Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudjam meggyozni a...

Hogyan tudjam meggyozni a csaladot, hogy hagyjanak beken a korai hozzataplalasi elkepzeleseikkel?

Figyelt kérdés
babam kizarolag anyatejes, lassan 6 honapos. mivel van tejem, elkepzeleseim szerint 6 honaposan kezdenem a hozzataplalast. anyukam es anyosom viszont mar a baba 3 honapos kora ota mondogatja a "reszeltalamtkiskekszel, miert nem adtok teat a babanak stb", amit akkor meg konnyeden le tudtam szerelni, de ahogy no a babank egyre ramenosebbek.a ferjem a baba neveleseben a donteseket ram hagyja, mert tudja, hogy sokat dokumentalodom es a leheto legjobbat szeretnem a babamnak, de ot is allandoan ezzel piszkalja az edesanyja. millioszor hallotuk mar, hogy nem eleg a tej taperteke stb. a nagy nyomasra 5 honaposan elkezdtem almat adni, barackot kostoltunk de nem ment jol, a baba elhuzta a szajat es nem tetszett neki, pedig vagy 10 napig probalkoztunk, akkor ugy dontottem, meg varunk.viszont a hetvegen csaladi osszejovetel lesz es elore idegesit, hogy megint ez lesz a szoveg, ki leszunk oktatva. hogy lehetne szepen es kimeletesen megelozni a veszekedest? nem vagyok egy hallgatag tipus, tul vagyunk mar a "ti azt hiszitek, h en nem a legjobbat szeretnem a gyerekemnek" tipusu valaszokon, de nagyon szeretnem kulturaltan megoldani a helyzetet, sertodesek nelkul. kerem,akinek hasonlo a tapasztalata, segitsen.
2009. jún. 10. 09:46
 1/7 A kérdező kommentje:
meg annyit szeretnek megosztani, hogy a ferjem es en is tapszeresek voltunk babakent 3-4 honapos kortol es tenyleg nem lett bajunk attol, hogy reszelt almat ettunk korabban, ez inkabb elvi, elkepzelesbeli kerdes.
2009. jún. 10. 09:49
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Majd néhány hónap múlva ráfogsz jönni,hogy a szülőknek volt igazuk.És ha a gyerek nem fog enni,vagy allergiás lesz,akkor hallgathatok,hogy ugye mi megmondtuk.Nem kell mindent elhinni,amit a netem olvasol.Elolvashatnál esetleg egy sazkkönyvet is.

Egyébként meg új íztől először minden baba fintorog,akár 3 hós,akár egy éves.Ezért először csak egy kicsit kapjon,és fokozatosan többet..

2009. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Én az anyósomat leültettem a gép elé, megnyitottam neki néhány cikket, ahol tisztán és érthetően le volt írva, hogy miért nem jó túl korán elkezdeni a hozzátáplálást és elolvastattam vele.

Mondjuk ő nem volt túl erőszakos és értelmes asszony, elolvasta, átgondolta, megértette.

Szóval én csak azt tudom tanácsolni, hogy nyomtass esetleg néhány példát hasonló cikkekből és hétvégén add oda anyósodnak, anyukádnak, kérd meg őket, hogy olvassák át és ha szerencséd van meg is értik, illetve elfogadják.

2009. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

A második válaszoló vagyok. Azt még hozzáteszem, hogy mi ezt még elég korán lejátszottuk, ugyanis hat hetes volt a fiam, amikor anyósom beállított egy csomag háztartási keksszel és néhány almával, hogy kóstoltassunk. Mondtam, hogy még nem, majd később, rá egy héttel ismét kérdezte, hogy megbontottuk-e már a kekszet, mondtam, hogy igen, mert éhes voltam és nem volt itthon más kaja, de a baba még egy ideig nem kap. Akkor olvastattam vele.

Ha ekkor sem hagyta volna abba, akkor elvittem volna magammal amikor legközelebb tanácsadásra megyek a dokihoz, mert nekem úgyis a könyökömön jött már ki, hogy a doki havonta elmondta, hogy nem szabad korán hozzátáplálni és közben szúrós szemmel nézett, ha az anyósomnak is elmondhatta volna, akkor lehet, hogy a doki is boldog és anyósom is megérti. Én meg megmenekültem volna egy nekem szánt újabb prédikációtól.

Öt hónapos és egy hetes volt a fiam, amikor már elég érettnek láttam és elkezdtük a hozzátáplálást, asszem, hogy időben voltunk, szeret mindent, elfogad, jó az étvágya, nem volt soha semmi baja ételtől.

2009. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
elso valaszolo, koszonom a valaszod, habar nem ertek egyet vele, szerintem a baba nevelesben sekinek sincs "igaza", a dolgok nem feketek es feherek. persze, hogy keveset adtam neki eloszor, de hasmenese lett tole, ami addig tartott amig adtam a gyumolcsot.masfajta valaszra vartam es nem meg egy kioktatasra.attol nem felek, hogy ettol lenne beteg a gyerekem, hogy nem adtam meg neki gyumolcsot
2009. jún. 10. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Őszintén sajnálom a helyzetedet mi is átmentünk hasonlón anyukám részéről, és sajnos a vége az lett,h. nagyon ritkán beszélünk. A férjem már nem bírta tovább és elmagyarázta,h. hagyjanak minket békén. Anyukám már 5 hósan húslevest adott volna a kislányomnak, meg kekszet stb. Ráadásul a férjem kb. 50 dologra allergiás, így nekünk külön vigyáznunk kell. Szerintem nagyon egyszerű a dolog. Hétvégén szépen elmondod a kedves nagyszülőknek,hogy régen más volt a helyzet és biztos ők sem szerették,hogy beleszólnak a gyereknevelésbe. Ő a TI babátok és TI vagytok a szülei,majd TI eldöntitek,hogy mi a legjobb ne féljenek nem fogod 18 éves koráig szoptatni. És azt is említsd meg nekik,hogy nem örülsz,hogy görcsben van a gyomrod,ha találkoznod kell velük, nagyon kedvesek,hogy tanácsokkal látnak el, de TI még nem érzitek úgy,hogy itt az ideje a hozzátápinak. Régen más volt, nem biztos,h. azért ettek a gyerekek almát meg kekszet 3 hósan mert az volt a jó,hanem mert nem volt ekkora uttörője a szoptatásnak. Jó anya vagy,imádod a gyermeked és a legjobbat akarod.

Sok sikert hozzá!!!


Egy 8 hós baba anyukája

2009. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mondd nekik, hogy eszik egyebet is, de mivelhogy szorulasa volt, ma -amikor lesz az osszejovetel - epp anyatejes tisztitokurat tartasz. es hatha hallgatnak utana.

en rizses bebikajat adtam az enyemnek 6 honaposan es jol megkinozta szegenykemet, ha tudtam volna....

2009. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!