Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlreagáltam vagy tényleg...

Túlreagáltam vagy tényleg ennyire tapló emberek vannak?

Figyelt kérdés

16 hónapos kislányommal boltba mentünk ma, már ügyesen velem sétál,együtt vásárolunk. Egy nénike max 50 éves olyan hevesen forgolódott a kosarával,hogy sikerült a lányomat fellöknie. Nem szóltam,gondoltam figyelmetlen. A következőnél viszont angyon kifakadtam, olyan hévvel forgolódott,csapkodott a kosarával,hogy fején vágta a lányomat,de annyira,hogy szegény rögtön elkezdett sírni. ÉS ő vissza se nézett ment tovább.


Na ezt már nem bírtam szó nélkül hagyni, és megkérdeztem,hogy nem értem,miért nem tudunk egymásra figyelni kicsit, kisgyerekkel vagyok, másodjára vágja fejbe. Erre úgy "leugatott",hogy hirtelen csak pislogtam,hogy mit képzelek én magamról,minek járok gyerekkel boltba, hagyjam otthon,mert EZ itt járkál a boltban,és mindenkinek láb alatt van. Hozzáteszem,végig fogja a kezem, és nem rohangál.


És míg vásároltunk,fenn hangon, mondta a barátnőjénak,hogy gyere nem menjük erre, mert ez irr járkál a gyerekével és még meg találom ütni...


Milyen világot élünk????


2012. márc. 8. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Sajnos néhány idősebb emberre való igaz a mondás,hogy a korral "hülyülnek"

Ne foglalkozz vele,bár a habitusommal biztos,hogy én is fellököm "véletlenül" a kosarammal.Nem tanács,csak tudom,hogy én ilyen vagyok.:)

2012. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 krisztivan ***** válasza:
100%
Jól mondod,ennyire tapló emberek vannak.Ne is foglalkozz vele:-))ez a nehezebb.Valószínűleg én is "véletlenül"fellöktem volna.Csak hogy érezze a törődést:_))
2012. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Idiota emberek vannak hat en is kiosztottam volna ha az en gyerekemet felloki hogy jon o ahoz hogy hagyd otthon a gyerekedet? hihetetlen
2012. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ó én ilyenkor nem fellököm, hanem elkezdem hallótávolságon belül magyarázni a gyereknek, hogy menjünk, mert ez a nagyon öreg 70 ! éves néni nem fér el (kvázi öregítek rajta egy pár évtizedet), mert hát látod sokkal nagyobb és szélesebb elöl-hátul, mint Te (kvázi lekövérezem) és hát tudod az öregeknek sokszor remeg a keze meg nem látnak jól mert nagyon betegek már stb...

Na erre olyan pofákat tudnak vágni :)))

Villamoson is bejön a rambo-nyuggerek ellen, akik egy megállóra bevetődnek a babakocsis helyre :)

2012. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy én is kiosztottam volna! Annyira meghülyülnek vénségükre! Sajnos, ha engem egyszer felhúz agyilag, tuti nem tisztelném a korát!
2012. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó, már attól teljesen fel ment bennem a pumpa, hogy olvastam! Mekkora egy bunkó, én tuti leüvöltöttem volna a fejét! Bár nagyon tetszik egy előttem szóló taktikája, aki ezt válaszolná: "ó én ilyenkor nem fellököm, hanem elkezdem hallótávolságon belül magyarázni a gyereknek, hogy menjünk, mert ez a nagyon öreg 70 ! éves néni nem fér el (kvázi öregítek rajta egy pár évtizedet), mert hát látod sokkal nagyobb és szélesebb elöl-hátul, mint Te (kvázi lekövérezem) és hát tudod az öregeknek sokszor remeg a keze meg nem látnak jól mert nagyon betegek már stb...

