Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babám szerintem unatkozi...

5 hós babám szerintem unatkozik, mit játsszak vele?

Figyelt kérdés
Születése óta ugyanazt a húsz harminc dalocskát versecskét hallja, most vettem neki új puhakönyveket, mégis úgy tűnik, mintha unná magát. Mi köti le az ilyen idős babákat?
2009. jún. 11. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Földön játszószőnyeg, csörgők, plüss állatok, dm-s zacsi-ezzel nagyon óvatosan, nehogy baj legyen!!!!!!

10 percenkét helyszíncsere, szobáról-szobára járva, lakásban séta, műanyag flakon,pelenkázón imád pucéron lenni, apa dobálja, repülőzik vele, én csak cipelem. 2 hete állandóan forgolódik -az is leköti, pelussal "bujócska" játék....

2009. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nagy sláger volt egy időben a fürdetőskönyv (ami műanyagból van, csipog, és különböző állatok képei vannak az oldalakon), illetve egy olyan kis műanyag játék, amit már ő is meg tud csipogtatni, mert a belsejéban szivacs van, amit könnyű összenyomni. Most a keljfeljancsi, a zenélős doboz (állathangokat és különböző dallamokat is játszik), illetve a dögönyözés a tuti. Szoktunk mesét is olvasni (mármint én olvasok, ő meg közben csócsál egy másik könyvet, vagy püföli a keményfedelest, vagy egyszerűen csak gyűrögeti a könyv lapjait - leporellót, igazi képes mesekönyvet egyaránt olvasunk, de csak és kizárólag lefekvés előtt). Illetve még imád sétálni, nézni a fákat, ahogy fújja őket a szél.

Szoktunk még Halász Juditra táncolni, énekelni, de szerintem ez engem inkább leköt mint őt. Illetve próbálkozunk már nagyméretű műanyag kockák összeütögetésével, de ez még nem nagyon megy.

Tegnap óta pedig tapizzuk a bútorokat, ha körbe-körbe hordozom a kis fenekét, vagy odaülünk az asztalhoz.

Esetleg próbálkozz a ciróka-marókával (mikor a hátán fekszik, hajolj felé, s a kis kezével simogasd az arcodat). Persze ezt egy idő után tökélyre fejlesztik, s menni fog a hajtépés is, de meg tudnám zabálni közben, annyira élvezi.

A pillepalack nekünk még nem jött be. :-)

Az Anyu, taníts engem könyvben (internetről letölthető) rengeteg ötlet van. Érdemes őket kipróbálni. Lehet, hogy egyik nap még nem érdekli az ott leírt ötlet, de pár nap múlva már nagyon tudják élvezni.

Egyébként 5,5 hós a kisfiam.

2009. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek az infókat.
2009. jún. 11. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben a könyvben hónapról-hónapra találsz készségfejlesztő játékokat, mi ezeket szoktuk, és a gyerkőc nagyon élvezi.

2009. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!