Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi ágy = anya + apa +...

Családi ágy = anya + apa + gyerek (ek) egy ágyban? Nalunk igy mukodik, nalatok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 09:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Csak napközben játszani tesszük a nagy ágyra.Jóbarátaink példáján okulva, ahol a kisfiuk öt éves és azóta nincs nemi életük a gyerek miatt.
2009. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
Reggel és este alvás előtt OK,de éjjel a gyerek aludjon külön még kicsi korában is,de ha nagyobb akkor mindenképp.
2009. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%
Én kb. nyolc hónapos koráig fél éjszakát egy ágyban aludtam a babával (amíg szoptattam), néha apa is csatlakozott. Most már egész éjszaka a saját ágyában alszik, de én még a szobájában vagyok. Pár héten belül tervezzük, h' visszamegyek a férjem mellé. Én imádtam a babával aludni, néha nagyon nehéz megállni, h' ne vegyem magam mellé, de annyit forgolódik, h' nem biztonságos, mert leesik. De később szerintem fogunk még együtt aludni, mert annyira jó!
2009. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk hajnali 5-6 között kerül be közénk a 8 hós babám, mert akkor felébred és ált. köztünk visszaalszik még. Napközben néha-néha alszik a nagyágyban, de amúgy a sajátjában. Szerintem nem baj, ha együtt alszik a család, csak ebből ne legyen rendszer, mert utána nehéz lesz a babát visszaszoktatni a saját ágyába.
2009. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi most már csak akkor vagyunk hárman az ágyban a gyerekkel, ha napközben játszunk, vagy a férjemet ébresztjük a délutáni szunyókálásból, illetve az esti tejivás ott történik.

Két és öt hónapos kora között egyébként velünk aludt, arra volt jó ez az időszak, hogy megtanulja átaludni az éjszakát, de akkor egyik napról a másikra visszaraktuk vacsi után az ágyába, miután elaludt. Azt vettem észre, hogy már nem kényelmes neki közöttünk. Ő szeret forgolódni oldalra és hosszában is, ebben mi megakadályoztuk a férjemmel. Én sem aludtam már sokat az utolsó közösen töltött hetünkben és észrevettem, hogy amikor én hajnali négy körül feladtam és kiszálltam az ágyból, akkor ő elfoglalta az én helyemet is és aludt nyugodtan, mint a kisangyal.

Ezután került vissza a kiságyba, azóta is jól alszik, nem vágyott vissza, nem sír, ha megébred, hanem visszaalszik magától. Mi pedig ismét kényelmesen alszunk.

2009. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk csak is a saját ágyába alszik éjszaka.Nehezen,de megszokta,és most már szeret benne aludni,pedig régen ha csak be tettem a kiságyába üvöltött.Napközbe beteszem a mi ágyunkba játszani,meg reggel ébredés után is de minél többet próbálom napközbe is inkáébb a saját ágyába rakni.
2009. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%
Mi külön ágyban kezdtük, de 3 hét után bekerült a mi ágyunkba és azóta is ott alszik. 10 hónapos, mi nem zavarjuk egymás alvását, az ágyunk is elég terebélyes. Ha nagyobb lesz, természetesen megy a saját ágyába, de amíg lehet, mi kihasználjuk ezeket a közös együtt alvásokat:)
2009. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Szia!Kisfiunk 5 hónapos,de még egy éjszakát sem töltött a mi ágyunkban.Nem tudom,miért alakult így de most már megszoktuk külön.Egyébként közös szobában alszunk,a kiságya tőlünk 1 méternyire van,másképp nem lennék nyugodt.

Szerencsére sosem volt gond az elalvással,az esti evés után nézelődik kicsit és már szundít is.

2009. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
68%
Szia. Hosszú távon ez nem egészséges, minél tovább alszanak a gyerekek a családi ágyban, annál nehezebb lesz visszaszoktatni őket a saját ágyikójukba. A mi kislányunk 3 hetes korától a saját szobájában alszik, a mi ágyunkban csak akkor van, amikor reggel ébresztgetjük apát. Üdv.
2009. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk sose aludtak az ágyunkban. A saját szobájukban alszanak az első éjszakától kezdve. Légzésfigyelő, bébiőr van, nyugodt vagyok és nem zavarjuk egymást. Nem szoktatom olyanra, amiről majd később nagyon szeretném leszoktatni. (Lásd a sok kérdést az altatási problémákról.)
2009. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!