Na erre olyan pofákat tudnak vágni :)))

Villamoson is bejön a rambo-nyuggerek ellen, akik egy megállóra bevetődnek a babakocsis helyre :)"

Ezt megjegyzem, ezentúl alkalmazni fogom:)

2012. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Hadd védjem meg az idősebb korosztályt! Én 24 hetes várandós vagyok, a "koromhoz" képest igen nagy hassal. Rendszeresen utazom tömegközlekedéssel és hát elmondanám, hogy a fiatal srácoktól az erejük teljében lévő férfiakig boldogan végignézik ahogy én a nagy hasammal végigállok 20 percet, ők pedig boldogan ücsörögnek a helyükön.Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor ajánlották fel az emberek, hogy átadják a helyüket, ráadásul minden esetben ősz hajú nénik, bácsik, akiknek nyilván maguknak sem kényelmesebb állva. Nagyon megható volt és persze egyszer sem fogadtam el, de nagyon jólesett. Szóval ezt csak azért meséltem el, mert a tapintat/empátia/kedvesség vagy ennek hiánya nem az életkortól függ.

Szerintem egyébként alapjáraton az emberek tele vannak feszültséggel, amit ilyen módon másokon vezetnek le. Persze ez nem megoldás, de sokszor magamon is tapasztalom, hogy egyes helyzetekben lehetnék rugalmasabb... Mindennek ellenére engem is borzasztóan felháborítanak az általad leírthoz hasonló helyzetek ..

2012. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem semmi! Én sem vagyok az a veszekedős fajta, valami hasonlót reagáltam volna amit Te is! Sajnos vannak ilyen emberek, ezekkel nem tudsz sokat tenni, pláne hogy úgyis neki lesz igaza. Csak feldühíted magad! Velem is hasonló történt a napokban. Barátnőm kislányára vigyáztam amíg beszaladt a boltba. (ott volt az én kisfiam is, 1 évesek múltak)A kislány nagyon elkezdett sírni amikor az anyukája elment, egy nem az idén barnult tapló pedig fennhangon odaszólt neki, hogy "fogd má be a pofádat"! Köpni-nyelni nem tudtam és nem is szívesen beszélek vissza egy ilyen embernek, ezektől minden kitelik. Inkább hallgattam, de legszívesebben tarkón vágtam volna :)Szóval a taplóbbnál is van taplóbb!!
2012. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bennem is felment a pumpa már a puszta olvasásától is a sztorinak! Hát még ha velem történt volna, biztosan leugattam volna, hogy mekkora egy sült paraszt! Nem elég, hogy durván figyelmetlen, még neki áll feljebb, ha rászólsz, hogy talán felnőtt létére neki kéne figyelnie a kisebbre. Ez az ő szegénységi bizonyítványa, vagy talán irigy, amiért "EZT" a sors neki (jó esetben) nem adta meg...? Kedves Kérdező, megértem a felháborodásod, de nem érdemes hagyni, hogy elrontsa a fél napodat. Legközelebb ha volna ilyen, nyugodtan lépj fel határozottabban. Egyébként arra kíváncsi lennék, ezzel be is fejeződött a párbeszéd? Nem is mondtál már rá semmit?
2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez szerintem sem kortól függ.

Engem egy anyuka akart felállítani 8 hónapos terhesen, hogy a "kisfia" le tudjon ülni.... No comment :-)))


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy az idősebbek a segítőkészebbek. Öltönyös 30-as még nekem sem ajánlotta fel soha a helyét, 50 év feletti nyugdíjas már többször.


Amúgy a tömegközlekedésben engem is irritálnak néha. Ülök a buszon az 5 hetes babámmal, odaáll fölém és sóhajtozgat meg magában mondogatja, hogy "fáj a lába", 2 méterrel odébb meg ott az üres szék. Ha meg ezt megemlítem, akkor vagy duzzogva leül oda, vagy visszaszól, hogy üljek oda én.


De nem baj, vállaljunk gyereket; mert az jó a társadalomnak és bizony a társadalom az első :-))

2012. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!