Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek a rossz GPS-sel?...

Mit tegyek a rossz GPS-sel? Hagyjam annyiba?

Figyelt kérdés
Karácsonykor vettünk egy GPS-t. Használat közben észrevettük, hogy nem teljesen működik jól, olyan mintha kb. 10 éves térkép lenne benne. Több éve behajtani tilos utcákba be akar vinni, több éves hipermarket nem szerepel a POI-k között stb. Felfrisítettük a programot, bár elvileg a legfrissebb volt rajta. Csak nem akart működni, visszaküldtük szervízbe. Nem csináltak vele semmit (szerintem, bár egy hétig ott volt), ugyanolyan rosszul visszahozták. Küldtünk egy levelet az üzletnek, ahol vettük, hogy szerintünk software hibás, és csináljanak vele valamit, vagy adjnak egy új készüléket. Erre visszaírták, leegyszerűsítve, hogy szerintük nincs baja, és ennyi pénzért mit akarunk. Na ezen azért kiakadtam. A gép továbbra sem működik jól, van amikor igen, de nem sűrűn. Már annyira ideges vagyok miatta, hogy magammal sem viszem, ha messzebbre megyek, mert térképpel hamarabb megoldom. De ez azért még sem megoldás, hiszen fizettem érte. Az egyik ismerős mondta, hogy jelentsük fel őket a fogyasztó védelemnél és eljárás lesz majd belőle. De azt is mondta, hogy valószínűleg szakértőt rendelnek majd ki, hogy megállapítsa tényleg rossz-e. Viszont, ha ő nem talál benne hibát, akkor nekünk kell a szakértői díjat fizetni. Kérdésem, hogy hogy vizsgálják ezt meg?Mert van, amikor normálisan működik, bár ez tényleg ritka. Mennyi lehet egy ilyen szakértői díj? köszönöm
2010. máj. 6. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is tavaly vettem egy GARMINT.Ahhoz, hogy jól tud használni, térképet is kell venned külön, ami az igényeidnek megfelel.

Milyen készüléked van, mennyiért vetted?

2010. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 omadjoe ***** válasza:
ha igo amigos, akkor probáld ki egy igo8-as progival. ha ott is ugyanaz a hiba jelenség akkor sansos, h. a készülék hibás. én a tomtommal jártam ugy, hogy több ponton hiányos volt a térkép. még a legujabb frissitett is hibás volt. de ez NEM készülék hiba! a térkép készitök hagyagsága. pl franciao.-ban az N10-es ut mindegyik navin pontatlanul van feltüntetve. probáltunk ott: mio, igo8, igo amigo, tomtom, microsoft mappoint europe 2009, egyik sem volt pontos.
2010. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mio-nk van. Az a baj, hogy ha ráteszem az igo-t, akkor elveszik a gari, és ha úgy megyek reklamálni, akkor tényleg elküldenek a sunyiba. Az a baj, hogy az ismerősi körben nincs senkinek ilyen gépe, hogy be tudnám lőni, hogy másnak is ilyen rossz-e, vagy tényleg csak az enyémmel van baj.
2010. máj. 7. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!