Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan csináljátok? Hogyan...

Ti hogyan csináljátok? Hogyan alakítsam az időpontot?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiam reggel 8 körül reggelizik, fél 11 körül tízórai, majd dél körül alszik, utána ebédel. Szeretném megfordítani a sorrendet (ebéd-alvás), de a tízórai sem szeretném kihagyni. Ötletek? Tanácsok?

köszönöm


2012. márc. 8. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Altasd kesobb. :-)
2012. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A reggeli 8kor teljesen jó. a tízórait kellene előrehozni fél 10, max 10-re, de ne egyen töményet, csak valami könnyebbet, pl. gyümölcs. Akkor délre már éhes lesz, megebédel főtt ételt, és utána el is fog aludni.
2012. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen ragaszkodsz a tízóraihoz, akkor csináld úgy, ahogy a második válaszol írta.

De szerintem ebben az esetben felesleges tízórait adni neki, hiszen ebédig akkor csak 4 óra telik el.

2012. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonlóan van, de mi 10 órakor tízóraizunk, kis gyümölcsöt, vagy joghurtot. Délben pedig ebédelünk, és utána alvás. Szerintem te is hozd előrébb a tízórait, de csak keveset egyen, így 11:30 - 12 óra körül megtudod etetni, és mehet aludni, majd 3-4 körül megint jöhet valami könnyű uzsonna. Nem hiszem, hogy nagy probléma lenne megfordítani nálatok, mivel aludni, eddig is dél körül feküdt le.
2012. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sosem tízóraizott.

Másfél évesen reggel 8-fél 9 körül reggeliztünk, 3/4 12-kor ebéd és alvás.

2012. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 8 körül reggelizik, de fél 10-10 körül tízóraizik. Akkor csak valami gyümölcsöt kap, vagy babapiskótát. 12-re így már megéhezik, tehát tud rendesen ebédelni és utána aludni.

Szerintem is vedd előrébb a tízórait, és valami kevésbé laktatót adj neki akkor.

2012. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1,5 évesen nálunk is így volt. Délben már annyira álmos volt, hogy nem bírt ebédelni, így du. 3-kor volt ebéd. Elég sokáig így volt, kb 2 éves koráig, bár ez engem nem zavart.

Utána cseréltünk, délben volt ebéd, és csak fél 1-től alvás, akkor már fenn bírt maradni tovább is, de 8-9 között volt reggeli, egyszerűen nem bírt tízóraizni, nem volt éhes. Az úgy elég sok, hogy 8 reggeli, 10 tízórai, 12 ebéd. A mai napig nem tízóraizik, most 3 éves, reggeli van és ebéd, ezután uzsi és vacsi, bár ez is sokszor összeér (nem valami jóevő gyerek).

Szerintem annyira nem kell ragaszkodni most a módosításokhoz, ha ez így bejön nektek. Persze ha készültök bölcsire, az más, de egyébként szerintem jó ez így. Vagy hagyd el a tízórait, más megoldást nálatok most nem látok.

2012. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16 hónapos a lányom, 8 körül kel,akkor 2 dl tej/kakaó. És 9 után miután hazajöttünk a boltból, egy kis reggeli, pogácsa,fonott kalács, de tényleg csak pár falatot eszik. Utána nem adok neki délig semmit,mert akkor még 3 kor sem enne. Így délben ebédel, és utána 3 órát úgy alszik,mint a bunda:):)
2012. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

huh,de jó alvó gyerekek vannak itt...:)

17 hónapos fiam 5-6 között kel,7-re általában túl vagyunk a reggelin.Így 9-10 között van tízórai,gyümölcs,keksz, majd fél12 körül ebéd.

Én vagy elhagynám a tízórai(nem lesz tőle semmi baj, délután is ehet gyümölcsöt)vagy tényleg keveset adnék és csak gyümölcsöt, mivel ez nem telíti el.

2012. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!