Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 2 hónapos...

Mit csináljak a 2 hónapos babámmal hogy aludjon éjszaka?

Figyelt kérdés
Este fürdés...kajcsi és utána próbálom altatni...Ez ilyen este 8 fél 9 fele kezdődik és ha nem alszik el egyből akkor képes 10ig is fent maradni.Utána elalszik,felkel 3-4 órával később,eszik és visszaalszik. Utána pedig képes 1,5 óra múlva felkelni,mert vagy keveset eszik egy picit bealszik és utána fél óránként,óránként nyöszörög. Pelus csere,egy kicsit megint eszik,bár inkább hasfájás teát itatok vele,mert hasfájós... A lényege,hogy 2-3 között kel és akkor olyan 5ig vissza se alszik...Ha sikerült akkor fél 7ig,fél 8ig alszik. Mit csináljak,hogy a második ébredésnél visszatudjon aludni rendesen és ne fél óránként keljen. Ez egy hete megy így és már nagyon nehéz kibírni :S
2012. márc. 19. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
és tápszeres azt kihagytam
2012. márc. 19. 12:36
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem éjjel ne teáztasd.legyen csend,én pelust sem biztos,hogy cserélnék.max simizd a hátát.

és tarts ki,én 28 hónapja nem aludtam ki magam.

2012. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egész öklét bekapja,és kapálózik...tudom ez hasfájás miatt van,de eddig csak nappal fájt a hasa és nem éjszaka jött rá. Dünnyög és a kezét csócsálja amíg nem veszem fel,bár néha ha felveszem akkor elkezd sikítani vagy sírni,a tea is azért,h tudjon pukizni,mert van úgy h ezért síkit,és ha kijött akkor visszaalszik,de megint csak fél órára
2012. márc. 19. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:

ne cseréld ki a pelusát, ne kapcsolj villanyt és ne teáztasd.

késöbb lehet ezzel trükközni de egy 2 hónaposnak még szüksége van/lehet éjjel ennivalóra. majd fél éves kora után lehet teával trükközni, addig etesd meg ha éhes

2012. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és adj neki infacolt ha ennyire fáj a pocakja
2012. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10-20 miliket eszik amikor felkel utána,mert bealszik egyből,és van úgy,hogy adom neki a kaját és kilöki a nyelvével az üveget,mert nem kell neki,és látszik a szemén is hogy álmos
2012. márc. 19. 12:46
 7/8 A kérdező kommentje:
De nem rossz neki,ha 10-12 órát egy pelusban van? Mert amikor cserélek az azért van,mert súlya van már a pelusnak
2012. márc. 19. 12:47
 8/8 xStefix ***** válasza:

Ha hasfájós, akkor próbálgasd az ilyenkor szokásos tippeket: babamasszázs, hasra fektetés, meleg (párna), esetleg ilyen-olyan gyógyszerek, szélhajtók.

Ha kap még anyatejet is, akkor az is sokat segíthet a tünetek enyhítésében. Ha nem és szerezni sem tudsz/akarsz, akkor viszont esetleg a tápszer típusát kellene felülvizsgálni, mert lehet, hogy egy másikat jobban tolerálna.

Egyébként bármit is teszel, fontos, hogy ne hagyd magára éjszaka, főleg, ha fájdalmai vannak! Te vagy az egyetlen, aki segíteni tud neki (már amennyire), nem szabad, hogy ezt a bizalmat bármilyen trükkel megingasd benne.

Ha tele lesz a pelus, nyugodtan cseréld ki, ha éhes, etesd meg, ha szomjas, itasd meg; de mindent lehetőleg éjjeli körülmények között, vagyis zajmentesen és félhomályban.

És végül, ha nem ellenzed, vedd magadhoz közelebb, hogy könnyebben el tudd látni éjszaka. A külön szobába, kiságyhoz járkálás tartósan sokkal jobban kimerít, mintha egy karnyújtásnyira lenne tőled.. Próbálj türelmes lenni vele és akkor pihenj te is (nappal), amikor ő is alszik, hogy jobban bírd az éjszakázást.

2012. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!