Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova költözzünk, hogy ne...

Hova költözzünk, hogy ne ébredjen fel a babám?

Figyelt kérdés

Babám szinte mindennap felébred a szomszédokra, már kész vagyok! Van akinek jó szomszédai vannak?

Olyan rosszul aludt az éjjel, szinte semmit. Ma reggel nagy nehezen elaludt, erre az alattunk lakó elkezdte csapkodni az egyik szobaajtaját! Ölni tudtam volna, persze hogy felébredt a babám. 4 hós múlt. Most 5-ös panelban lakunk, és sajnos csak panelra volna pénzünk. Már alig várom, hogy ne essen az eső és kiszabaduljunk ebből a sz@r lakásból!


2010. jún. 3. 09:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Minden étkezés után még alszik, már kihullik a hajam olyan ideges vagyok, hogy állandóan valami hirtelen hangos zaj van. Persze alattunk és felettünk is szinte egész nap itthon vannak, ez még tovább rontja a helyzetünket.

Arra gondoltam, hogy 10-esben legalább a lépcsőház csendesebb, hogy lifttel járnak és nem gyalog a lakók.

2010. jún. 3. 09:51
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baba ebben a környezetben nől fel,megkell szoknia és ha megszokta normál esetben nem ébrednek fel.A mi kutyán egész éjjel az ablak alatt ugatott a lányom megsem mozdult.Vagy mikor esik az eső és a tetőtéri ablakot veri(nagyon hangos)arra sem ébred fel.Zajok mindenhol vannak.Mi a falu szélén lakunk,szomszédaink messze vannak,kocsi egy nap 2megy el elöttünk,de mégis vannak zajok.
2010. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sajna ez babafüggő. És megszokás kérdése. Kislányom, mióta bölcsis, otthon sem ébred fel semmiféle zajra, de amíg nemvolt bölcsis, Mi is szenvedtünk a szomszédok miatt. Főleg a felettünk lakók miatt, ahol 4 gyerek van. Mióta bölcsibe járunk (1 éves korunk óta), kislányom mellett bombát is lehet akár robbantani, ha alszik, akkor alszik, lehet bármi.... :-)
2010. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
én már terhesség alatt tudtam hogy a babának nem lesz más választása minthogy megszokja a hangos zajt én nem altatom soha úgy hogy síri csend legyen mi társasházban lakunk ablka alatt az utcazaja megszokta már a zajt mivel egyszobában van velünk a tv is megy csak éjjel van csend de eztmár ő is tudja Imserősöm úgy szoktatta a babáját hogy mindíg csönd volt körülötte ha már megreccsent a padló a gyerek ordítani kezdett na én nem szokatom így szokja meg hogy ez van bár szerintem így is úgyis tud aludni a 3 hós kislányom már megszokta ezt
2010. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ötletet adni, csak egy együttérző válasz írni. Bár mi kertes házban lakunk, nálunk sem jobb, mert a szomszédnak van több kutyája, akik kb a legyet is megugatják, a lakók meg csak üvöltözve tudnak beszélgetni. Az én babámat is zavarja, persze engem még jobban. Engem nem érdekelt, hogy a szomszéd, én szóltam nekik, hogy csináljanak valamit, mert nem állok jót magamért. A babám egyébként hozzá van szokva a hangokhoz, csak a hirtelen nagy zajhoz nem.
2010. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos zajok valóban mindenhol vannak. Nálunk éjjel a béka kuruttyolás olyan hangos, hogy engem zavar, ő meg alszik nyugodtan az ágyikójában. Amúgy az én picim is minden neszre hajlamos felébredni, de régebben sokkal rosszabb volt a helyzet, most már néha a fűnyírásra se ébred fel a délutáni alvásból.

Egy idő után meg fogja szokni, csak neki több idő kell hozzá.

21 hónapos anyuka.

2010. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Megszokja a zajt.Nem jó úgy nevelni a babát hogy síri csend van körülötte.A fiam mikor megszületett kapásból zajra aludt,sose ébredt fel.Most 3 éves és kertes házba élünk falun.kiabálós szomszédokkal,gépek zaja(traktor,fűnyíró)párom szerelő.Jönnek a nagy gépek,itt berregnek az udvaron de a gyerek ez által is tudd aludni.Sőt mikor kisebb volt jöttek a traktorok hozzánk,ö meg a babakocsiba aludt az udvaron...Nyugi a te babád is megszokja,vagy szépen kérd meg a szomszédodat hogy ha lehetne halkabban mert a kicsi érzékeny a zajra.pár hónap és nem fog ilyen sokat aludni.
2010. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia, tényleg meg fogja szokni. Az is igaz amit arról mondanak, hogy nem jó a síri csend, ingerszegény környezet, de mikor ezek elhangzanak, már elfejtették, milyen volt. Igazán együttérzek.


Mi nagyon klassz helyen lakunk, 5 lakásos társasház, kert, levegő. Mindig van viszont 2 lakás kiadva és a bérlők nem mindig a legtökéletesebbek, bár most egész jó.


Pl. sosem vettem volna észre, de a felettünk lakó bérlőhöz a csaja mindig este 9-10 között járt dugni (bocsánat) és 10 után le is lépett mindig. Pont akkor jött, mikor altatni kezdtem és ment mikor épp letettem. Nagyon sokszor átkoztam, mert a köztes időben puffogtak és zuhanyoztak, wc-t lehúztak, a cső meg a baba szoba mellett. Egyszer, az elején szóltunk nekik, de feladtuk. A kaland viszont hál istennek nem tartott soká, így megint csend van. Ugyanakkor meg mostanra már nem érdeklik annyira a zajok. Azt vettem észre, hogy az utóbbi 2 hónapban, most 9 hónapos múlt épp.


Addig valahogy ki kell húzni. Szerintem sajnos a szomszédok elől max a holdra lehet költözni... Kitartást!

2010. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hová költözöl, zajok mindenhol vannak. Mi családi házban lakunk a város szélén, az utca túloldalán már rét van... Este hallgatjuk a békakoncertet, ami bizony elég hangos... Emellett az utcában 2 kamionos cég is van, tucatnyi kamionnal, amik éjjel-nappal járkálnak, nem kis zajt csapva... Emellett 3 kamasz gyerekem és egy 21 hónaposom van... a nagyokhoz jönnek a barátok..motorral is, zenét hallgatnak, élnek... A kicsi ehhez szokott hozzá még odabent a pocimban és ha épp álmos vagy alszik, semmi nem zavarja. Most pl. a szemben lévő házat alakítják át, reggel 6-kor kezdenek... én felébredtem a zajra, de a kicsi aludt nyugodtan 8-ig... Pedig csak néhány napja dolgoznak, szóval még nem szokhatott hozzá ehhez a zajhoz. Csupán megszokta, hogy körülötte élnek és nincs mindig néma csend, ha ő alszik...
2010. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi is panelban lakunk, és ez érdekes, mert nem minden zajt szokik meg a baba.

Amivel minden nap érintkezésben van, azokat persze, hogy megszokja!! De sokszor van olyan, hogy pl. a felettünk lakók valamit leejtenek a földre, és az nagyon hangos. Ehhez ugye nincs szokva, erre felébred. Arra nem, mikor szaladgálnak, és dübörögnek felettünk, mert mindennapos.

Vagy olyan szomszédok kellenének, akik dolgoznak, vagy csendes öregasszony.

2010. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!