Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már olyanról vagy...

Hallottatok már olyanról vagy előfordult veletek, hogy a babátok az erősebb illattól hisztériás "rohamba" kezdett?

Figyelt kérdés

Most már 5 hónaposak vagyunk, de 1 hónapja is előfordult, hogy jött hozzánk látogatóba a barátnőm, s mikor a közelébe ért a gyereknek, elkezdett baromira sírni, s alig lehetett megnyugtatni. Ezt megismételte egy idősebb rokonnál is, majd kb 1 hete nálam is kiakadt, de ez volt eddig a maximum.

Akkor kezdtünk el gondolkodni azon, hogy lehet, hogy nem bírja az illatokat, parfümöket, pacsulikat? Mi lesz, ha vendégségbe megyünk és ott valakin érződik áthatóan bármilyen illat?? Picit most para vagyok bárhova is bemenni, mert félek, hogy kiakad a gyerek.. :(

Valakinek hasonló tapasztalata volt már?


2012. márc. 15. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen! Sőt, van is erről egy könyv, sajnos magyarul nem jelent meg, az angol címe: Sensory Parenting.

Nemcsak illatokkal, szagokkal, hanem hangokkal, fényekkel is történhet ez. Picit arra hasonlít, mint amikor az autista emberek nem tudják tolerálni a legkisebb mértékben sem a számukra zavaró, de nekünk mondjuk teljesen közömbös vagy lényegtelen tényezőt. Felnőtteknél is előfordul, én például nem bírom elviselni, ha egyszerre többféle hanghatás ér, érzem, hogy feszült leszek és próbálok kiszabadulni abból a helyzetből.

Nagyon jó az említett könyv, leírja, hogy ezek az érzékekre ható túl erős ingerek ugynaúgy vezethetnek hisztihez. Ezért nem mindig megoldás az, ha nem veszel tudomást a gyerekről, amikor hisztizik. Az ember nem is gondolna ilyen aspektusra, amikor a boltban elkezd hisztizni a gyereke. Pedig könnyen előfordulhat, hogy csak túl sok inger éri, túl sok vagy zavaró fény, stb.


Egyébként szerintem nálatok változni fog, ahogy nő a baba, de addig, ha lehet, kerülni kell az erős illatokat. Az is zavaró lehet neki, ha te mondjuk otthon nem, de otthonról elmenve használsz parfümöt. Akkor nem a megszokott anya-illatot érzi rajta, és ez megzavarhatja vagy felzaklathatja.

2012. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, legutóbb is ez volt. Indultunk volna vendégségbe, ráfújtam a nyakamra, mellkasomra, majd felemeltem a gyerkőcöt, hogy berakom a kezeslábasba, s akkor zendített rá, de úgy, hogy a férjem szinte megijedt. Alapból egy nagyon nyugodt, ritkán síró babát képzelj el, aki ekkor torkaszakadtából visított és sírt és ez eltartott 20 percig. Mostuk az arcát is már vízzel, de az sem segített, majd mondtam a férjemnek, hogy szerintem az illat lehet a gond és azonnal rohanjunk ki vele a levegőre..

Ugyhogy gyorsan bedugtam a ruhácskájába és ki az erkélyre, ahol 2percen belül megnyugodott..

Érdekes amit írtál, hogy nemcsak szagok, de hangok, fény stb is kiválthat. Ma az após cuppogott neki puszit imitálva, s az sem tetszett neki. Emlékszem, 1x már volt ilyen, még rémlett is a szitu, de nem akartam rászólni az öregre, hogy ne csinálja, mert mintha múltkor is elsírta volna magát a gyerkőc ettől.. Nna és persze igazam lett. Újabb - rá nem jellemző hiszti jött.. :(

Azért remélem ez nem valami autizmus előjele??

Mit gondolsz??

köszönöm a válaszod!

2012. márc. 15. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Áááááá nyugi....

Első oké hogy említi az autizmust de csak a tolarenciára vonatkozan!

Lányom kb 4-5 hónaposan pont ilyeneket produkált!

Kaptunk ajándékba egy no name popsi törlőt!

Elég intenzív illata volt, de számomra kellemes! Lánykámnak nem volt ilyen kellemes, de a 4. alkalommal jöttünk rá csak, hogy ez az őrületes sírás oka!

Elkezdtem keresni a közös momentumokat minden sírásnál..... és én erre tippeltem!

Apa persze azt mondta teszteljük le 2-3 nap múlva mert bizony ő csak akkor hiszi el hogy ez ez!

Nos rá két nap múlva játszott nyugodtan babó apa pedig az orra alá dugta a popsi törlőt.... és hát...... ordított! Szaladtam vee a levegőre és megnyugodott!

Hidd el kérdező le esett az állunk nekünk is akkor, de van ilyen....

Mi egyszer már annyira nyugtathatatlanul sírt hogy a fülére gyanakodva ügyeletre mentünk vele....!

Nos mikor ez kiderűlt, felhívtam a dokit, hogy ő hallott e már ilyenről!

Egy percig sem csodálkozott és csak annyit mondott nem hiába van kitalálva a 3 hónapig csak gyógyszertári fürdető, popsikenőcs stb.!

Megnyugtatásképpen elmondom hogy már elmúltunk 8 hónaposak és nincsenek ilyen hisztik.... Mondjuk azóta semmit nem használok ami nem a megszokott...! Ja, de! hazudnék ha azt mondanám nem zavarják némely szagok..... mondjuk multkor mamit kísértük kórházba és nagyon nagyon síróssá vált mikor beléptünk! Nos, ne aggódj! Hanyagold a nagyon erős illatú parfümöt, és ha megint sírna vidd ki a friss levegőre! :) Sok puszi nektek! :)

2012. márc. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neked pedig millió hála és köszönet, hogy megosztottad velem a korábbi tapasztalatodat. Megnyugtatott :)

Legyen gyönyörű napotok! Köszönöm még1x!

2012. márc. 16. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...... Nem hiszed el, hogy engem meg a ti story-tok nyugtatott meg mert én eddig nem is hallottam ilyet, és mindenki csodálkozva hallgatta eddig mikor elmeséltem....! Így hogy vannak még ilyen babák, már nem tartom én sem olyan nagy különcségnek.....! Szép napot nektek is és nyugi nem lesz tényleg ilyen kényes a szagokra..... Na de nekünk se jönnek be bizonyos illatok.... van hogy az utcán elmegy mellettem valaki és olyan erős a parfümje hogy én is sírnék tudnék :D :D Pusziiiiii :)
2012. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, az após cuppogása......! Nem mindig jön be a babáknak a nagyon intenzív hangos hang, mozgás.....! Lányom rend szerint el sírja magát ha már csak kicsit hangosabban szólok ki apának egyik szobából a másikba.......!!!!
2012. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem az autizmus jele, ne ijedj meg, nem azért írtam. Hanem csak fokozottabban érzékenyek némely emberek az érzékszerveikre ható dolgokra. De amikor az ember észreveszi, hogy valami zavarja, akkor képes megszüntetni a zavaró körülményt, vagy ha megszüntetni nem lehet, mert rajtad kívülálló dologról van szó, akkor meg tudod csinálni, hogy ne vegyél róla tudomást. Egy kisbabánál vagy kisgyereknél ez még másképp működik, ő neki segítségre van szüksége, hogy kívül tudja helyezni magát az adott helyzeten.
2012. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!