Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le az éjszakai...

Hogy szoktassam le az éjszakai ébredésről?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos. Szinte az elejétől kezdve átalussza az éjszakát, viszont az utóbbi napokban, ugyanúgy minden gond nélkül elalszik olyan 9-10 körül este, viszont nem hajnali 5-6 körül ébred enni mint eddig, hanem már olyan 2-3 körül. Hogy tudnám erről leszoktatni, hogy aludjon reggelig? Igazából nincs Vele úgy gond, mert éjszaka áthozom magunkhoz, eszik és alszik tovább, csak hát mégiscsak jobb lenne, ha aludna rendesen reggelig.
2011. aug. 8. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.

A legtöbb ekkora baba még 3 óránként eszik, ergo, ez teljesen normális.

Minek akarod leszoktatni, amikor te is azt írod, hogy eszik?

Azért kel, mert éhes.

Egyébként örülj, hogy csak egyszer kel, nálunk sokkal gyakrabban kelt.

2011. aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egy éves a kisfiam, háromszor ébred éjszaka...
2011. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, még nagyon sok ilyen időszak lesz, készülj. :) Nagyon picike még, a közelségedre vágyik. Megszoptatod ilyenkor? Mert elképzelhető, hogy nappal nem eszik eleget, növekedési ugrás, vagy már csak más érdekli, ezért éjszaka pótolná be, de nem biztos.

De sokkal valószínűbb, hogy nem érzi jó magát egyedül. Ha nem szeretnéd magatok közé venni, maradj vele, amíg vissza nem alszik - ez elég fárasztó, én is ezért vettem ilyenkor hozzánk. Semmi baja nem lett, nem szokott oda.

Egyet ne tegyél: ne hagyd egyedül sírni. Az kegyetlenség.

2011. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most épp ilyen időszaka van. 5 hónapos a kislányom. 9 hetesen átaludta az éjszakát. Aztán 5-6 hét múlva elkezdett ébredni éjjelente, akár 2-szer is. Aztán 1-szer. Ez az időszak is olyan 5-6 hét volt, most megint alszik éjszaka.

Nekem a gyerekorvos azt mondta a múltkor (rákérdeztem, mert aggasztott, hogy folyton evett volna éjjel a baba), hogy olyan 8-9 hónapos korig ez még belefér. Ha akkor is enne éjjel, akkor térjünk vissza a kérdésre.

2011. aug. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na azért az nem normális,ha egy gyerek egy évesen háromszor kel.Ott valami nagyon el lett rontva.


Kedves kérdező!

Azt írtad eszik.Biztos vagy benne?Gondolom szopizik,de nem csak cumizik,és a közelségedre vágyik?

Ha viszont tényleg eszik,akkor éhes,akkor hagyni kell.

2011. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sírni sosem hagyom, éjszaka mikor ébred akkor először visszaadom a cumiját, ezzel van, hogy még 1 órát ráhúz, ha utána is felébred és már nem kell Neki a cumi, akkor átviszem magunkhoz. Attól nem félek, hogy oda fog szokni, mert napközben is bekéredzkedik a kiságyába, mikor aludni szeretne. Nem akarom görcsösen leszoktatni erről, csak olyan furának találtam, hogy eddig átaludta az éjszakát, most meg felébred. Napközben is ugyanannyit eszik mint eddig.

2011. aug. 8. 08:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Az semmit nem jelent, hogy egy baba a születése után átalussza az éjszakát. Sokszor változik az alvási szokás. Ez teljesen normális. Majd elhagyja, ne görcsölj sokat ezen.
2011. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kis fiam 1 éves. Kb 3x aludta át eddig az éjszakát. Fog kibújás előtt 3-4-5 nappal az átlagos kelése 10x-15x-20x egy éjjel, akár 10 percenként is felriadt. Kb. 4 napja már csak 2x kel. 1/2 3 fele és általában 1/2 6 fele, de vissza alszik. 8,5 hónapos kora óta nem szopik. Éjjel vizet iszik,ha elfogadja, de nem szokott 2-3 kortynál többet inni. Általában, ha felsír cumival vissza alszik. Ma reggel be kellett tenni a nagy ágyba,mert a kis ágyában csak dobálta magát. Lányom is kb. 3 éves volt, amikor már egyszer sem riadt fel. Addig nem is tudtam külön szobába teeni, mert mindig felsírt. Úgyhogy nem tudom hogyan lehet leszoktatni az éjszakai kelésről, ha valaki tudja, írja meg.
2011. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért. Miért van elrontva egy 1 éves, ha 3x kel éjszaka? Én tehetek róla, ha felsír éjjel a kiságyában? Nem értem...
2011. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha felriad,ha rosszat álmodik,ha anyára van szüksége,akkor kelni kell,és megnyugtatni,ott lenni vele stb..Az a baj ha enni akar,mert akkor valami el lett rontva.Egy egy éves gyereknek már nincs szüksége éjszaka evésre.
2011. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!