Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két éves kislányom nem akar...

Két éves kislányom nem akar este aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arról szól az egész este 8-10-ig hogy sötét van az egész lakásban és mindenki úgy tesz mintha aludna. Elég idegölő...minden este. nálatok előfordult ilyen? Ugye csak időszakos?
2012. jan. 2. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia :) Hát én nem akarlak elkeseríteni, de el foglak. :D Az én nagyobbik lányom nem alszik...sosem aludt. Két éves kora óta nem alszik délután, és így is fenn van este tízig. Egyszerűen nem álmos. Feleslegesen ölitek az idegeiteket, szerintem ezt hagyjátok abba. Tapasztalatból beszélek, én is ezt csináltam. Persze a gyerek ettől nem aludt, viszont mindenki tiszta idegbeteg volt minden este. Mindent próbáltam. Bementem vele a sötét szobába, mesét mondtam, mindenki lefeküdt, de ezzel csak magunkat idegesítettük. Már abbahagytuk, elfogadtuk, hogy csemeténk, rendkívül alacsony alvásigénnyel jött a világra, most is éppen az apjával nézik a tv-t. Nincs idegeskedés, fél óra múlva álmos lesz, lefekszik és alszik :) Előbb nem, még ha a szomszédnak megtiltom hogy felkapcsolja a villanyt a lakásában, akkor sem. :D Nyugi. Ha álmos lesz aludni fog, meg sem tudjátok akadájozni. :)

Amúgy a lányom négy éves múlt.

2012. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

22 hósan van/volt ez a probléma. 2 hét volt gázos :)

a megoldás nálunk: nagyon kifárasztom délután, nem hagyom, hogy 2 óránál többet aludjon, így könnyen elalszik este.


de ennyire nem volt gázos nálunk a helyzet...

2012. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van. 2,5 éves a kislányom és minket is szórakoztat este 10-ig. Mi 8-kor fürdetjük, aztán a tejcsivel bevonulunk a franciaágyra és egy kis lámpánál mondókázunk. Nincs értelme úgy tenni, mintha aludnátok, attól ő még nem lesz álmos.

Ma például olyat énekeltem neki, amiben fel kell ugrani. A harmadik ugrás után lefeküdt és elaludt, mintha nem ugrált volna 10 mp-el azelőtt.

Mivel a kislányom bölcsis, ezért ez az esti 1,5 óra igazi közös program a sok a rohangálás után. Ilyenkor kihasználjuk ezt az időt, hogy együtt legyünk hármasban.

Azt tanácsolom neked, hogy ne próbáljátok görcsösen elaltatni, mert érzi a feszültséget, inkább játszatok vele egy kicsit még.

2012. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb 5 hónapos kora óta csinálja ugyanezt, most 1 éves lesz 10-én. Először mindent kipróbáltunk, de semmiképpen sem alszik el este 9-10 óra előtt, mindegy mennyit alszik nappal. Elfogadtam, hogy ő nem a pacsirta (korán kel-korán fekszik) típusú emberke, hanem a bagoly (későn fekszik-későn kel). Nézem a jó oldalát: reggel 8-9ig nem is ébred fel, míg más babák már 6-fél 7-kor ébresztik anyut.:))
2012. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!