Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre korábban éhes hajnalban...

Egyre korábban éhes hajnalban 1 éves gyerekem. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Mostanáig csak a foga miatt ébredt, de legalább éhes nem volt. 1 hónapja viszont hajnali 5kor kel, hogy éhes, és addig nem alszik vissza, amig nem issza meg a tápszerét. Már próbáltam azt is, hogy fürdés előtt is megetetem, és utána iszik 300ml tápszert. És este fél 10kor fekszik, azért nem értem, mért csak 5-ig birja. Volt vkinek hasonló tapasztalata?
2012. márc. 13. 09:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam is pont ezt csinálta kb ennyi idősen. Csak kicsit durvábban. Éjjel egyszer kelt 2 körül és tápszer nélkül nem aludt vissza. Aztán hajnalban újra kelt 6 körül s megint kellett neki a tápszer. Aztán fél 9-ig aludt.

Mivel nagyon jó evő volt, én nem fognám a arra, hogy napközben keveset evett. Sokáig kerestem az okát, de nem jöttem rá. A legérdekesebb az volt, hogy ahogy jött, úgy el is múlt. Egyik nap még evett éjjel, aztán a következőn meg 7-ig aludt. Jelenleg 7-kor iszik tápszert és utána még alszik fél 9-ig. Lassan 17 hónapos.

Amit észre vettem, hogy a télen nagyon sokat nőtt hirtelen. Ami ősszel még nagy volt rá ruha, az most kicsi. Lehet, hogy fejlődési ugrás volt, vagy ilyesmi.

Szóval én csak a türelmet tudnám javasolni. :)

2012. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nálunk egy évesem így eszik:

hajnalban 180 ml tápszer

ezek után vagy reggelizik vagy rögtön tízóraival indítunk, ami gyümi

ebéd 1-fél 2 körül főzelék

uzsonna fél5-5 körül gyümi

vacsora 7kor főzelék

utána fürdés

álometetés fél11-11kor tápszer

aztán hajnalig alszik, amikor ismét tápszert kap

annyit javasolok, ha tejpépet adsz neki, arra sztem szomjas lesz. legalábbis én fiam rendszeresen ébredt tejpép után este 9-10 körül. erre majd figyelj esetleg.

én fiam is ha jön a foga (mint most), akkor nehezen alszik vissza éjjel, ma is meg kellett etetnem hajnali 3kor, csak úgy aludt vissza. ha nincs gondja, akkor elég a viz vagy cumi.

majd kinövik...

2012. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hosszú választ! Pár nap múlva megirom, bejött-e vmelyik tanács! :-)
2012. márc. 15. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!