Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjetek, párotok mennyire...

Csill79 kérdése:

Férjetek, párotok mennyire veszi ki a részét a gyerek nevelésből másfél éves baba körül?

Figyelt kérdés
Az én férjem semennyire és kíváncsi vagyok másoknál,hogy mennek a dolgok?Lehet megmutatom neki a válaszokat:)
2012. márc. 8. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem előtt le a kalappal. Eleve egy héten két napot ő vigyáz rá, amíg én dolgozom. Olyan munkakörben dolgozom, hogy két napot kell bent lennem, a többi munkát hozom haza, este megcsinálom, míg alsik a fiunk, a férjem pedig vállalkozóként ezekre a napokra szabaddá teszi magát. Egyébként is öltözteti, pelenkázza, rengeteget játszik vele, tanítgatja, sétálnak egyedül az etetést nem szereti, mert elég válogatós a fiunk. A fürdetés szent számára, addigra minden nap hazaér, ő fürdet, én asszisztálok. Emellett a házimunkába is be be segít, gyakran bevásárol, kiporszívóz, rendet rak stb.
2012. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amennyire tudja, és erejéből futja. Reggel 7- este 7-ig nincs itthon. Este együtt játszanak, ő fürdeti. Hétvégén szinte egész nap együtt játszanak. Ha rosszalkodik, ugyanúgy rászól, mint én, vagyis nem mindig nekem kell a gonosznak lennem, aki nem enged "semmit".

Én úgy érzem, remek apa, mindent megtesz, imádja a fiát, ami persze kölcsönös, és ő is részt vesz a dolgok melós részében.

2012. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szinte mindent meg tud csinálni a kicsi körül, játszanak, sétálnak, ö fürdeti, öltözteti... nem szereti levessel etetni, mert mindenhová csurog és a kakis pelust is én cserélem. a lányunk rajong Apáért.
2012. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem nagyon segítőkész, mindent meg tud csinálni a gyerekekkel kapcsolatosan, de 3 kisgyerek mellett ezt szerintem nem is lehetne másképp kivitelezni. Legkisebb 1 éves múlt. Etetés, öltöztetés, pelenkacsere - bár a kakis pelusokat előzékenyen átengedi nekem :-). Fürdetni közösen szoktunk. Ha valamelyik gyerek náthás, és orrszívózni kell, azt hacsak lehet, nem ő csinálja meg.


Korábban előfordult párszor, amikor még 3 óránként, éjjel is evett a pici, hogy az éjjeli/hajnali etetések közül az egyiket bevállalta (le volt fejve anyatej vagy tápszert készített, ha nem volt elég tej), hogy tudjak pár órát aludni.


Sétálni, játszótérre is lejön velünk, ha van ideje (hétvégén vagy délután), de csak velem együtt.

2012. márc. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan. Hajnalban elmegy dolgozni, így kb du 4re ér haza, ha nincs programja, napi 1órát minimum foglalkozik vele, pelenkázza, eteti, játszik vele, elviszi a játszótérre, amíg én rendet rakok, ha van valami dolga, akkor is úgy intézzük hogy vagy előtte, vagy még lefektetés előtt kicsit vele legyen, a lányom meg is hálálja a törődést, a szemében kb egy szinten vagyunk apával, egyformán szeret minket.
2012. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben! ketten akartuk a gyerekeket, nem magamnak szültem. Ő is tudja, hogy amit itthon csinálok a két picivel, nem egyszerű feladat. Mikor itthon volt 1 hétig szabadságon, a végén már mondta, hogy jó lesz picit elmenni dolgozni, ott nincs ennyi "meló" :)

Amiket nem vállal be: gyógyszer/kúp beadás, popsiban lázmérés, körömvágás. Minden más igen, plussz szívesen főz és ha nagyon fut a lakás, segít a takarításban is.

2012. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben segít a születése óta.
2012. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem segít, még őt is ki kell szolgálnom, hiába lóg a kezemben a gyerek is.
2012. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

sok mindenben segít csak kevésbé van hozzá érzéke, mint nekem, de igyekszik, viszont a főzés fullosan az enyém, de ő mosogat:) a gyerek körül ez lőbbi "durva" dolgokat, amiket írtatok ő sem szzívesen, de ha nagyon muszáj...

Egyik barátnőm férje viszont semmit de semmit nem segít, még pelenkázni se tanult meg, se fürdetés, max napi 10 perc játék de ha sírni kezd a gyerek, már lép is. Mégis szereti csak egész nap a melóban lefárad meg sokat stresszel, rengeteget vezet és közben házépítés meg egyebek így nincs türelme hozzá, ez is érthető, attól még szereti csak pepecselni nem tud vele, a feleség meg úgyis otthon van gyeden...

2012. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit kisebb a gyerkőc,de azért leírom.Ha szabadnapos,akkor ő fürdeti és néha leviszi sétálni,bár ez utóbbit kérni kell.Főzni szokott és elintézi a bevásárlást.
2012. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!