Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos gyerekemet hogy...

13 hónapos gyerekemet hogy tudnám leszoktatni a harapásról, marásról, verekedésről na meg a hisztiről?

Figyelt kérdés

13 hónapos olyan akaratos, hogy én még nem láttam ilyet! :(

Harap, mar, földhöz vágja magát, csak hogy elérje amit szeretne! Mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok!

Ha rászólók, annál jobban csinálja, ha oda csapok a kezére (csak amikor mar/nem vagyok a verés híve) - megsértődik, de 1 perc múlva kinevet és kezdi előről! Ki vagyok már készülve emiatt. Tegnap is elmentünk a boltba és elkezdett feszíteni, "összerogyott", mert nem mentem arra amerre ő szeretett volna! :( :(


2012. márc. 4. 16:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és pofozgat mindenkit és húzza a hajunkat!
2012. márc. 4. 16:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi is ennyi idősek vagyunk és pont ugyan ez a helyzet nálunk, kiegészítve még annyival hogy ő síkit és morog hozzá. Mi is megvagyunk lepődve ezen a viselkedésen mert a környezetünkben csak nyugot babák vannak, ő meg egy agresszív kis malac:) de ez mellett nagyon okos. Én a napokban azt olvastam több anyuka azt vallja hogy egy kis vízzel kell az arcukat meg fröcskölni az beválik, még nem próbáltuk:) , de már fogy a mi türelmünk is!

Fiú vagy lány? Nekünk fiunk van.

2012. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
a pofozgatásra nekünk az vált be, hogy mindig elmondom neki, hogy anyának ez fáj inkább simi simi van. már ha látom, hogy lendül a keze szólok, hogy csak simi simi és már nem is bánt hanem csak megsimogat :)
2012. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Jézusom, hát nem azért de az én 3,5 éves kisfiamnak nem tudom megmagyarázni hogy elég mert anyának fáj ne mászkálj rajtunk meg ilyenek!!

Akkor majd egy 13 hós kisbaba meg fogja érteni!!

Ez ugyan az mint az én barátnőm aki a 4 hós kisfiának ütögetni a kis kezét hogy nem, nem harapsz, meg marsz te hülyegyerek!! Hát ez kicsit vicces !!

Sajnálom lehet kemény a válaszom de ez a véleményem

2012. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18 hós a fiam, mondogatom én is, hogy simi, de értelmetlen. Eddig a 2 spánielemet ütötte , verte, most már minket is. Én is kíváncsi vagyok a megoldásra.
2012. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kis fiúról van szó! Egyébként nálunk is úgy van, hogy ha mondom, hogy nem bántjuk anyát-apát, szeresd meg: akkor bújik oda és a két kis kezével átölel, de ahogy megy el, akkor suhint egyet a fejünkre! :(

Látom, nem csak én vagyok tanácstalan! De ha tudtok valamit, kérlek írjatok! Fontos lenne!

2012. márc. 4. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem minden gyerek egyforma, így nem biztos, hogy ugyanaz a módszer beválik mindnél, de az viszont minden gyereknek a hasznára válik, ha a szülő türelmes és kitartó, és következetes.

Lányomnál rövid ideig tartott ez a verekedős, hisztis korszak. Próbáltam mindig nyugodt maradni és igenis elmagyaráztam neki a dolgokat. Lehet egy 3 éves nem érti meg, de szerencsére az 1-1,5 évesem megértette (ha nem is szó szerint, akkor is értette a gesztusaimat, a hanglejtésemet). Ha butaságot csinált, akkor leguggoltam hozzá, odafordítottam magam felé és elmondtam neki, mi az ami nem tetszett és hogy ne csinálja többet, majd eltereltem a figyelmét. Persze nem egyből fogta fel, de idővel megértette.

A hülyeséget soha nem hagytam rá. Ha enyhén hisztizik, akkor persze figyelmen kívül hagytam (ránéztem, de úgy tettem mint akit nem érdekel). Az erősebb hisztit vagy ütögetést viszont soha nem hagytam, hogy csinálja. Volt, hogy a fogát akarta az asztalba verni, tehát nem akartam hagyni, úgyhogy olyankor erőteljesen rászóltam, arrébb vittem és szigorú hangon elmondtam neki, hogy miért nem jó, amit tesz.

Lehet, hogy azt hisszük nem érti meg, de attól még hogy kisebb nálunk, nem hülye, csak gyerek! Mindent megértenek, csak az első időkben sokszor kell ismételnünk, hogy meg is ragadjon bennük.

Lehet elcsépelt szöveg, de csakis a türelem, szeretet, következetesség volt jó "gyógyír".

2012. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az igaz, hogy bizonyos dolgokat nehezebben értenek meg, mert még kicsik, de szerintem is el kell nekik mindent magyarázni. A szó ereje tényleg sokat ér.

Az én lányom is hisztis volt egy darabig, de olyankor mindig ugyanúgy elmondtam neki, hogy ne csinálja, mit csináljon helyette stb. Idő kellett hozzá, de megértette.

Ha minden alkalommal ugyanúgy állsz hozzá, ha mindig ugyanazt teszed, akkor idővel rögzül majd neki, hogy a hisztire a válaszod ugyanaz. S már nem lesz erre kíváncsi. :)

Persze van olyan, amit egy 3,5 éves gyerek sem ért meg, de az hogy ne "fegyelmezzek" (értsd tanítás-okosítás) egy 13 hónapost, mert úgyse érti...na ez a nagy hülyeség. Igenis meg fogja érteni, és akkor legalább 3,5 éves korára is megfogja.


Szerintem kérdező, ha nem durva a hiszti, akkor "lépj át rajta" - ne foglalkozz vele.

Ha durva a hiszti, akkor először is menj oda hozzá, fogd meg, várd meg míg abbahagyja a sírást, ordítást (addig ne szól hozzá, csak fogd határozottan). Ha lenyugodott, akkor magyarázd el neki, hogy miért akartál másfelé menni vásárolni. S utána egyből vidd el az adott helyszínről, elég csak pár méterrel odébb vinni, és mutass neki valamit, vagy vegyél elő valamit, amivel le tudod foglalni (pl. lányom odavolt a lakáskulcsért...).


Nem könnyű, de ne veszítsd el a fejed, maradj higgadt és tényleg következetes. Mindig mindent ugyanúgy csinálj ilyen esetben.

2012. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Az a baj, hogy ha mondok neki valamit, amikor hisztizik, annál jobban csinálja. Ha pl. itthon vagyok, és kimegyek a szobából még jobban hisztizik.

Már próbáltam, hogy szépen normál hangnemben elmondom neki, próbáltam már, hogy megemeltem a hangomat. Ha abba is hagyja, egyszerűen kinevet...és nem szeretném, hogy a fejemre nőjön!

2012. márc. 5. 08:13
 10/10 anonim válasza:
Szerintem vond el a figyelmét valamilyen játékkal (otthon), esetleg bízd meg valamilyen feladattal. Pakoljon a kosárba vásárláskor, vegye le ő a polcról, amit elér."dolgoztasd"
2012. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!