Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjjel vagy reggel újra...

Ha éjjel vagy reggel újra lázas lesz, akkor már elvigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
14 hósom éjjel már nagyon taknyos volt, reggel lázas is. Nurofent kapott. Délután 3-kor újra lázas volt alvás után, megint adtam neki Nurofent. Egész nap nagyon folyt az orra. Ha úgy alakul, hogy ismét belázasodik, akkor már vigyem inkább orvoshoz? ( a savanyú Calcimuskot és C-vitamint én nem tudom beadni neki. Valami trükköt esetleg tud valaki ajánlani?)
2012. márc. 8. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

persze, ne kísérletezz otthon.

calcimust ne is adj doki nélkül.


miért nurofent adsz neki ha nagyon lázas? írass holnap germicidet a dokival vagy vényköteles kúpot, az a magas láznál hatásosabb.


gyógyszernél meg nincs olyan, hogy nem tudod beadni. be kell és pont. tedd almalébe a c-vitamint vagy mézes teába. a calcimust én a tejbe teszem, soha észre se vette.

2012. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Germicid-C kúpot használjuk a magasabb láz esetén, hőemelkedéskor csak a Nurofent adom neki. Ilyen esetben én már vinném a dokihoz, kevésbé súlyos tüneteknél nekünk a Stodal szirup vált be, ami homeopátiás, mindig tartunk itthon.
2012. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nurofent mondta a múltkor a doki, azért azt adom neki. a kúpot már nem annyira ajánlotta, de van itthon.

Nem kísérletezgetek vele, csak a lázát csillapítottam. Úgyse fog gyógyszereket kapni, mert még kisgyerek és szinte semmi baja sincs (tapasztalat), ezért nem vittem orvoshoz.

Nem igaz, hogy olyan nincs, hogy nem tudod beadni a gyógyszert, mert rengeteget szenvedtem vele a múltkor, el se lehet mondani... Ha nem hajlandó lenyelni, úgyse tudom belédugni (főleg hogy a Calci és C-vitamin is folyadék) ,és keze is van meg lába is, kalodába nem zárhatom, hogy erőszakkal nyomjam bele

2012. márc. 8. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ne írj ilyeneket, a gyógyszer be kell adni és kész.

nyilván nem magában próbáljuk, hanem valami finom innivalóba belecsempésszük a folyékony gyógyszert, pl. a c-vitamint.


de ha gyógyszerről van szó és nem akarja akkor bizony le kell fogni. tudom, rosszul hangzik, de még mindig jobb mint kórházba látogatásra járni vagy tüdőgyulladással kezelni otthon. olyan nincs, hogy nem adod be mert nem akarja!!!

persze ezt nem a c-vitaminra írom...

2012. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jó, nyilván be kell adni ha fontos, de nekem tényleg nem sikerült mindig a C-vitamint és a Calcit. (nem szokott édes löttyöket inni és nem olyan mennyiséget, amibe csempészhettem volna)
2012. márc. 8. 23:39
 6/8 Kerria ***** válasza:

Gyerekkoromban (ami azért ugye nem most volt) én sem ettem-ittam meg semmi ilyesmit. Anya így a rendes gyógyszert összetörte, és hol magában ettem (ha nem volt nagyon keserű), hol pedig ételhez keverte.

A cseppeket, pezsgőtablettákat a mai napig öklendezéssel tudom csak bevenni. (pedig már tudatosan tudom kezelni)


Próbáld meg Te is így adni neki. Megbeszélni, hogy ez fontos, hogy jobban legyen.


Lázra pedig én is inkább a kúpot mondanám, kiváncsi volnék miért nem javasolta a dokid... biztos oka van, félre ne érts, csak tudja, hisz orvos, de engem érdekelne.


Jobbulást, és vidd el dokihoz, főleg ha marad a láz.

2012. márc. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ezeket mindig úgy adtam be, hogy fecskendőbe felszívtam, és egyszerűen benyomtam a szájába- így mindig lenyelte. Esetleg próbáld meg.


A calcimuscot meg nyugodtan adhatod neki, naponta egy ampullát, felet reggel és este.


Ha ma is lázas lesz, akkor lehet, hogy bakteriális fertőzés, arra meg nem ártana antibiotikum, inkább vidd el a dokihoz.

Ha nem lesz lázas, akkor meg valószínű vírus, adj neki sok folyadékot, meg próbálj citromos teát is adni (nálunk az őszibarack ízű vált be, és azt kellett mondanom, hogy őszilé, mert teának nem itta meg - de ősziléként meg igen:D)

2012. márc. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

No, elvittem a dokihoz, mert hajnal előtt megint lázas volt. Azt mondja, nagyon jönnek a fogai, ezért gyengébb az immunrendszere most; inkább ezért a láz, meg hogy nem néz ki vészesnek az egész ügy (szerintem sem, főleg hogy a gyerek mindig vidám és örökmozgó). Csak a szokásosakat adta, Calcimusk, C-vitamin, orrcsepp. nem is akartam volna persze én se komolyabbat.

Adott most Germicid kúpot is (korábban más nevűt) -- azt hiszem, azért ajánlotta a múltkor a Nurofent (de tudta, hogy van nekem kúp otthon), mert a kúp nagyon magas lázra van, meg talán azért, mert a Nurofen "kényelmesebb"?

Még a fecskendő általi beadásról: én a múltkor már mindent próbáltam, de van, hogy hiába nyomom a szájába, nem nyeli le, hanem kifolyatja. Illetve erősen bezárja a száját és nem lehet beletenni semmit. Majd meglátjuk, mire megyünk ez alkalommal, mi fog sikerülni és hogyan.

köszi a válaszokat :)

2012. márc. 9. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!