Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért lehet félni ennyire a...

Miért lehet félni ennyire a pókoktól? Hogyan szűntethető meg ez? Orvosi segítség nélkül, mert ilyenről is hallottam már.

Figyelt kérdés
Akármilyen pókkal "találkozom", ha kicsi ha nagy, egyszerűen hozzájuk sem merek nyúlni, egy egyszerű kaszáspókot sem merek lecsapni, max pórszívóval felszippantani, de még a multkor a párnámon egy egészen kicsike pókot is fél óráig öltem a párnával. Hogyan lehetne megszűntetni, vagy csillapítani ezt az undort?
2010. máj. 8. 00:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
nekem belement egy a számba azóta nem érdekel:D amúgy nem tudom hogy lehet e rajta segíteni én inkább a kisebb rovaroktól irtózom mert az belebír menni az orromba : DDDD 16/F
2010. máj. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem minden rovartól, csak amik egy adott méretnél nagyobbak!:D De a pókoktól és a csótányoktól írtózóm, nem is hiszitek menyire. Lehet nekem is bekéne kapni egy pókot!xD Am. 15/F
2010. máj. 8. 00:22
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

én a békától félek:D

ha meglátok egyet akkor rámjön a sírógörcs xD

2010. máj. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag az ember életében 8-10pókot megeszik úgy,hogy éjjel belemegy a szájába,valami ilyesmit hallottam:)Én is utálom őket de nagyon.
2010. máj. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem úgy külzdheted le ezt a fóbiádat, hogyha bezárnak sok pókkal együtt egy helyiségbe és a pókok rajtad mászkálnak. Legalábbis én ezt hallottam. Amúgy én a rágcsálóktól félek nagyon..patkány,egér, hörcsög,legyen az bármi ha meglátok egyet én is sírógörcsöt kapok.Volt egyszer olyan hogy öcsém hazahozott egy mezei cickányt befőttesüvegbe és amikor megláttam az ágyam sarkába összekuporodtam és ott sírtam vagy fél órán keresztül,sokkot kaptam. Azóta rájuk se merek nézni.
2010. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem én ott pusztulnék el abban a szobában, ahol engem összezárnak pókokkal, nem bírnám ki..:D
2010. máj. 8. 01:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szinte minden bogártól és csúszómászótól félek. :D Amúgy sokat már kezdek megszokni. Ilyen pl. a cserebogár. Mostanában olyan sok volt és persze egy csomó az én hajamban kötött ki. Eleinte ha megláttam egyet sikítottam és elrohantam onnan. :D Amióta viszont napi 5öt kell kiszedni a hajamból már valahogy nem izgatnak. Persze még mindig nem szeretem őket és nem nyúlok hozzájuk, de pl. ha belemegy a hajamba akkor megpróbálom szép nyugodtan kiszedni onnan vagy ha nem megy megkérek valakit és addig szépen elviselem a fejemen. :D Szerintem ha mondjuk te is legközelebb találkozol egy pókkal, ne öld meg rögtön hanem picit nézegesd vagy próbáld meg valamivel összeszedni és rakd ki az ablakon. Járkálj állatkereskedésbe ahol sok pók van és nézegesd őket a terráriumon keresztül stb. :) Nekem bevált, mert a én is rettegtem a pókoktól. :D Most sem a kedvenceim, de elviselem őket.
2010. máj. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig minden rovart-bogarat utáltam ill irtóztam tölük.

Megértelek kedves kérdező mert én is igy vagyok a pókókkal ahogyan te. Lehet én még jobban irtozom tölük. Ha napközben találok egy pókot a szobámba (sajna megkell hallnia) de aznap este nem alszom a szobámba:s Sajnos én már beteges pók fóbiában szenvedek:D

2010. máj. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én pók , béka,fuhh,aköcsög béka meg mindig rámnéz

még azaz"aranyos"zöldleveli is:D

2010. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, pont ugyan ez van velem is, én sem tudok utána aludni.:S
2010. máj. 9. 02:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!