Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiam mindig...

7 hónapos kisfiam mindig kiütéses lesz, ha itt a nagymamája, a sok parfümtől, hogy értessem meg vele, hogy tényleg ettől van? Mert ő csak legyint, hogy nem igaz, biztos nem a parfümje az oka?

Figyelt kérdés

Én is szoktam használni, de ha megyünk vhová, minimálisan, tehát fül mögé.

Anyukám telenyomja magát mindenhol parfümmel, még a ruháját is, haját is befújja! Amikor eljön a picihez, persze magához öleli, össze-vissza puszilgatja.

Ami nem is gond, csak ezután csupa kiütés a kicsim arca mindig, már mondtam anyunak, hogy ez a parfümtől van, de szerinte ez hülyeség, és azt hiszi csak kötekszem vele, holott semmi okom nem lenne erre. Azt mondja ő nem is használ sok parfümöt, nem tudja miért mondok ilyeneket. Mellesleg, amikor elmegy, nekem is megfájdul a fejem a szagtól. (Amúgy jó illatú parfüm, csak sok:)


Most mit csináljak?? Ne engedjem?


2012. febr. 16. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyire hamar jönnek ki a kicsin a kiütések? Mikor legközelebb megy mutasd meg neki, hogy semmi nincs a kicsi arcán, viszont mikor ölelgetés, puszilgatás után kijönnek a pöttyök újra mutasd meg neki a kicsit. Akkor talán elgondolkozik azon, hogy tényleg a parfüm a hibás. Ja és akkor mondd meg neki azt is, hogy ha legközelebb, így beparfümözi magát akkor nem ölelheti magához az unokát, tudom ez így elég kegyetlen, de a kicsi érdekeit nézd! Biztosan a nagyi is megfogja érteni, ha a saját szemével látja a kiütéseket! :D

2012. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem anyósom állandóan tiszta alapozó, igaz nem üti ki a gyereket, de nem bírom neki megmagyarázni hogy ha jön ne kenje ki magát ennyire, mert a gyereknek az összes ruhája alapozó foltos, és a gyereknek is "mama szaga" van egész nap, olyan erős a parfüm meg az alapozó együtt. De nem hajlandó lemondani róla, mert hát akkor hogy menjen ki az utcára?!:)
2012. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Másnapra szoktak kijönni a pöttyök, tegnap délután volt itt, és ma reggelre már csupa kiütés a gyerek. Persze ilyenkor nem látja, mert nem jön minden nap.


De a legrosszabb, hogy ő el sem ismeri, hogy mennyit fúj magára! Nyilván már megszokta az illatot és nem veszi észre, hogy sokat rak magára.

2012. febr. 16. 10:46
 4/4 laci911 válasza:
nézd meg az összetevöjét [link] elméletileg ha valami alkotó elem meg zavarja akkor nem csak parfümként fogja zavarni pl menta ez is okozhat ki ütést
2012. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!