Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjjeli felkelésről, és hogy tanítsam meg egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Születésétől kezdve kézben aludt elringatva most már 12,5 kg már nem bírom a súlyát 30-40 percig tartani amíg elaszik.Ha beteszem ébren vagy félálomba az ágyába addíg ordít míg elkezd hányni mit tegyek segítsetek
2010. okt. 1. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős? cumi nem nyugtatja meg?
2010. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15 hónapos fiucska van cumija de ilyenkor az sem érdekli igazán ha egyedül akarom altatni ott a teája is az üvegben de nem issza azt sem csak locsol vele
2010. okt. 1. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk régen a babakocsiba tologatás volt a menő az udvaron. Ez volt a tuti módszer, hogy aludjon. 35 fokban, esőben, télen, mindeg. De nem bántam, jókat aludt. Aztán persze meguntam.

Akkor jött a köv verzió, hogy mellé feküdtem a nagyágyba, nem foglalkoztam vele, és elaludt.

Amikor ez már ment, utána jött a kiságyba berakás.

Na akkor ordított, volt, hogy 20 percet is. De az ágyon már nem akart aludni, mindig meglógott.

Ez ment 2 hétig, amíg minden alvás egy hiszti volt, de aztán rájött, hogy ez van, és azóta alszik el egyedül.

És azóta ha fel is kel éjjel, nem kezd el üvölteni, hanem szépen visszaalszik.

Tehát az önálló elalvás nálunk összefüggött az éjszakai alvással.

2010. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hallottál az Álomba ringató praktikákról?

www.kismamablog.hu

Van,akinek beválik,ott olvashatsz néhány hasznos tanácsot.

Egyébként az altatás nálunk sem egyszerű...

2010. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk azt is és a suttógót is de nem vált be egyik sem
2010. okt. 1. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszek egy praktikában sem.Szerintem mindenhez meg kell érnie egy gyereknek.Ha már így jártál hogy csak segítséggel tud elaludni nem tudsz sokat tenni.Én kb 5 hósan rontottam el onnantól csak pihenőszékben majd hintában aludt el.kb 7 és 10 hósan megpróbáltam sírni hagyni és ezernyi praktikát kipróbáltam de semmi nem vált be.Most nyáron babakocsiban alattam majd áttettem a kiságyba.Erre tértünk rá lévén hintát 3 hetes nyaralásra nem lehet vinni.Aztán itthon ezzel folytatódott mígnem másfél héttel ezelőtt egyik nap ebéd után cumi be kendő odaad és csak annyit mondtam gyere megyünk aludni,betettem a kiságyba és otthagytam nem néztem hátra sem csak betakartam és ajtó becsuk.Azóta minden délután elalszik egyedül.Lehet gyerekfüggő,lehet szerencsém volt de én hiszek abban hogy most érte el azt a szintet hogy érzékeli anya mit szeretne tőlem és most ért meg az egyedül elalvásra.Van hogy egy hang nélkül elalszik van hogy pár percig dünnyög előtte.Amikor 10 hósan mint írtam én is otthagytam hányt és ezért tettem le erről.Valamilyen tárgyat próbálj bevetni aztán pár hónap múlva hátha neked is sikerül.Azért még mindig könnyebb ha pl babakocsiban elalszik aztán onnan teszed az ágyába egyrészt nem kell neked tartani másrészt más is meg tudja csinálni.Én ismerek másik kislányt aki kb 2 évesen mondta hogy ő már az ágyában szeretne aludni(őt is hintáztatni kellett).Szóval nem én vagyok az egyetlen.Mondjuk nekem már régóta egyedül aludt el este.Megszokott rituálé volt egész pici kora óta csak délután nem akart egyedül.Éjszakai felsírások nem a foga miatt vannak?Nekem cumira visszaalszik éjszaka ha megébred vagy adok neki enni vagy ha semmi sem segít átviszem magunkhoz.Azt mondják ezt is megszokják.A lányom tudja csak ha baj van akkor viszem és nem szokott rá.másfél éves
2010. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szóval utolsó vagyok szerintem kortól is függ másfél éves az is egy korszakváltás én ebben hiszek.
2010. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a cici volt az altató 1 éves koráig, mikor napközben már nem szopott, akkor babakocsi.

Mikor már este-éjszaka sem szopott, akkor hozzám bújva aludt el. Át lehetne rakni a kiságyba, de hagyom inkább a nagy ágyban, az is van a szobájában, leesésbiztos. Így nincs semmi terror az alvás körül, most 16 hós, már napközben is elalszik összebújva. Visszaalvás megy egyedül éjszaka, ha nem jön fog. Próbáld a babakocsit (mi bent is használtuk), közben volt hogy a bebe tv-t nézte, nem érdekelt már engem sem csak aludjon valahogy cici nélkül. Nem szokott rá, ahogy érettebb lesz, úgyis változik.

Ha babakocsi nem megy, akkor nem nagyon tehetsz mást mint hogy hozzábújsz, és így el fog aludni némi sírás után szerintem.

2010. okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!