Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet "leszoktatni"...

Mikortól lehet "leszoktatni" a komfortciciről? És arról, hogy mindig kézben legyen?

Figyelt kérdés

Most lehet a kérdésért is kapok jó sok "hideget", de ket hetes a babám, tápszeres, mert nincs tej, viszont képes volt már a kórházban is órákon át szívni az üres cicit. Bár zéró tejem van (nem mérhető 40 perc szopi után sem), gyakran van cicin, megnyugtatja.

Viszont van egy 3 eves nagyfiam, akinek nagyon hiányzok, és szeretnék egy-egy délutánt csak vele, kettesben tolteni (apa meg vigyázna a picire), viszont apa nem vállalja úgy, hogy a babat csak a cici nyugtatja meg.


A másik, hogy igényli, hogy kézben legyen, aminek én eleget teszek, apa szerint le kéne szoktatni. A kérdés az, hogy mikortól?



2012. márc. 14. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
minnél elöbb mert minnél tovább hagyod az üres cicin annál nehezebb lesz rola késöbb leszoktatnod bár azis lehet h idövel magátol megunja
2012. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
HOGYAN szoktassam le? nem birom sirni hagyni...
2012. márc. 14. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem ha nincs tejed akkor ne tedd cicire.

komfortcicizzen akkor már inkább cumin, nem tudom, nekem tej nélkül furcsa. mondom ezt úgy, hogy gyakorlatilag a babám 2 hónapos koráig a cicimen csüngött, de nekem volt tejem.

nem vagyok cumi párti de akkor már inkább cumi szerintem.


a férjednek abban igaza van, hogy le kell tenni, de szerintem ez nem szoktatás kérdése. ekkora babát ha igényli, fel kell venni, de aztán le kell tenni és majd ő elhagyja amikor úgy érzi.

pl. ha elaludt akkor tedd le. míg eteted ne vedd az öledbe hanem feküdj le vele az ágyra és öleld át. ha ébren van akkor feküdjetek le a nappali szőnyegre és játszatok a naggyal úgy, hogy tudjon nézni titeket vagy csak halljon titeket :)

2012. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
en is probasltam a cumit, a vedono fel oran at tomte a szajaba, kikopte mindig :(
2012. márc. 14. 17:26
 5/6 A kérdező kommentje:

ha elalszik, felebred, es reklamal... a mellefekvest probaltam, de bufiztetni muszaj..

a masik gond h nem alhat hason a koldokcsonk miatt, hanyatt meg oldalt rogton felebred v el se alszik..almaban meg ha forgatjuk,felebred..

2012. márc. 14. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A cicit egyszerűen ne adj neki, nem fogja kérni ő sem pár nap után, ami nincs azt nem keresi. A kézben dolog, ez nehéz mert egy pici pár hetes igényli a testközelséget, de hol van az a határ amikor már elkényeztetjük és hol az ami még belefér. Ezt igazából neked kell érezned. Én azt mondom, hogy amennyit lehet bújjatok össze, de cipelni nem kell mindig, mert akkor ahhoz szokik hozzá, és később is igényelni fogja amikor már 5-10kg lesz.
2012. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!