Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hagyni kell a pár...

Tényleg hagyni kell a pár hetes babákat a kiságyban kicsit nyüglődni-nyökögni-sirni, mert igy altatják magukat?

Figyelt kérdés

én eddig mindig mentem amint nyökkent...s egy ismerős anyuka mondta h hagyni kell, majd elaltatja magát, igy tanulja meg...de én nem tudom h birnám e sirni hagyni...

mi a véleményetek?


2012. márc. 7. 07:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Meg fogod találni az egyensúlyt, és tudni fogod hamarosan, hogy melyik az a nyöszörgés, nyökögés, amire nem kell ugranod. Valóban nem kell mindenért kivenni a kiságyból a babát, hiszen ő is ismerkedik a világgal, gyakorolja a hangképzést. Figyeld őt, és ha látod, hogy nem boldogul, látszik az arckifejezésén, hogy kényelmetlenül érzi magát, akkor vedd ki.
2012. márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
hagyni kell.Mert ellesz kapatva.Nem fogja megtanulni hogy egyedül is el lehet játszani,aludni.Nekem 2 gyerekem van.a kicsi 8 hónapos.Egyedül alszik el.A nagy 5 éves.Ö is egyedül aludt el.Sose kellett altatni.Pici is eljátszik a kiságyában.Ha most elkapatod nem fogsz később még levegőt se venni.
2012. márc. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem négy gyermekem van, mindegyiket fölvettem, ha sírt. Egyikük elalvásával sincs gondom. Ha álmosak, alszanak. Nekik még alvóplüssük sincs, meg semmilyen elalvós eszköz. Ha babakorban sírtak, annak mindig oka volt. Hasuk fájt, foguk bújt, vagy csak arra vágytak, hogy egy kicsit mellettük legyek. Megjegyzem, hogy én még nem láttam olyan felnőttet akit fölvettek babakorában ha sírt és felnőttként is föl kellene venni.
2012. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze,hogy nem hagyja az ember sírni,ordítani a kiságyban a gyereket. De ha csak nyöszörög és szemmel láthatóan inkább nyűgöske,akkor nem kell állandóan kikapkodni az ágyból. Az ösztönödre hallgass, megérzed szüksége van-e tényleg rád,vagy csak érte egy kisebb inger.
2012. márc. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Én soha nem hagytam nyűglődni az ágyban, valahogy mindig úgy éreztem, hogy szüksége van a közelségünkre. Most 20 hós, még mindig mellettünk alszik el, viszont simán berakom az ágyába és reggelig alszik.

Tudom, nem a legjobb módszer, ha lesz második másképp csinálom majd.

2012. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kíváncsicska ***** válasza:
83%
Az én lányom 3 hónapos múlt.Eddig mindíg felvettem ha sírt, mert szerintem egy pár hetes baba ha sír akkor valami baja van.Emiatt nem érzem úgy hogy el lett kapatva, napközben elvan magában játszik nézelődik el is alszik.Este még altatom,de lehet inkább az én kedvemért már mint hogy ő elalugyon.Most van az hogy ha napközben valamiért sírdogál akkor kicsit hagyom, de akkor sem sokáig.De ha keservesen sír azonnal felveszem és kiderítem mi lehet a gondja.
2012. márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
2dik vagyok!!!Minek kell lepontozni????Nem azt mondtam hogy hagyom a gyereket ordítania kiságyában,de nem kapom ki minden nyögésére.Kicsit lehet pityeregni.....Ez az én véleményem...Lehet lepontozni!!!!
2012. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nyöszörög én sem kapom ki.

És jól is tettem, mert kérdeztem a dokinkat és mondta,hogy sok kisbaba így altatja magát, tehát ha nem csap át sírásba, ne vegyem ki.

El is alszik szépen magától!

2012. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

hallgass az ösztönödre!

ha csak hallom hogy ébren van és dünnyög, nyökög, akkor hagyom.

ha sír, megyek és éneklek neki, simizem a hátát, általában erre meg is nyugszik. ha mégsem, akkor kiveszem és úgy nyugtatom.


szerencsére ő nagyon jó alvó, szépen, egyedül alszik el. sokszor már ő kéreckedik le a karomból, hogy mostmár aludni szeretne.

de biztos, hogyha a következő yerekem nem lesz ilyen mormota, akkor többet lesz a karomban.

2012. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Idővel meg fogod tudni különböztetni a bab jelzéseit. Azt, amikor fáj valamije, vagy amikor éhes vagy amikor fáradt és nem tud elaludni stb. Egy biztos: PÁR HETES GYEREK SOHA NEM SÍR OK NÉLKÜL! Nem igaz az, hogy elkapatod stb!!! Soha ne hallgass azokra, akik hagyják sírni a babájukat. 6 hónapos kor körül van a választóvonal ez ügyben.

Ha nyöszörög az ágyban az lehet egy kis puffadástól, ami nem tud kijönni, ilyenkor ha felemeled büfizik, majd 1-2 perc után vissza lehet tenni és akkor már el tud aludni. Vayg a pocija is fájhat. Ilyenkor először, ha hason alszik, picit csapdosni szoktam a popsiját ütemesen, ettől sokszor megnyugszik. Ha nagyon tekereg, akkor felveszem, járok vele egy kört.

Elaltatni mindenképpen javaslom, hogy taníts meg az ágyában. Ennek az a rendje, hogy megvárod, amíg alaposan elfárad, ekkor picit ringathatod, majd még nyitott szemmel tedd be az ágyába. Ha sír, akkor vedd fel, majd újra le. Ezt többször lehet ismételni. Én altatáshoz olykor használok cumit is, de csakis ahhoz!

Babóm gyönyörűen elalszik már az ágyikójában, átalussza az éjszakát.

Ahhoz, hogy kialakuljon kettőtök között a bizalom, reagálnod kell a jelzéseire. De ezt idővel tényleg megtanulod majd, ne aggódj. Csak hallgass az ösztöneidre, ahogy már azt korábban írták, hagy a tankönyvet...)

Ha hagyod az ágyában sírni, akkor valóban elalszik egy idő után, de nem jelenti azt, hogy nem fog szorongani, illetve egy dolgot valóban megtanul, hogy nem számíthat rád.

Ez az időszak még az ősbizalom kiépítéséről szól. Később majd lehet már egy picit frusztrálni, de még nem most.

2012. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!