Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem születik meg a második...

Ha nem születik meg a második baba a nagy 2 éves koráig, akkor milye ellátást kaphatok?

Figyelt kérdés
Sajnos a munkahelyem megszűnt, nincs hová visszamennem dolgozni. Szeretnénk második babát, de nem biztos, hogy megszületik a nagyobbik második születésnapjáig. Milyen ellátást kaphatok, ha mondjuk 4-5 hónapos terhes leszek a GYED lejártakor?
2012. márc. 10. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz biztosítotti jogviszonyod, akkor gyest és csp-t.


Ha van az elmúlt 3 évben 360 nap munkaviszonyod, akkor kaphatsz álláskeresési támogatást, ha szüléskor azt kapod, akkor járni fog a tgyás.


A gyed biztosan nem fog járni, hiszen már most megszűnt a munkaviszonyod, így nem lesz meg a gyedhez szükséges 365 biztosításban töltött nap a kicsi születését megelőzően két éven belül. A tgyáshoz szükséges 365 napba ugyanis bele kell számolni a munkaviszony megszűnése után gyeden töltött napokat, így az járhat, de a gyedhez szükséges 365 napba ez nem számít bele - így az nem fog járni.


Ha számít a pénz, akkor érdemes lenne a második gyerek előtt dolgoznod, ha nem, mert elég a gyes, akkor meg mindegy.

2012. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy, hogy 2 éves koráig megszületik vagy sem, mindkét esetben csak gyest kapsz a kicsi után!


most passzív gyedet kapsz,ez már nem jár a következő gyerekre!

2012. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MÁsodik: egy kicsit helyesbítenék, mert nem csak. Ahogy írtam az első válaszban, tgyást kaphat, csak gyedet nem.
2012. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bután fogalmaztam. Jelenleg még munkaviszonyban vagyok, nem mondtak fel, de a beosztásom megszűnt, és nem lesz hová visszavegyenek. Ilyenkor mi a helyzet?
2012. márc. 10. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a második baba születésekor még munkaviszonyban leszel?


Mennyi idős a kicsi, és meddig él még a munkaviszonyod?

2012. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most 11 hónapos a babám. Amíg vissza nem megyek dolgozni, nem szűnik meg a munkaviszonyom, de valószínű, hogy csak a törvény által kötelezően előírt időre fognak visszavenni (ha jól tudom 3 hónap). Ha esetleg már kismama leszek, amikor a GYED-em lejár, akkor mit érdemes tennem?
2012. márc. 11. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:

"csak a törvény által kötelezően előírt időre fognak visszavenni (ha jól tudom 3 hónap)." Nem, a törvény kötelező foglalkoztatási időt nem ír elő, de rendes felmondással nem küldhetnek el a kicsi 3 éves koráig.


Ha kismama leszel, mikor lejár a gyed, akkor menj el táppénzre. Egyrészt az több, mint a gyes, másrészt így a gyed összege nem csökken.


Ami a legjobb: ha így teszel, akkor a munkaviszonyod tovább él a második baba 3 éves koráig. Vagyis mindenképpen jól jársz:)

2012. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél!
2012. márc. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!