Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre korábban éhes hajnalban...

Egyre korábban éhes hajnalban 1 éves gyerekem. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Mostanáig csak a foga miatt ébredt, de legalább éhes nem volt. 1 hónapja viszont hajnali 5kor kel, hogy éhes, és addig nem alszik vissza, amig nem issza meg a tápszerét. Már próbáltam azt is, hogy fürdés előtt is megetetem, és utána iszik 300ml tápszert. És este fél 10kor fekszik, azért nem értem, mért csak 5-ig birja. Volt vkinek hasonló tapasztalata?
2012. márc. 13. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyéb kaják esetleg nem elegek neki. Egy évesen miket eszik?
2012. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bogyo110 ***** válasza:
Ugyszintén 13 hónaposomnál egy hete fél hatkor kel és 210ml tápi elfogyasztása után alszik csak vissza fél nyolcig amugy ekkor szokott felkelni eddig is a védő nő szerint nem elég neki a táplálék napközben de viszont többet meg nem fogad el hiába probálom!uh én se tudom de ha van valakinek valami jó ötlete szivesen várnánk mi is!
2012. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elsőnek irom; a napközbeni kaják igy néznek ki: 6körül 270 ml. tápszer, 10 körül 300 ml. gyümölcs (1 banán+1 alma+ natúr joghurt turmixolva), 2körül ebéd: kb250 ml. főzelék husival vagy tojással, kb. fél 7kor vacsi, amit mi eszünk- pl. szendvics, gyros vagy ilyesmi (nem kevés adag), este 9-kor 300 ml. tápszer. Szerintetek ez nem elég? Vagy mit csinálhatnék másképp???
2012. márc. 13. 14:53
 4/13 Bogyo110 ***** válasza:
De szerintem teljessen elég sőt az én gyerekem még ennyit se eszik de én senem tudom mit kellene tenni! :-(
2012. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy egyre korábban világosodik és amiatt kelnek fel és talán megszokásból kérhet enni. (Felkelés után kajcsi.) Aztán rá jön, hogy még fáradt, álmos és húzza tovább a lóbőrt.
2012. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló! Sajnos nem igy van, ugyanis fullra le van húzva a redőny, pont ugyanolyan sötét van, mint télen volt. A másik pedig az, hogy ma is sirva ébredt, miközben azt mondogatta, hogy nyam-nyam! Ez nála azt jelenti, hogy éhes :-(( Ma megpróbálom azt, hogy az esti tápszer helyett tejpépet adok- hátha.. Azért ha van ötletetek, várom!!!
2012. márc. 14. 08:28
 7/13 Jubilee ***** válasza:
Este próbálj meg valami táplálóbb ételt adni neki. Hátha...! (Az én 20 hónaposom mostanában kezdi el átaludni az éjszakát, nekem eddig mindig felkelt éjjel szopni...)
2012. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell neki napi 3szor tápszer. Elég reggel meg este. 10.kor én már nem azt adnék neki.
2012. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak irom: 10kor nem tápszert kap- lehet, hogy félreértetted- gyümölcs+ joghurt turmixot. Meg kap mellé még kenyeret, felvágottat is!

Még irnátok tippeket? Köszi!!

2012. márc. 15. 14:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam igaz még csak 11 hónapos, de nálunk is volt egy időszak nemrégiben, amikor éjjel 1.30-kor is felkelt tápizni, pedig még szopizós kisbaba korában sem kelt soha éjjel, mindig végigaludta az éjszakát.


Ami nekünk végül bejött (pedig igazán nem mondanám, hogy egy zabagép a kisfiam...): a lefekvés előtti tápi előtt közvetlenül kapja meg a vacsit (tehát még pont fürdés előtt). Ez a vacsi általában ugyanaz, amit délben kapott főzeléknek - amiben mindig van rizs vagy krumpli vagy tészta is a husi és egyéb feltétek mellett.

Igaz, így már nem sok tápit iszik elalvás előtt - viszont a napközbeni alvása előtt sok tápit iszik, tehát be van pótolva.


Egész egyszerűen már nem elég neki a tápszer egész éjjelre! Tartalmas kaja kell neki. Persze este 7 és a déli ebéd között még kap uzsonnát is, ami általában joghurt, babadesszert, gyümi kex-porral és társai.


Időben nálunk amúgy így néz ki a lefekvés:

- vacsi 7-kor

- fürdés 7.15-kor

- altatás kis tápival 7.45-kor

- 8-tól reggel 6-6.30-ig alszik így. (csak cumi miatt ébred ritkán, ha ráhasal és nem találja, de tápszer miatt már soha)


Próbáljátok ki talán, hogy a vacsiját kitoljátok 8 órára, majd fürcsi és még tápi, ha kér. Majd írd meg a fejelményeket!:)

2012. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!