Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes? Tápszerezzem? 3 hónapos...

Éhes? Tápszerezzem? 3 hónapos kislányom (14 hetes) 2,5 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat (8-10 órát aludt egyhuzamban). Kb.1 hete egyre kevesebbet alszik (5-6 órát), hajnalban, mikor felkel, normál mennyiséget eszik (nem csak cumizik).

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejet adtam neki, amit este pótolnék a lefejttel, de nem szereti pohárból. Mit tegyek? Várjak, vagy kipótoljam tápival? Az anyatejet nem merem cumisüvegből adni, nehogy leszokjon rólam...
2010. ápr. 14. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen,valószínü,hogy éhes...

Nyugodtan addcumisüvegböl.Nem fog leszokni a cicizésröl.Tapasztalatból mondom.Ez ugyan az mint ami a cumizásnál....Jó ritkán elöfordul,de az a kissebb százalék.

2010. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne adj neki tápszert. Fejlődési ugrás is lehet, ami miatt felébred.

Megpróbálhatnád kanállal is adni neki az anyatej pótlást, illetve vannak olyan cumisüvegek, amik nagyon hasonlítanak érzetre a mellbimbó formájára, és a babát egyáltalán nem zavarja meg a szopizásban (Avent például ilyen). Ne add még fel a dolgot, a legjobb neki az anyatej. A tápszer csak nagyon végső esetben kerüljön elő.

Igaz, hogy kisfiam kezdettől tápszeres is volt, de sajnos én nem tudtam szaporítani jobban a tejemet. Hiába tettem cicire gyakrabban, hiába masszíroztam, fejtem, ittam teát, szedtem homeós bogyót, nekem nem sikerült.

Egyébként nagyon sokan dicsérik a More milk nevű tablettát is, igaz, hogy horror az ára, de állítólag nagyon jó. Szóval szerintem csak akkor adj neki tápszert, ha nagyon nincs más megoldás. B.

2010. ápr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is majdnem így voltam. Most lesz 3 hónapos a lányom.

Én vettem more milk kapszulát, és mostanra (4.nap) sokkal jobb lett. Ma reggel 150-et szopizott a lányom. Fejek is, iszom a teát is. A tápszert próbáltam egyszer, de úgy köpte ki mint a huzat. Szerencsére. Szóval nem marad más muszáj visszahozni a tejem. Egyébként én a lefejtet fecskendőből (nurofenes adagoló) adtam neki, úgy elfogadta, és nem köhögött közben. Egyébként ez a 3 hónapos fejlődési ugrás is lehet, tedd gyakrabban mellre.

2010. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. MA a védőnő azt mondta, adjak neki almalét, majd pürét... Nem korai egy anyatejes babónak?
2010. ápr. 14. 08:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Nehogy adj neki!!!! Ha adsz neki, onnantól aztán tényleg nem fog kelleni neki a tejed!

Inkább próbálj meg mindent, hogy legyen több tejcsi. Csak anyatejes babáknál bőven elég 5-5,5, akár 6 hós korban elkezdeni a kóstoltatást! B.

2010. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem is tarts ki és próbálkozz akár cumisüveggel is, DE az Aventes üvegek tudtommal bisphenolt tartalmaznak, ami mérgező!
2010. ápr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már az Aventből is gyártanak olyat, amit garantáltan BPA mentes!
2010. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is azt mondom, ha van anyatej, nehogy adj neki bármi mást, inkább gyakrabban szopizzon! Tudom, hogy fárasztó egy kicsit, de hidd el, megéri! Gondolj arra, milyen gyorsan elrepülnek ezek a hetek, hónapok, nemsokára csak "szép emlék" lesz az anyatejes időszak. És igy nyugodt lehetsz, hogy a Babád a lehető legjobb, legtökéletesebb "ellátmányt" kapja. Ha elkezded hozzátáplálni, nem csak, hogy leszokik a ciciről, de egy csomó-egyelőre teljesen-szükségtelen anyaggal terheled a szervezetét. Nagyon pici még a Babád!

Jó babázást!

2010. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm. Nem vagyok lusta felkelni, csak kiváncsi voltam, mitől romlott el az alvókája. Még egyszer köszi, kedvesek vagytok. Tejcsizünk tovább...
2010. ápr. 14. 10:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Az én kislányom is kb. egy hete a 7-8 óra helyett csak 4 órát alszik egyhuzamban és eszik is rendesen. valószínűleg fejlődési ugrás lehet náluk. de az én fejemben meg se fordult hogy adjak neki mást az anyatejen kívül. nem is fogadja el a cumisüveget( tegnap próbáltam adni neki abból homeós szert, de elkezdett öklendezni, úgy hogy én csak abban reménykedek , hogy még sokáig fog szopikálni, mert így nehéz lenne a tápszert is adni neki).ráadásul nálunk még annyival nehezedik a helyzet, hogy fél óra szopi után még van h másfél óráig nem tud vissza aludni, és csak nyűglődik.kitartás!majd csak túl leszünk rajta.
2010. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!