Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek/viselnétek ha...

Hogy viselitek/viselnétek ha párotok olyan munkát kapna hogy csak hétvégente, vagy még ritkábban jöhet haza és mellett ott a lassan egy evés pici baba?

Figyelt kérdés
Párom kényszerből munkahelyet vált és vagy hetente hétvégére, vagy kéthetente vasárnapra tud majd csak haza jönni. Nagyon kell a pénz, de minden este Ő fürdeti a kislányunkat, imádja az apját, szinte levegőt nem kap ha meglátja hogy hazajön. Így is néha nehéz hogy korán reggel elmegy, este haza jön. Mi lesz így? Gyakorlati tanácsok esetleg hogy lehet ezt feldolgozni? (Mióta megismerkedtünk, első nap összeköltöztünk, jött a baba, még egy napot se voltunk külön)
2009. jún. 11. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak azt sajnálom, hogy a családok ilyenre kényszerülnek. Én nagyon nehezen viselném, nem tudom, van-e az a pénz amiért ennyit lennénk külön.

4 hós kisfiú anyukája

Gyakorlati tanács? Nincs. :(

2009. jún. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nincs választási lehetőség, nehéz munkát találni ezekben az időkben. Vagy ez, vagy havi össz. 100.000 ftból kell kijönnünk. Az meg nem megy, mivel anyósoméknál lakunk, nekik elég sokat le kell adnunk.
2009. jún. 11. 12:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk nem volt segítség, mikor elment apa 2hetekre melózni, nehéz volt, de a muszály nagy úr, néha nagyon kipurcantam idegileg és fizikailag is, de a manó mellett muszály volt erősnek maradni, nem dőlhettem ki.Persze ő is érezte, hogy másképp működnek a dolgok,de megszokta,mondhatni észrevétlenül, pedig ő is imádja az apját.Amikor itthon volt,szintecsak apáé volt, én le se voltam tojva:))Nem lett semmi bajunk.Mi felnőttek szerintem nagyobb problémát csinálunk a dologból.Nyugi, nehéz lesz,de minden ki fog alakulni!
2009. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan nehezen tudom elképzelni hogy az eddigi családi idill után hirtelen "hétvégi apuka" lesz a páromból és enyém minden felelősség és teher.
2009. jún. 11. 12:33
 5/10 anonim ***** válasza:

az én párom a fiam 7 hetes korától 8 hónapig külföldön volt.

eleinte nehéz, de megszokod. a pénz nagy úr, nincs mese.

mi is kb így jöttünk össze mint ti, 2 éve sincs, a fiam 1 éves múlt. rögtön 1ütt is laktunk. nehéz lesz 1-2 hét, aztán tényleg megszokod, ne aggódj:)

2009. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én félek hogy gyorsan összeomlok majd. Elég lelkis típus vagyok, kell a biztatás, megerősítés, a mindennapos kapcsolat. Volt hogy egy darabig szinte csak aludni járt haza, nem volt időnk beszélgetni, kiönteni a lelkem, egy hét sem kellett és egy befordult sírós "pics.." lettem. Én ettől félek nagyon, nem lesz kire számítani, és a kislány miatt meg muszáj erősnek lenni
2009. jún. 11. 12:42
 7/10 anonim ***** válasza:

őszintén? én nagyon nehezen viselném. már 3 napot is alig bírtam ki.

biztos nincs más megoldás? hátha nem kell sokáig ezt választanotok!!!

azért az jó, hogy legalább anyósodék ott lesznek...vagy nem? :)))))

kitartást kívánok!!!

2009. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsónak: hát nem jó sajnos. kényszerből vagyunk itt, anyósom kibirhatatlan, önző, csak magának akarja az unokáját, azt hiszi amit tud mindent azért mert Ő tanította meg, ha ő nem lenne akkor nem fejlődne semmit a kislányunk. Mindig duzzog mindenen, nem jövünk ki jól. Tehát ez csak nehezítés lesz, mert ha elmegy párom még jobban át veszi majd az uralmat.
2009. jún. 11. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok,csak éppen az én párom 6-7hetente jár haza.Van egy 6éves és egy 8hónapos fiunk és már 2éve kijár.Nem egyszerű,megszokni nem lehet,próbállj minél többet foglalkozni a picivel és ne mutasd előtte,hogy neked is nehéz,mert azt hamar észreveszi.Kitartás nektek!
2009. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha így alakul az életetek, akkor ezt kell megszokni. Hidd el, hogy meg lehet.

A mi helyzetünk annyiban másabb, hogy amikor megismerkedtünk, a párom már akkor is vidéken dolgozott. Aztán elment kamionozni. (anno 13 éve, még mobilom sem volt, hogy legalább naponta beszélhessünk) Most olyan munkahelye van, hogy néha napokig itthon van, aztán 1-2 hétig dolgozik. Én ezt megszoktam. A 8 hónapos kisfiunknak is ez lesz a természetes, mert így szokja meg.

A pénz nagy úr. Nem mindegy, hogy 55.000 Ft a fizetése, vagy 200.000 amit letesz az asztalra.

2009. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!