Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lesz egy baba fejformája...

Mitől lesz egy baba fejformája ilyen a szülés után? Link -->

Figyelt kérdés

[link]


Persze pár nap/hét múlva visszahúzódik, de miért lesz ilyen, mi okozza? Sokmindenkinél előfordul?


2012. márc. 8. 13:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Én császáros voltam és mégis csúcsos volt a babám feje. Nem ennyire, de a eléggé, igaz, közel 20 órát vajúdtam. Aztán szépen kikerekedett.
2012. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
53%

A kisfiamat vákummal szültem, a lányomat simán, egyiknek sem volt ilyen a feje

Ez szerintem attól függ, mennyi ideig van a szülőcsatornában a baba feje, hogyan,honnan nyomódik,és a koponyacsontok mennyire tolódnak el.

2012. márc. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Sziszka78!

Jómagam, sógornőm, jó néhány barátnőm és ismerősöm is természetes úton, azaz rásegítés nélkül, hüvelyi úton szültünk, de egyik baba feje sem volt ilyen csúcsos!!! Tehát Ne mondj olyan butaságot, hogy mindenkinek, akinek természetes úton születik, ilyen!!!

2012. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindenkinek lesz ilyen, aki természetes úton szült, és nem mindenkinek, aki vákuummal született. Én fiam vákuummal jött csak ki, hosszú szülés volt, de nem volt ilyen a feje. Volt egy kisebb pukli. Pontosabban a mai napig érzem a vákuum helyét, de látszódni nem látszódott 1-2 hét múlva.
2012. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést kedves 23 as ,csak mikor én szültem egy szobába 6 an voltunk mindenki term...szült és,nem vákummal mégis csucsos volt mind a hat baba ,de hát akkor véletlen volt,nem tudtam jol,nem a szülőcsatornába nyomodik össze,csak akkor nem tudom hol?Bocsánat kedves kérdező
2012. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
30%

Én nagyon nehezen szültem meg a kislányomat, -nagy baba volt én viszonylag kicsi- szóval alig akart kiférni még gátmetszéssel is , számítottam is csúcsos fejre, és ennek ellenére gyönyörű, formás 37 cm-es átmérőjű fejecskéje volt. Szóval, egy picit sem volt csúcsos vagy torz.

Nem tudom mi okozza a csúcsos fejet.

2012. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
A szülőcsatornában nyomódik össze, csak az, hogy mennyire, vagy egyáltalán nyomódik-e, az attól is függ, hogy milyen az anya csontozata illetve attól is, hogy milyen a baba mozgása a csatornában.
2012. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat ,az elején láttam sokmindenki a vákumot mondta. Nem csak attól. Kislányom császáros volt, és elég sok időt töltött a szülőcsatornában, de nem akart kibújni- sokáig halogatta a doki a császárt, hátha "normális" úton megszületik. És mivel sok időt volt bent, picit ilyen lett a feje. Úgy mondták vizenyős (nem összekeverndő a vízfejűvel). 6 napot voltunk bent, de mire jöttünk haza, teljesen visszahúzódott. A képen látható picurnak is vissza fog. Változó, mennyi idő alatt, nekem bent még 3 hetet mondtak - aggódtam is miatta. Azóta teljesen szép formájú a kislányom feje, nincs vele semmi gond. Csak születéskor még kicsit furcsán néz ki.
2012. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kisfiamnak is ilyen volt a buksija,szegény anyukám meg is ijjedt,hogy ilyen marad neki.Ő is természetes úton született,de oxitocin miatt nagyon gyorsan jött végig a szülőcsatornán,a háziorvosunk utána megkérdezte,hogy gyors szülés volt-e,én mondtam,hogy igen és kérdeztem,hogy miért.Ő akkor azt mondta,hogy mivel a baba gyorsan megy át a szülőcsatornán a koponyacsontok nem tudnak a szülőcsatornához alakulni,így összecsúsznak egy picit,ettől ilyen csúcsos a baba feje.Nekünk kb.2 hét kellett mire tökéletes kis kerek kobakja lett.Szóval ha természetes úton,de lassan halad a baba akkor nem valószínű ilyen buksi,mert a baba koponyacsontjainak van ideje hozzádeformálódni a "helyhez",de egy gyors szülésnél ez könnyen előfordulhat.Elsőre rémisztő,de szépen vissza alakul majd neki.én ennyit tudtam meg akkor a dologról.
2012. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Butaságot mondott az aki azt irta,hogy minden babának ilyen a feje. Nem. Igaz szülés közben kicsit mintha "megnyúlna" de az sem mindegyiknek, de az nem ilyen. És az is csak azért van, mert hozzáigazodik a szülőcsatornához a buksijuk, hogy jobban kiférjen, direkt olyan "hajlékony" a csont a fejükön, ezt a doki mondta. A bátyáméknak született igy a kisfiuk, de már 16 éve,úgy hogy nem emlékszem hogy mi miatt volt (megkérdem). De ha jól emlékszem, akkor nehezen jött ki és azért, de nem volt vákum. De az övé sokkal durvábban csúcsos volt. Meg is voltak ijedve, hónapokba telt mire visszahúzódott neki.
2012. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!