Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. E. G. Í. T. S. E. T. E. K!...

S. E. G. Í. T. S. E. T. E. K! 7 hónapos a babám.8400g,70cm. Tegnap voltunk fejlődés neurológián, azzal a próblémával, hogy a babám még nem forog. Más is járt így? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ahol annyivel le tudták a vizsgálatot, hogy megnézték a reflexeit, hasra tették, és megmérték, a fej, illetve a haskörfogatát. Majd annyit mondot a doktornő, hogy dundi és lusta a kiscsajszi, és ezért nem forgolodik. Semmi teendőnk nincs vel, se tornára, sehova nem kell vinni.

Van valaki hasonló helyzetben? Náluk mit mondott az orvos, hogyan vizsgálaták meg a babát?

Ti bele nyugodnátok ebbe, vagy keresnétek más szakembert?

Köszönöm!


2010. ápr. 1. 08:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam 9-én lesz hét hónapos.Múlt héten voltunk kontrollon neurológián nyaki hypotonia miatt.Az már elmúlt, de havonta vinnem kell kontrollra.Három hónaposan megfordult hasról hátra, de azóta se csinálja.Mondtama doktornőnek, azt mondta semmi baj, vezessem rá a tecnikára, és sokat rakjam hasra.Mindig hason van, mert ahogy lerakom a hátára, azonnal hasra fordul.Ezt mindkét irányba csinálja.A plédes módszert már biztos hallottad, rakj le egy plédet, tedd a hátára a babád, és a pléd csücskét fogva forgasd ide-oda.Fektesd hasra, nyújtsd fel az egyik kezét a feje mellé, majd az ellentétes lábát nyomd felfele-befele, és így fordítsd meg.

Amúgy a vizsgálat nálunk soha nem csak a nyakára irányul, nézi a reflexeit, a szociális fejlődését, végig nézi az izmait, hogy nincs -e letapadás, megnézi háton és hason is hogy hogy mozog.Szóval azt mondta, hogy ne aggódjak, hogy vissza nem forog, a fejlődése korának megfelelő.Nálatok volt a terhesség, szülés alatt valami komplikáció?

/Z/

2010. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi a terhesség, szűlés alatt.

Járunk saját döntés alapján /mert a dokinő szerint nem kell/, Dévény tornára. Már itt si voltunk 4x, de extra változást nem veszek észre. A gyógytornász szerint 1-2 izma le van tapadva, ezért nem megy neki a forgolodás.

Csináltuk a plédes módszert is, meg azt a forgatást is amit a gyógytornász mutatott.

Más orvos véleményét is kikérjem?

2010. ápr. 1. 09:04
 3/19 anonim ***** válasza:
Nyugi!! :) Ha nagy, duci baba, akkor azért van. :) Az én fiam a legjobb példa erre :) Ő is nagy baba volt, 7 hónaposan 10 kiló :) Gondolhatod... :) Ő is 7 hónapos volt, amikor végül átfordult :) Aztán két hónapig csak azt gyakorolta, majd 2 hét alatt megtanult kúszni, mászni, felülni, feltérdelni, sőt, felállni is! :) Most lesz 10 hós, teljesen rendben van minden, a korához képest azt tudja amit kell :)
2010. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De 8400g-san kővér? Mert szerintem nem!
2010. ápr. 1. 09:12
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja jártok a Dévény tornára, akkor csak idő kérdése, és fog forogni, és mindent csinálni. Csak idő kérdése, addig légy türelmes. A tornát ne hagyjátok abba, a letapadt izmoknak több idő kell míg fellazítják. Ha laza lenne az izomzata az hamarabb rendbe jön. Mi is járunk, és mi is 4* voltunk eddig. Az én babám is nagy súlyú, de ettől még ugyanúgy kell mozognia. 7,5 hónaposan voltunk először, és az első kezelés után forgott oda-vissza, második kezelés után már tovább megtudott ülni eldőlés nélkül. Aztán 3 hétig nem tudtunk menni, de a forgástól sokat erősödött ezalatt, és megtanult magától kúszni, mászni hátra felé, és fel is tudott ülni magától. A harmadik kezelés után már tudott előre kúszni, és mászni, bár a laza csípője miatt inkább csak kúszott, mert szétcsúszott a lába. A héten voltunk a 4. kezelésen, és most már normálisan mászik. Nálunk nagyon gyors a fejlődés. Azért írtam le ilyen részletesen, hogy lásd van értelme vinni, és nálatok is ez lesz, csak picit később. Szóval kitartás, tudják mit csinálnak a Dévényesek.
2010. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy hogy néz ki a babád de pl. az enyém 7 hónaposan 6800g volt.
2010. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja, és a lényeget elfelejtettem írni, hogy most 13 hónaposan 8300g. :P mondjuk Ő nagyon megállt csak 20dkg hízott havonta 6 hós kora után.
2010. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szia, 70 cm-hez 8400 gramm az teljesen jó! az én babám is ennyi volt, és jó húsban volt, de nem volt duci!

4amúgy mi is jártunk dévényre, jól tettétek, hogy elmentetek. jó kezekben van a babád, csak idő kérdése, mikor indul be a fejlődése. ne aggódj semmit! rakd hasra amíg tűri (az enyém utálta, üvöltött, amíg nem tudott mászni), a többit meg megteszi a dévény torna.

15 hós kislány anyucija

2010. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtatásokat!
2010. ápr. 1. 12:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem teljesen idevág, csak a mihez tartás képpen írom, hogy a fiam 3 hónapos, és 7kg. És ránézésből nem kövér, csak olyan kis formás baba. Szerintem egyáltalán nem kövér a babád.
2010. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!