Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hűtőfürdőt hány fokos láztól...

Hűtőfürdőt hány fokos láztól kell/lehet csinálni? 38,7 most a láza .39,2 - 38,5 között ingadozik neki.10 hós.

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia az oltási kis könyv utolsó lapjain minden le van írva.

Ha nem találod leírom!

2012. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint Gyermek egészségügyi kis könyv nem oltási :)
2012. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na jó inkább bemásolom az a biztos:


Ha 38 fölé emelkedik, eljárhat úgy is hogy levetkőzteti a gyereket és először hűtőfürdőt tusolást vagy törzsborogatást alkalmaz, és amennyiben ezek hatástalanok voltak, ad a gyermek háziorvosa által javasolt és készenlétben tartott lázcsillapítót ( kúp, szirup , csepp , tabletta). Eljárhat úgy is hogy ilyenkor csak lázcsillapítót ad. Magas és makacsa láz esetén kombinálja a hűtést és a lázcsillapító adását. Először adjon lázcsillapítót és utána kezdje el a hűtőfürdőt.


Hogyan készítsünk Ülő fürdőt?


Készítsen testhőmérsékletű fürdővizet és helyezze bele lázas gyermeket, nedvesítse be arcát és fejét is.

Óvatosan, hogy a gyerek számára ne legyen kellemetlen, hideg víz hozzátöltésével, vagy hozzáengedésével körülbelül 30 C -ra hűtse le. A fürdő ideje öt-tíz percig tartson. A gyermeket kiemelés után törölje szárazra és csak könnyű takarót( lepedőt/ terítsen rá.

Ha a láz makacs a fürdőt 2-3 alkalommal ismételje meg, amíg a testhőmérséklet 38C -ig süllyed.


Én mindig olyan 38.5 fölött szoktam gyerekeimet hűtő fürdőztetni ezzel segíteni a lázcsillapító hatását.

Mondjuk az én gyerekeim élvezik ők már nagyobbak / 2 és fél és 4 és fél évesek/. Én úgy szoktam hogy bele ültetem 37 fokos vízbe locsolgatom, majd el kezdem lehűteni 30 fokra ez kb 2 perc alatt, aztán bele fektetem őket és a maradék 8 percet fekve töltik.


Mielőbbi gyógyulást kívánok a mini manódnak neked meg kitartás!!

2012. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam beletenni a kislányomat hűtőfürdőbe,ha 39-39felett van a láza.Én nem könyv szerint csinálom.
2012. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, hogy leirtad!

Nincs ilyen könyvem, külföldön élünk.


Olyan fura mert a végtagjai hidegek de a láza meg magas. Ráadásul mindig popsiban mérni a lázat olyan macerás neki, a fül hőmérőnk meg nem a popsiban mlrt adatot adja hanem többet. :( Most alszik egy bodyban vékony kis takaró alatt.

2012. márc. 8. 12:01
 6/8 alaszka ***** válasza:
Ha a végtagjai hidegek, azt azt jelzi, hogy ég nincs tetőpontján a láz, tehát még számítani kell rá, hogy feljebb megy. Alkalmazd a hűtőfürdőt, és lázcsillapító kúpot egyszerre, és fontos, hogy a hűtőfürdő legalább 10 percig tartson, mert különben semmit nem ér. A fürdő után kb, 10 perccel mérd meg megint, mert hamarabb csalóka eredményt fog mutatni, hiszen a bőre lehűl. Ilyenkor kevés ruha legyen rajta, vékony pizsama, vékony takaró, így könnyebben adja le a hőt. Ha a kis kezét, talpát forrónak érzed, az már azt jelzi, hogy a láz a tetőfokán van, és lefelé fog menni. Saját tapasztalataimat írtam. Két gyerek anyukája.
2012. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Alaszka!


Pedig jó lenne ha lefelé menne a láza. Ahogy felébred azt hiszem megyünk a kádba. :(

2012. márc. 8. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:

1,2,3 # válaszoló vagyok!


Hogy vagytok?

Remélem jobban van már a picuri!

2012. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!