Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek is fordultak már elő...

Veletek is fordultak már elő kisebb-nagyobb balesetek?

Figyelt kérdés

Ágyról, kanapéról leesés, vagy bármi.

Itt olvastam egy kérdést, amiben egy kisbaba leesett a pólyázóról. Eszembe jutott, hogy az én kisfiam, mikor menni kezdett, nekiesett egy kemény kiálló valaminek a garázsban. Pedig ottvoltam mellette, figyeltem rá. Annyira hamar megvan a baj, szegényemnek akkora monoklija lett. A boltban még meg is kérdezték, hogy miért kellett egy ekkora kisgyereket megütni -.-

Veletek is fordultak elő hasonlóak?



Nem arról szeretnék vitatkozni, hogy mi kinek a hibája, és felelőtlen szülő, akinek a gyermekével ilyen történik. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg olyan kevés gyerekkel történik baleset, mint itt a szuperanyukák állítják?


2012. márc. 12. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1x előfordult, hogy leesett az ágyról, tényleg egy pillanat alatt megtörtént. Akkor kezdett még csak forgolódni, belülre tettem a nagy ágyon, mellette is voltam a szobában és valahogy mégis úgy fordult, hogy leesett. Onnantól kezdve járókában vagy játszószőnyegen van...
2012. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki gyakorló szülő az tudja, hogy tényleg egy pillanat alatt megvan a baj, és nem mindig tudod megakadályozni. Egy gyereket képtelenség megóvni minden bajtól, de nem is biztos, hogy kell. A szüleink és mi is felnőttünk élve, pedig nem volt mindenféle biztonsági kütyü.

A kérdésedre visszatérve az én gyermekem kiskorába megfogta a forró tepsit. Előtte számtalanszor elmondtam már, hogy ne nyúljon hozzá, és akkor is csak egy pillanatra nem néztem oda. Hideg víz alá nyomtam a kezét azonnal, szerencsére nem lett nagyobb baja, sőt annyi haszna lett a dolognak, hogy soha többé nem próbálkozott.

Az ágyról is esett le mikor felmászni tanult, nagyobb korába meg esett el bicajjal meg úgy simán hasra. ezeken szerintem minden gyerek keresztülmegy, így tanulja meg hogyan kell vigyázni és koordinálni a mozgását. Nem értek azokkal egyet akik a széltől is óvják a gyereket.

2012. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy gyerekkel sosem történik semmi ilyen, akkor túl nagyon be van korlátozva. Persze meg kell próbálni a baleseteket lehetöleg elkerülni, de ha nem engeded, hogy mozogjon, akkor nem fog ügyesedni, ha meg egyedül is csinálhat valamit, akkor teljesen elkerülni nem lehet, hogy néha megüsse magát. Viszont ebböl tanul, és amelyik gyerek nem tanulja meg kiskorban, hogy hogyan kell esni, az késöbb - fiatalként, vagy felnöttként fog sokkal súlyosabban sérülni.
2012. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik gyerkőc 2x esett le az ágyról kb. 6 meg 8 hónapos korában. Első esetben csak egy pillanatra ugrottam ki a konyhába, a másodiknál mellettem feküdt:S Most már nagyobb, legutóbb elesett és beütötte a nóziját :S Pedig ott voltam mellette. Egyszerűen ez kikerülhetetlen. Nagyon figyelek rá, de ettől még ugyanúgy lehet baj, másnál is. Csak azért hüleségeket nem szabad csinálni, pl. pelenkázón otthagyni , hagyni villával futkározni stb. ezekből nagyon súlyos bajok is lehetnek. Szóval nem szabad az esélyt megadni még pluszban.
2012. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Igen, 6 hónaposan legurult a kanapéról. Hiába mondtam az apjának, hogy figyeljen, mert le tud gurulni :( Azóta megtanulta, hogy egy pillanatra sem vesszük le róla a szemünket, ha ilyen helyen van. Én sírtam, az apjának hányingere volt úgy összeszorult a gyomra, lányomnak meg szerencsére nem lett baja.
2012. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a kanapéról gurult le, ott ültem mellette, még jó hogy nyitva volt, meg szőnyegre esett. Rohantam az orvoshoz vele, de szerencsére semmi baja nem lett. Utánna úgyszintén 1 évesen felmászott a kanapéra, felállt, majd valahogy előre esett, és a fejéről egy 200 Ft-osnyi helyen megsúrolta a szőnyeg a bőrt, az bevarasodott, és jó pár hónap volt, mire elmúlt. Most hétvégén barátnőm vigyázott rá, 3 éves a tó körül sétáltak, megbotlott, Nádas jól összekarcolta az arcát.
2012. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen ágyról esett le, de nyáron a kezemben vittem és elestem, ráadásul még el is dobtam, hogy ne rá essek. Tömve volt a part, a párom meg bőszen magyarázta, hogy kellett volna kifordulni és haláli technikával elkerülni az esést.
2012. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kicsi fiam (6 hós) most kezd mászni.

