Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem el másik Dévényeshez?

Vigyem el másik Dévényeshez?

Figyelt kérdés

Fiam 3 hónapos, 5 hetes kora óta járunk vele Dévényre feszes izomzat miatt. Elvileg csak a nyaka feszes.

A gondom az,hogy ez alatt a kb 7-8 alkalom után annyit látok,hogy már nem nagyon feszít hátra és lábait jobban felhúzza,mint előtte.

Ha forgatja a tornász, akkor az egyik oldalon még igen.

Karjai sokszor vannak oldalra kinyútjva.

Kérdeztem,hogy van-e lemaradásunk. Mondta,hogy úgy látja, eddig nincs.

Viszont nem értem,hogy pl. hogy forogni,ha ennyire kint van a karja. Oldalra is magától csak 1-2-szer fordult.

Lehet,hogy én vagyok türelmetlen és ennyi idő alatt jó ennyi javulás?

Mondtam a férjemnek,hogy megmutatnám egy másik Dévényesnek! Szerinte nem jó ötlet, mert szerinte javul a baba, meg egyébként is,ha visszajut a tornászunk fülébe, akkor rosszul veszi ki magát.

Csak én itt az oldalon is annyiszor olvastam,hogy testszerte hipotón meg feszes babák, milyen gyorsan javulnak, az enyémnek meg csak a nyaka feszes és mintha lassabban javulna!

Ti mit tennétek? Várnátok még vagy megmutatnátok másnak?


2012. márc. 13. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de mit vársz egy 3 hónapos babától??????Maradj csak ott,és légy türelemmel!
2012. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3 hónapos babám feküdt mint egy fa, nem mozdult ő semerre, nem is fordult még oldalra. Azóta már hat hónapos elmúlt és úgy pörög forog gördül mint akit felhúztak.
2012. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi nem jártunk Dévényeshez. Az orvos és a védőnő szerint semmi lemaradása nincs és nem is volt a lányomnak. Az oldalára először 4 hónaposan fordult, 2-3 hétre rá hasról hátra fordult, majd 5 hónaposan már folyamatosan fordult mindkét oldalára. 6,5 hónaposan kezdett hasról hátra, hátról hasra forgolódni, egy hét múlva gurult.

Ne haragudj, de mit vársz még egy 3 hónapostól? Nem szabad siettetni. Minden baba másképp fejlődik, másképp javul. "Csak én itt az oldalon is annyiszor olvastam" na ezt felejtsd el gyorsan, itt az oldalon mindenki név nélkül írogat, fele se igaz amit leírnak. Nem kell mindent elhinni látatlanul.

2012. márc. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudom én,amit írtok!

Csak mivel tudom,hogy van ez a "baja" nem tudom,hogy mit kellene már csinálnia, mit nem. Sajnos árgus szemmel figyelem.

Ami miatt elbizonytalanodtam,hogy tegnap voltunk egy ismerősnél, akinek a babája 3 héttel fiatalabb és az ágyon felhúzott lábbal oldalra fordult.

Talán ez is közrejátszott,hogy így érzek.

Első baba és nem tudom,hogy mikor mit kellene csinálnia!

2012. márc. 13. 08:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy egy 5 hetes babának minek kell torna egyáltalán! Kinek forog 3 hónaposan a gyereke? Az enyém biztos, hogy nem! 4 hónapos elmúlt, mikor meg tudta tartani a fejét, 5 hónaposan korában fordult hátra, most 11 hónapos és megy! Ki állapította meg a feszes izomzatot? Már ne haragudj, de egy kicsit túlparázod a dolgot!
2012. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Doki állapította meg.

A torna tehát szükséges, nem is ez a gond.

Meg örülök,hogy ilyen korán kiderült és tudtuk vinni, csak tényleg nem tudom,hogy mikor mit kellene csinálnia!

2012. márc. 13. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Ne olvasgasd, hogy kinek mit csinál a gyereke mennyi idősen, mert akkor az egész életed egy aggódás lesz! Szépen járjatok tornára, szólni fog a Dévényes, ha valami nem stimmel! Az én lányom extra kicsi, de már nem érdekel. Én is elvittem orvoshoz, nincs semmi gond vele, először nagyon aggódtam, most már elfogadom, hogy ilyen és kész! Nem keresek rá magyarázatot, majd megnő! (1 éves és 69 cm, nincs 8 kiló!) Szerintem ne menjetek máshoz! TÜRELEM és NYUGALOM!
2012. márc. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló problémával jártunk mi is hónapokig Dévényre. Mi sajnos később kezdtük, mint ti, és pont az volt a problémánk, hogy a kislányom oldalra dobta szét a karját, és ez akadályozta a fordulásban, mivel a hátizmai voltak feszesek. Hát kellett néhány alkalom, mire ez oldódott, aztán további apró problémák adódtak a lábainál, de szerencsére teljesen rendbejött.

Ezt azért írom le neked, hogy ne várj azonnali csodát, de ne is keseredj el.

A nyaktól indul ki minden, így azzal szokták kezdeni a kezelést, majd jön a hát, a karok, a lábak. Amikor azt mondja a tornász, hogy nincs lemaradás, az azt jelenti, hogy a tornával beelőztétek a mozgásformákat, így nem nehezített az elsajátításuk. De ez nem jelenti azt, hogy abba lehet teljesen hagyni. Általában végigkísérik a babákat, amíg mászni kezdenek, felállnak, kapaszkodva lépegetnek. Ilyenkor már ritkábban kell menni, csak rásegít a kezeléssel. De tényleg nem szabad idő előtt feladni, mert akár 2-3 évesen is találkozhatsz olyan tünettel, amit babakorban egyszerűbben lehetett volna orvosolni.

2012. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, elment a válaszom.

Ha megbízol a Dévényesetekben, én nem váltanék a helyedben. Ő látja, mire van szüksége a babának. Szerintem nyugodtan kérdezz rá, hogy látja a fejlődését, mire kell még számítanotok, meddig kell még járnotok.

2012. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a feszes izomzat lassabban és nehezebben javul mint a laza. Nálunk laza izomzat volt , kislányom 1,5 hós kora óta járunk Dévényre, most 11 hós és már szinte tökéletes minden. Feszes izomzatra sokan inkább a Katona módszert ajánlják. Egyébként nekem volt egy ismerősöm, ott is csak ennyi volt hogy a nyaka volt a babának feszes és ők is dévényre jártak, de náluk már nincs semmi gond.

Tudom milyen az amikor nagyon aggódik az ember és tényleg árgus szemmel figyel minden apróságra, itt az lenne a fontos hogy jó szakembernél vagytok-e. Esetleg keress olyanokat akik ugyanehhez a dévényeshez járnak, hogy jó tapasztalatok vannak-e vele.

2012. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!