Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a sírni hagyással szoktatj...

Aki a sírni hagyással szoktatja le a babát az éjjeli ébredésről ( nem az 1-2 hónaposra gondolok, hanem később) az mivel indokolja a döntését?

Figyelt kérdés
Saját kényelme érdekében teszi? Vagy mi a magyarázat rá?
2012. márc. 19. 12:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

személy szerint én nem csináltam ilyet, egyrészt jó alvó volt a fiam másrészt ha ébredt akkor felkeltem gond nélkül, de van egy barátnőm aki ezt választotta és nem ítélem el.


10 hónapos korában próbálta ki ezt a módszert, nagyon sokszor kelt a kicsi és nem tudott egyedül elaludni.

barátnőm bement hozzá, simogatta a hátát, dúdolt de nem vette ki.

egy hét után megoldódott a probléma, azóta átalussza az éjszakát és egyedül alszik el, már 2 évesek a fiaink :)

2012. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
de gondolom ha ott volt mellette akkor már nem sírt..én arra gondolok amikor HAGYJÁK sírni és el is mesélik hogy első nap 1.5 órát sírt, második nap 1-et harmadik nap már csak" 40 percet, negyediken csak 20at végül leszokott róla...
2012. márc. 19. 12:47
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Az én fiam 1.5 éves volt amikor egyik éjszakáról a másikra elkezdett sírni éjszakánként.Két hónapig minden éjszaka 3-4 óra között átmentem hozzá,megitattam megsímogattam. De elérkezett az az idő amikor rájöttem,hogy ez megszokás nála azért kel fel minden éjjel ugyan abban az időpontban,mert megszokta.

Elmondtam neki egyik este,hogy most éjjel nem jövök át,persze volt nagy hiszti ez mindösszesen 3 éjszaka tartott én a három napban egyre csak rövidült az időpont,első nap 1/2 órát hisztizett hogy nem mentem át és belealudt,második nap 1/4 órát és harmadik nap 5 percet,negyedik nap fel sem kelt.Azóta sem,pedig már 8 éves. Én az érdekében tettem,mert ha még a mai napig hajnalban felkelne akkor most az iskolában olyan lenne mint a mosott sz@r. Lehet lepontozni a kegyetlenségemért.

2012. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Aha tehát neked az a magyarázat hogy feltételezted hogy ezt a szokását örökre megtartaná?
2012. márc. 19. 12:52
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom sokan nincsenek tisztában azzal hogy melyik az mikor megtanítod aludni,és milyen az ha tényleg hagyod üvölteni a gyereket.Kisfiam 3 hónapos koráig tudott szopizni,ekkor elaludt simán evés után,közben,vagy kicsi ringatással.Majd miután nem volt tej,már csak babakocsiban tologatva vagy min 1 óra ringatással,járkálással,az utóbbi természetesen nem csináltam sokszor,vagy hintájában aludt még el.6 hónapos volt mikor megpróbáltuk rendesen elaltatni,kézben,10 percenként fel kelt,2 héten keresztül az 10-30 percenként felébredt,nagy szó volt ha egy teljes órát végig aludt.Napközben meg aztán sehogyan sem volt hajlandó aludni.A férjemmel kimerültünk,a kisfiunk is kimerült az alvás hiánytól.Ekkor kaptam egy tanácsot,egy kedves anyukától.A lényege az hogy a kialakított esti menetrend szerint,fürdés,öltözés,vacsi,ágyba rakjuk megpuszilgatjuk,meölelgetjük,elköszönünk,és kijövünk,3 nap alatt megtanulja ezt mondta az anyuka.% percenként kellett visszamenni hozzá,nem szabadott kivenni,csak megsimogatni,elmagyarázni neki hogy aludni kell neki is anyáéknak is,betakargatni,elmondani a szokásos búcső mondatot kijönni és addig csinálni még el nem alszik.

Kisfiam első nap 45 percig bírta,nem üvöltött végig talán 5 percet,utána csak panaszkodott vagy beszélt,magyarázott,össze-vissza helyezkedett majd elaludt.a Második nap mikor mentem vissza 5 perc múlva már félálomba feküdt,a 3.nap mire visszamentem már aludt mint a bunda.Ezt szépen megtanulta napközben is bár nehezebb falat volt,mert meg kellett várni még tényleg fáradt,de vigyázni kellett nehogy túlpörögjön.Így megtanulta hogy ott vagyok ha kellek,de este aludni kell.Még egyszer nem üvöltött 45 percet,mindössze 5 percet sírt.Most 11 hónapos este fél 8-8tól reggel 6-fél 7ig alszik.Csak most hogy beteg és be van dugulva az orra most kelt fel éjjel egyszer.természetesen ez a módszer 5-6 hónapos vagy annál idősebb babáknak találták ki,nem 1-2 hónapos újszülötteknek.Nem hinném hogy önzőség lenne,hogy mindannyian kipihentek vagyunk.

2012. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
*5
2012. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%

Én személy szerint sosem tudtam hagyni sírni.

Viszont a Szuperdadusban olvastam a következőt:

Egy 1 évesnél idősebb gyerek már simán manipulálja a szüleit ezzel. Viszont ha kimész, és hagyod, hogy sírjon, az nagyon megijeszti, mert magára hagytad. Szóval ő azt mondja, hogy ülj az ágya mellett, de ne nézz rá, és ne is szólj hozzá. Tehát nincs egyedül, de nem is foglalkozol a hisztijével. Keress rá a youtube-on a supernanny sorozatra, van egy-két videó, ahol ezt bemutatják.

Én magam nem próbáltam, de hátha bejön. Inkább, mint a Ferber.

Bár én tuti nem tudnám megállni, hogy ne szóljak hozzá ...

2012. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 krisztivan ***** válasza:
Kisifam már a kórházban sem aludt csak ha cici volt a szájában:-))Cumi az nuku!1 éves koráig max.3 órát aludt egyben.Mint az élő halott olyan voltam.Kiköltöztünk a szobájából és gondoltam én is bevetem a sírni hagyást mert már nem bírtam talpon lenni.Nem volt kivitelezhető mert annyira felpörgött hogy reggelig néztük egymást.most 18 hós és eljutott oda hogy egy kis ringatás és bekéreckedik az ágyába és elalszik:-))Van ahol bejön és van ahol nem.Ha sikerül pár nap alatt "beszokni"a babának akkor jó de ha már több napja csak sír akkor az már kínzás.De nem fogom elítélni azért az anyukát mert esetleg a saját érdekét is szem elött tartva megpróbál javítani az életminőségükön még ha egy kis sírással is jár.Utána mind a ketten-többen-nyerhetnek vele:-))
2012. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 xStefix ***** válasza:
62%
És mi a helyzet a bizalommal?
2012. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jön be minden gyereknél. Vagy én nem voltam elég kitartó? Mindenesetre nálunk a lányom már annyira belelovalta magát, hogy inkább bementem hozzá, mert én nem bírtam hallgatni. Szóval ő ugyan nem sírta álomba magát.
2012. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!