Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az oka, hogy 45 perc...

Bocifigura kérdése:

Mi az oka, hogy 45 perc elteltével mindig felébred 6 hós kislányom?

Figyelt kérdés
6 hónapos kislányom napközben kb 3 szor alszik, de mint egy kis óramű, 45 perc alvás után felébred. Ennyi idő alatt viszont nem tudja kipihenni magát, hamar elfárad és nyűgös lesz. Próbáltam visszaaltatni, de nem ment. Mit lehet tenni? Vagy elég neki ennyi pihenés? Az éjszakákat egészen pici kora óta átalussza.
2012. márc. 13. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
szia! 1 éves koráig a fiam szinte percre pontosan csak fél órát aludt, ezt naponta 2x. Azt hittem megőrülök, az az idő semmire nem volt elég. Nem is értettem, hogy bírja ennyi alvással. Az éjszakákkal nálunk se volt gond. Aztán mikor betöltötte az 1 évet, szinte egyik napról a másikra elkezdett 3 órákat aludni (napi 1x persze) délután. Változnak a gyerekek, ne aggódj! Lesz ez még jobb is :)
2012. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy szakasz,az alvásban mikor a felületesből átáll a mély alvás fázisba,ez 30-45 perc körül következik be.A kislányod valószínüleg valami miatt erre riad fel.Ha kipihenten,nyugodtan mosolyogva kel,akkor nem baj,de ha sírva,nyűgösen akkor csak vissza kellene altatni egy kis meleg teával,cumival esetleg...
2012. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, ennyi egy alvási ciklus. Ez akkor fog/tud változni, ha féléber állapotból képes lesz önmagát visszaaltatni. Nálunk is hasonlóan alakult, majd amikor áttért a napi két alvásra, duplájára nyúlt az alvásidő (nem egyik napról a másikra), amióta egy alvás maradt, 2-3 órát alszik egyhuzamban. Persze ez a nappali alvásra igaz, éjjel ő is aludt.
2012. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!