Félúton az ágyról lefelé kaptam el, egy pillanat alatt történt az egész. Egyik percben fél méterre az ágy szélétől, másikban már csúszott is le..

Rá kb. 1 órára lefejelte a laptopot, de úgy tisztességesen.. (oda van érte, ha meglátja, addig megy míg el nem éri)

Megesnek az ilyen balesetek, fog még huppanni párszor, mire mindent megtanul. Azóta beszereztünk egy jó nagy szőnyeget neki, megcsináltuk a játszósarkot, és ott kedvére mászkálhat. Persze így is koppan, ez elkerülhetetlen.

2012. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Velünk is volt már ilyen, 1* leesett az ágyról. Mindig azt gondoltam, hogy velem ez soha nem fog megtörténni, de megtörtént. Tényleg 1 pillanat, és meg is van a baj. 9 hónapos, most tanul felállni, lesznek szerintem még nagyobb esések is. Persze igyekszem figyelni, de esni is meg kell tanulnia, meg időnként csak elfordulok 1-1 pillantra, nem ragaszthatom rá a szememet.
2012. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

6 hósan legurult a lányom az ágyról.50 centiről szőnyegpadlóra, alatta beton van.Sem púpja nem lett és komoly baja sem hálistennek.Egy pillanat volt az egész, gyomorgörcsöm lett és sírtam, hívtam az apját, hogy mi történt és, hogy nyugodjon meg, nincs baj, de ő azért hazajött a munkából.

8 hós korában kezdett mászni a lánykám, akkor volt, hogy rosszul tette a kezét és lefejelt valamit.Szőnyeget, járólapot stb.Azóta tanítjuk neki az ágyról, kanapéról letolatás technikáját, de csak nem akarta megtanulni, mindig húzta az agyunkat, hogy már félig lelógatta magát a magas helyekről fejjel előre.

Múltkor bőszen mászott a nappaliba a járólapon, a konyhából kifelé.Elakadt a bal keze a lábamban, nem tudtam időben arrébb húzni, megfejelte a küszöböt.Lett egy kis huplija, azta figyel, hogy hová teszi a kezét.

13 hónaposan itt voltak a rokonok.A lányom a kanapén mászkált, onnan tologatta a kanapé végében álló babakocsiját.Ketten álltak tőle 30 centire, az apja mellett ült, én másfél méterről figyeltem és egyszercsak hupp!Szépen leesett, nagyon koppant.Nem lett baja az ijedtségen kívül és azóta tudja, hogy kell letolatni a magas helyekről, sőt, tökélyre fejlesztette a technikát:)

Ennyi jutott eszembe.Ezek a nagyobb balesetek, voltak akkor is koppanások, mikor felállni tanult, az tartott sokáig megtanulnia, hogyan jöjön el mondjuk a tv állványtól anélkül, hogy megütné magát.

14,5 hónapos most, majdnem 14 hósan elindult felém, jó sokat jött de elesett és megijedt.Azóta nem nagyon akarja gyakorolni a lépéseket:)

2012. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!