Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor próbálhatom meg leszokta...

Mikor próbálhatom meg leszoktatni a babám a gyakori esti szopizásról?

Figyelt kérdés
5 hónapos, de általában 2 óránként szopizik este, néha napján van, hogy 4 óránként. Ilyenkor 5-10 percet szopizik, tehát azt sem tudom mondani, hogy csak cumizni akarna, tényleg eszik. Ha hallom, hogy forgolódik, akkor először oda adom a cumiját, van, hogy így kibír plusz egy órát, de van, hogy tovább nyűglődik és cici kell neki. Ez így rendben van? Mikor lehet megpróbálni, hogy ilyenkor pl. vizet adok neki, hátha vissza alszik?
2012. márc. 12. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy babát nem lehet leszoktatni az éjszakai szopizásról, ha azért szopizik, mert éhes. Ha egy 5 hónapos baba gyakran akar enni, akkor azt azért teszi, mert éhes. Nem gondoltál még rá, hogy kevés neki az anyatej? Talán valami kalóriásabb vacsorát kéne adnod neki. Nem tudom elkezdted-e már a hozzátáplálást, mert akkor én a te helyedben biztos adnék neki estére egy kis főzeléket és aztán rátenném még a cicire. Ha meg még nem kezdted el, akkor talán el kéne gondolkozni, hogy tápszerrel kiegészítesz. Egy 5 hónapos babának azért már nagyobb igénye van a kalóriára, mint egy 1 hónaposnak.
2012. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 hónapos és gondolom nem vagy csak kevés szilárdat kap, így felesleges vízzel próbálkoznod, ha egyszer éhes, meg kell etetni.

esetleg ha már gondolkodsz a hozzátápláláson, bevezetheted, hogy este adsz neki egy adag sinlac pépet, az jól letelíti és nem is allergén

2012. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a sinlacal sikerult, pedig nagyon keveset kap kb 50gr-ot 5 es fel honapos 5 napja kapja es az eddigi4-5 keles helyett egy lett ma pedig vegigaludta az ejszakat.
2012. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig tízóraira kapott pépet, de akkor kipróbálom az esti etetésnél. Köszi.
2012. márc. 13. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!