Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a babámat az éjféli ébredésről? Kinek, milyen módszerek váltak be?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos múlt, kb 2hete van ez, hogy percre pontosan éjfélkor megébred. Ilyenkor átmegyek hozzá adok neki inni, megsimogatom, de vagy nagyon sokára alszik vissza, vagy én alszom el hamarabb :/ vagy vissza se alszik, hanem rám mászik, dögönyöz.

Éhes nem lehet sztem mert 8 kor vacsizik elég sokat, elalvás előtt meg néha még cicizik.


2011. aug. 31. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Kiságyban alszik a lányod? Azt gondolom abból, amit leírtál, h egymás mellett fekszetek amikor vissza akarod altatni. Ez szerintem nem jó. Nem szabad vele extra kontaktust felvenni ilyenkor, különben felélénkül. Maradjon sötét, ne szólj hozzá, max. csak, h "este van, aludni kell! cssssss...". És ne vedd magad mellé, te se feküdj oda. Ott maradjon, ahol alszik. Ne azt érezze, h elérkezett a birkózási idő. Ha nem muszáj, akkor inni se kell adni, mert azt is megszokhatja. Mármint, h azért ébred, mert rákap az éjjeli iszogatásra. Reggelig ki kellene bírnia, ha nem kap este túl sósat. Elalvás előtt itasd tele.

És kitartás! Tudom, h ez nem egy egyszerű folyamat, legyél te a kitartóbb, ne dőlj be a trükkjeinek!

2011. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ő ilyen körbetámlás gyerekágyon alszik, én meg mellette egy szivacson. Van hogy álmában lejön hozzám és odabújik.

De ez csak éjfél után. Akkor szoktam odaköltözni, addig én a nagy szobában alszom, ő meg a sajátjában az ágyában. Aztán éjfélkor jön az ébresztő. Sztem megszokta, hogy mindig megyek...

Ha nem maradok ott vele míg elalszik, akkor meg üvölt és jön utánam.

2011. aug. 31. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Na azért alszik az én fiam kiságyban, mert ha szabad térbe kerül, akkor mindent csinál, csak az ágyban nem marad. Ha aludni akarsz, akkor kénytelen leszel magad nélkül benntartani a gyereked a saját szobájában. Előbb-utóbb meg kell szoknia. Csak ne add fel!
2011. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
VAn erre egy homeopátiás szer, nekünk használt, cyprepedium v vmi hasonló a neve.
2011. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!