Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vizsgálnak a fejlődés...

Hogyan vizsgálnak a fejlődés neurológián? Kit küldenek oda?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

minket oda küldtek, fiam kicsit később tartotta csak a fejét, de mire időpontot kaptunk már rendesen tudta tartani.

Amúgy a vizsgálat semmi extra nem volt a doki forgatta, nézte , gondolom valami speciális fogásokkal, ennyi volt

szerintem ne aggódj biztos nem kellemetlen ez a bébiknek

2009. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pl. koraszülötteket, hogy minden rendben van-e.

A doki csak kézzel vizsgál, tehát nem bököd, stb. Pl. hasra fekteti, picit feldobja, kúszóreflexet próbál, járó (lépő) reflexet próbál. Tehát csak olyasmit, mint a normál gyerekorvos az első látogatáson a kórházból mikor hazaértek. (Legalábbis ugyanezeket nekünk megnézte a gyerekorvos is...)

2009. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minekt is küldtek, mert hogy merev a gyerek állítólag. De olyan sokára kaptunk volna időpontot, hogy inkább Budakalászon a Gézengúz alapítványhoz bejelentkeztünk, 4000 ft-ért megcsinálják magán, háromnegyed órás vizsgálat, s csak 1 hónapa várakozási idő.
2009. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden olyan babát küldenek akiknek valami nem megfeleően fejlődnek.

Az én kislányomat én kértem,hogy nézzék meg,mert 8 hónaposan nem csinált semmit.Utált hason lenni,kicsit forgolódott és ennyi.Aggódtam,hogy hátha kötöttek az izmai.De tényleg mire vittem a vizsgálatra addig csinált már mindent és akkor csak azért vittem ha már megvolt az időpontunk akkor nézzék ,hogy tényleg nincs semmi baja.

Saját magamat is megnyugtattam ezzel és a doktornéni meg örült,hogy látott 1 szép egészséges kislányt.

A vizsgálat pedig nem tartalmazott semmi extrát.Nem fáj nekik, csak akkor sírnak ha tényleg valami gond van. :S

Ja amúgy kicsi ráncos szimetriája(vastagabb az egyik redője mint a másik lábán )volt a lányom lábán és nem nyújtotta ki a lábfejét(dongalábúnak hívják az ilyet) befele tartotta sokáig mint a csecsemők és amit írtam nem mászott.

Remélem segítettem.

11,5 hónapos kislány anyukája

2009. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!