Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 4,5 hónapos a kisbabám,...

Sz.mse kérdése:

Most 4,5 hónapos a kisbabám, s nagy gondban vagyok mert nem eszik meg semmi mást csak ami gyümölcsös. Az lehet akár gyümölcs maga, vagy kekszel, vagy húsfélékkel?

Figyelt kérdés
De viszont ha zöldséggel van, vagy pl tegnap gesztenye-alma-csirkehús az sem kell már neki. mit tegyek? ráadásul tegnap próbáltam a tejberizspépet az sem kell neki sem simán sem pedig gyümölcsel kavarva.

2012. márc. 7. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Még kicsi, nem kell erőltetni. Viszont ha a gyümölcsöt szívesen eszi, akkor adj neki almapépet, vagy rengeteg gyümölcsös 4-5hós bébidesszert van, azokat is kóstoltathatod.
2012. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azokból akármilyet veszek neki mindet megeszi csak félek hogy most még viszonylag van miből válogatni de később mi lesz. s nem merem erőltetni mivel volt hogy öklendezett már s inkább képes lenne megfulladni mintsem lenyeljen egy falatot is.
2012. márc. 7. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi de meg kell kérdeznem!

Nincs tejed?Tápszert nem eszi meg?Miért kéne már ilyenekkel tömni most a babádat?Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de 6 hónapos koráig a lányom azt sem tudta mi az a zöldség..a húsról nem is beszélve..azt jóval 6 hónapos kora után kapott!!!!Egyenlőre még csak kóstoltatni kell, de az sem kötelező (kivétel ha orvos "utasít").Most még nem meghatározó az, hogy mit esznek, mert még minden új és idegenkednek tőle.Én lányom a krumplit konkrétan visszahányta, az almát nem ette 8 hónapos koráig.Most 14 hónapos lesz, és minden evő.Nem tudok neki olyat adni, amit nem eszik meg.

Úgy hogy szerintem kicsit lassíts, és ne aggódj.Nagyon pici még a babád!Én ilyen korában este adtam neki tejpépet, hogy jobban aludjon, reggel meg kapott fél banánt vagy barackot és teljesen jól el volt vele.

2012. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá, ha jóízűen eszi a gyümölcsös dolgokat, add neki azokat. Kislányom se ette meg eleinte a zöldségeseket, aztán szinte egyik napról a másikra már igen. (Szerintem vannak rettenetesen rosszak, pl a zöldborsó és bab, konkrétan fűízűek...) Amit még kipróbálhatsz a paradicsomos burgonya, és tetszik vagy nem, pici cukorral vagy szőlőcukorral édesítve lehet megeszi. Én eleinte ezzel így kicsit csaltam, de kb 3 alkalom után már ette normálisan, cukor nélkül.
2012. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én a helyedben a tápszerekkel próbálkoznék, nem a bébiételekkel. nem érett rá, tudja mi kell neki, akkor miért kéne erőltetni? ne csináld, bízz jobban benne!!!


amúgy húsféléket ne adj neki, 6 hónapos kortól lehet, na meg csak csirke/pulykamellet először.

2012. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nos a paradicsomosat még nem próbáltam de most a válaszok alapján elgondolkodtam hogy még akkor egy kicsit tolnom kellene a megpróbálását.

egyébként első naptól fogva tápszeres baba.

2012. márc. 7. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:
A "paradicsomos" vagyok. Hát, a lányom is tápszeres volt. Nem rábeszélni akarlak, vagy ilyesmi, elvégre Te tudod mi jó neked, illetve a babádnak. Azt viszont elmondanám, nálunk sok minden megoldott a hozzátáplálás- jobban aludt a lányom, illetve nem voltak kaki-gondok, míg előtte igen. Persze nem arról van szó, hogy rögtön étkezések kiváltása és miegyéb, de kis mértékben jót tett, szeretett és szeret is enni. Szóval mindenképp azt nézd, mi a legjobb a kicsidnek.
2012. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben a cipőben jártam 8 hónapos koráig csak gyümis dolgok,utána eggyik napról a másikra evett zöldségeset a babám tejpéppel ugyanigy voltunk mostmár imádja,én adtam neki amit szeretett csirkét barackal,almával,körtével,banánnal,szilvával,és belecsempésztem egy kis krumplit:)
2012. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ja igen és 6 hós után adtam ezeket, a tiédnek ezek még túl koraiak pláne a hús max gyümilé vel próbálkozz szerintem.
2012. márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!