Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap adtam neki tejfölt, de...

Tegnap adtam neki tejfölt, de csak egy nagyon kicsit, talán egy fél kiskanálnyit (8 hónapos). Ha gondot okozna, akkor ettől a picitől is kiütéses lenne már, igaz?

Figyelt kérdés
Szerencsére ennek semmi jele, hál'Istennek:) Szóval akkor ez már be van vezetve?
2012. márc. 13. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Már látszana az allergiás reakció, de már nyugodtan adhatsz neki tejterméket: natúr joghurt, kefir, sajt (én reszelve adtam), túró+-
2012. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszi!

És ha kiütné akkor a teste is tele lenne pöttyökkel, igaz?


(Az arcán van piros folt, de azt tudom, hogy a széltől van, mert az mindig olyan, ha kimegyünk. De ezen felül, pluszban nem jelent meg sehol bőrpír, pötty, folt...)

2012. márc. 13. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem.

A Tejfehérje allergiának sok fajta megnyilvánulása lehet, és van, ami azonnal kiderül, van, ami csak nagyobb terhelés hatására, és később.

De kideríteni csak így lehet persze. El kell kezdeni fokozatosan, mindig egyre többet, aztán figyelni és reménykedni, hogy nem lesz semmi.


Igaz, nálunk a családban több mindenkinek is volt ezzel problémája, de pont az egyik kislányom a tejföllel járt így, azt hittük, bírja, de pár hónap után a tejföl fogyasztása után 2-3 órával piros pöttyök a szája körül...


Szóval hajrá, de csak figyelmesen!

(És hozzá teszem, ha BÁRMILYEN allergia amúgy van a családban, akkor egy évig én várnék a tejtermékkel)

2012. márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az kiderülhetett, hogy a gyomrát-beleit megterhelte-e. Valszeg nem. Allergia egy része kijöhet.

De van olyan allregia, ami csak később jön ki, ha többször kapja. Tehát adjad, de bármikor kijöhet. Ismerősömnek most az 5 évs gyereknél teltődött, és lett allregiás reakciója

2012. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!