babám az apjával, ha bennem régi rossz emlékek jönnek elő?

Figyelt kérdés

Pár napja megemlítette a párom, hogy már lassan lehetne vele együtt fürdeni, és hogy fürödne vele. Korábban én pár alkalommal fürödtem vele, de ezt elhanyagoltuk. Kicsit tartok, hogy együtt pancsoljanak.

Sajnos édesapámmal és pár fiúval kapcsolatban van rossz emlékem, amire egészen mostanáig az hittem "túltettem" magam rajta. De mikor párom ezt kimondta, rögtön ez ugrott be. Tudom, hogy nem nyúlna hozzá, (azt hiszem), na és később? Mikor már kicsit nagyobb lesz a lányunk? Annyira félek. És (jogosan persze) felháborodna, ha ezt mondanám neki. Persze ez nem hasonlítás, de ha egy kádban látnám őket, el is bőgném magam... Mit csináljak? Azt sem szeretem igazából, ha a gyerek előtt öltözködik.

Tudom, hogy ez beteges, úgyhogy légyszi ne elküldjetek ide oda, meg még bántsatok... Inkább ti mit csinálnátok? Vagy én mit csináljak? Hagyjam őket együtt fürdeni? Nem tudnám végignézni. Tuti nem tudnék elaludni. Folyton ez járna a fejemben, hogy mi történt velem. És vele is előfordúlhat, hisz én sem így ismertem apám... Ez most olyan hülyén hangzik, mert végülis megbízom a páromban, de apámban is megbíztam... Szóval nem tudom. Kétségbe vagyok esve.

(Dokihoz nem megyek el, voltam dokinál és tessék sok év után mégis előjött.)


2008. ápr. 11. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon értem, mit akarsz mondani, bár nekem ilyen élményem nincs, mégis át tudom érezni. Sajnos ezt nehezen lehet megemészteni, de sajnos meg kell próbálni. A párod biztosan nem csinálna ilyet, de megértem, hogy nem tudzs ettől elszakadni. Írtad már voltál orvosnál, de azt hiszem, hogy mégiscsak kellene egy kis segítség ez ügyben, nehogy rámenjen a kapcsolatotok erre, plusz TE is mindig rettegnél, nem tudnád őket együtt hagyni soha, és ez nem lesz egészséges dolog. A párod tud ezekről a dolgokról?Nem tudod őszintén megbeszélni vele?????Azt is, hogy neked ilyen lelki traumád volt és hogy próbáljon meg türelemmel lenni egy kicsit ez ügyben. A dokira csak annyit, hogy sajnos sok rossz van, de biztosan van jó is, aki segítene kilábalni ebből, esetleg közösen a pároddal. Saját magad miatt mondom, hogy túl tudd magad tenni, persze talán ezeken sosem lehet, de annyira biztosan igen, hogy normális, egészséges életet tudjatok élni.

Minden jót kívánok, remélem sikerül. Addig is úgy csináld a fürdetést, hogy neked jó legyen!

2008. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le a pároddal,és beszélj róla!Ezt komolyan mondom!Amikor megismertem a férjemet megtudta,hogy valami sötét titok nyomja a lelekem.Aztán néhány hét után elsírtam a bánatom a vállán.Amikor megtudta,hogy mi volt,rájött,hogy nem akarta hallani.De ennek a pillanatnak köszönhetem,hogy feldolgoztam gyerekkori zaklatásom régi rossz emlékeit.

Ha magadban örlődsz ezen,akkor akár a kapcsolatod is rámehet!

2008. ápr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj erről a pároddal! Tudnia kell, mi okozza benned a félelmet a közös fürdéstől!Szerintem meg fogsz valamennyire nyugodni, ha beszélgettek erről. És persze valóban nem lenne rossz, ha szakember segítségét is igénybe vennétek a pároddal együtt! Mindenképpen legyen ott ő is!

Ha már nyugodtabb vagy, talán lehetne az az első lépés, hogy hármasban pancsoltok együtt, így talán a saját szemeddel győződhetsz meg róla, hogy minden rendben lesz és nincs mitől félned és legközelebb nyugodtabban hagyod őket kettesben.

2008. ápr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a félelmed, de biztosan jó lenne a picinek, ha az apukájával is fürödhetne. Ez neki nem káros. Kislányról van szó? Kiskoromban én sokat fürödtem apukámmal, szerintem jót tesz a kislányoknak, ha látják a különbséget és ez mindennapi, megszokott dolog. Én is szoktam a fiammal fürdeni (5 hónapos). Szerintem mindenképpen kérj segítséget, menj el egy szakemberhez, mert a problémád még korán sincs feldolgozva.
2008. ápr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok újat nem írhatok, tényleg kellene egy őszinte beszélgetés erről pároddal, mert ha megért és mellédáll, akkor ez nagyon sokat segíthet. Ezenkívül ha te is ott vagy a fürdésnél, akkor látod, mi történik és mi nem. Elsőre biztos nehéz, de minden egyes alkalom megerősíthet abban, hogy nincs ebben semmi rossz.
2008. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Én azt tanácsolnám, hogy legyél bent a fürdőszobában, ahogy fürdenek, akkor láthatod, hogy hogyan viselkednek. Esetleg 3-masban is megpróbálhatjátok, ha szűkösen is, de biztos elfértek, talán megnyugtatna.

Esetleg kérd meg a párod, hogy vegyek fel fürdőgatyát az első 1-2 alkalommal...

Én ezeket tudnám tanácsolni, viszont szerintem is beszélned kéne vele.

De ha elég erősnek érzed magad, mindenképp engedd meg, gondold csak végig, Neked ott volt a pici 9 hónapig a hasadban, egész nap otthon lehetsz vele, míg ő gondolom közel nem lehet annyit vele. (Bocsi, ha nem, csak ez az általános).. Talán ennyit megérdemel, hogy legalább megpróbálod, nem?

Sok szerencsét!

2008. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!