Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan mondják, hogy hagyjam...

Sokan mondják, hogy hagyjam sírni a pici fiam, ne vegyem fel, mert megszokja. 5 hetes a picúr és 10-15 percnél tovább nincs el egyedűl. Olyan rossz hallgatni amikor sír/ordít. Rosszat teszek ha olyankor felveszem?

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel, szüksége van rád! Ne hallgass a sok okosra. Képzeld magad az ő helyébe. 9 hónap igen szoros kapcsolat után "egyedül" van ebbe a zajos, világos, ismeretlen világon. Ilyenkor nem lehet elkapatni, féléves koráig még nem tud a sírással manipulálni. Szeresd és legyél ott neki, amikor kell. Ez az idő a szükségleteik kielégítéséről szól.
2008. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen még nagyon pici, szerintem is vedd fel. Én csak olyankor hagyom sírni a kisfiam, ha már az sem segít, hogy felveszem és a karomban is ugyanúgy sír. Ilyenkor szerintem csak nyűgös.

2 hónapos kisfiú anyukája

2008. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek az első hozzászólóval!!! Amúgy meg, ne mások hatására neveld a fiad, ha te úgy érzed szüksége van rád (márpedig egy 5 hetes csecsemőnek csak rád van szüksége) igenis vedd fel, babusgatsd, ölelgetsd, amit te jónak látsz! Ennyi idős babát nem lehet elkényeztetni!! Az én babám is szinte egész nap az ölemben volt, sokat sírt, de itt van egy évesen, semmi baja, nincs egésznap ölben, stb.

Te ismered a babád, hiába tapasztalt ember mondja, csak a saját megérzéseidre hallgass!!

2008. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén én is nagyon sokat szenvedtem ezzel a dologgal. Nem akartam elhinni, amikor mondták, hogy egy idő után elfoglalja mással magát és nem igényli annyiszor a felvevést. De tényleg így van! Az én lányom 3,5 hós és kb. 3 hós korától kezdve sokkal jobban leköti magát, játszik a játszószőnyegen stb. Türelem és kitartás! Most még vedd fel, ha igényli! 16 hetes kislány anyukája.
2008. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Mindig felveszem, szívem szakad meg amikor sír, nem tudom megtenni hogy nem veszem fel.

Remélem nem rontom el:)

2008. szept. 8. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:

N em rontod el. Nyugodtan vedd fel. Szüksége van Rád, és nem rontod el. Egy ekkora babát nem lehet elrontani, neki még minden annyira új, és ti kell megnyugtassátok, a szülei, akiknek a hangját, illatát ismeri.

Ráadásul az is lehet görcsös baba, akkor meg pláné kell vígasztalni. Nem tart sokáig az ölben ülős korszak, szeresgesd, használd ki amíg igényli ő is. A mi babánk is mindig kézben volt/van mikor sír, de ha nincs semmi problémája nem igényli, hogy kézben legyen. Most már 5 hónapos.

Jó babázást!

2008. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem hagytam sírni soha.Most 10 hetes és nincs ölben sokat.Úgy 3 hete elvan egy darabig egyedül is.Nézelődik,beszélget,tornázgat.Közben gyakran odamegyek hozzá és beszélek hozzá picit.Napközben is gyakran letesszük a nagy ágyra,odafekszünk mellé és úgy játszunk,vagy inkáb beszélgetünk.Így fél órát is elvan.Majd ha kéri felvesszük picit és sétálunk,aztán újra letesszük picit.5 hetesen még ehhez pici,de pár hét és minden érdekelni fogja.Akkor jobban el lesz akkor is ha nincs ölben.Örülj,hogy ennyi ideig elvan már egyedül.Amúgy tényleg az a legjobb,ha az ösztöneidre hagyakszol.Engem is érdekelnek mások tapasztalatai,mert lehet belőlük tanulni,de az ösztön a döntő!
2008. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ne hagyd sírni, mert egyedül, magára hagyva érzi majd magát! És nem létezik elkapatás, őszintén szólva én nem inném hogy egyltalán ez a dolog létezne kisbabáknál. A kislányom pár nap múlva 9 hónapos lesz, játszik, mászkál, ismerkedik a világgal, mindne érdekli, főleg, amit nem szabad:-) de sosem hagytam sírni.Van hogy elég csak beszélni hozzá, énekelni egy dalocskát, és elhallgat. Ne hallgass azokra akik rá akarnak venni hogy ordíttasd a gyereked, neked és neki is rossz! Kitartás!
2008. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Soha ne hagyd sírni a babád,ha nagyobb lesz akkor sem! Te azért is vagy,hogy vígaszt nyújts neki! "Ha hagyod sírni a babád,egy idő után el fog hallgatni,de nem azért mert magától megnyugodott,hanem azért mert reményt vesztett lett!" Ezt egy idősebb bölcs úr mondta nekem egyszer és biztos,hogy nagy igazság van benne. Boldog és sírásmentes babanevelést kívánok! :)
2008. szept. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
O meg pici nagyon.Vedd fel.En is felveszem soha nem hagyom sirni.12hetes.Napkozben tobbszor el van kb 20 , 30 percet pihenoszekben,jatekokkal,igaz legtobbszor beszelnem is kell hozza.Nehez igy a hazimunka de egyszer majd ennek az idoszaknak vege lesz.Szeretgesd szuksege van ra.
2008. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!