Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák! Fütyis-kérdés....

Fiús anyukák! Fütyis-kérdés. Most akkor fel kell húzni vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a doki a húzogatás álláspontján van, így 4 hónaposan kezdte el kisfiamnak a párom esténként, fürdés közben kicsit mozgatni. Nem rángatta, nem cibálta, nem tépte, viszont 2 hét alatt gyönyörűen hátrament a bőr. Azóta minden este szépen tisztítva van neki. Most 2,5 éves, és semmi gond a fütyijével.

Ebben a körzetben egyébként ritka, hogy műtétre, feltépésre lenne szükség, a védőnő szerint is a doki hozzáállása miatt. A másik dokinál viszont ahogy hallom az anyukáktól, rendszeres, hogy le van tapadva 2-3 évesen a fütyi, és olyankor vagy műtétre, vagy feltépésre kerül sor előbb-utóbb.

2012. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

1 éves koráig nem húzogattuk neki,most már másodszor kell kenni szteroidos krémmel hogy fellehessen húzni mert olyan szűk volt neki hogy alig tudott pisilni,most beis volt gyulladva(egyszer már kentük a krémmel és feljött neki a bőr rendesen,de visszanőtt:()Most 2 éves

2012. márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

úgy vagyok vele, hogy huzigálni nem, de minden fürdésnél víz alatt picit hátra kell húzni, csak míg engedi, hogy kijöjjön alóla ami nem oda való ;)

2 éves a fiam, 5-6 hónapos kora körül kezdtük mosni így a fütyijét, már jó ideje rendesen hátra lehet húzni, minden gond nélkül.


ugyanakkor azt gondolom, hogy ez alkati dolog, ha azt örökölte akkor a fejed tetejére is állhatsz... :(

viszont nem mindegy, hogy alá megy a krém és begyullad-e, ilyenekre érdemes odafigyelni

2012. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:)Még csak 2 hónaposak vagyunk,de igen én is odafigyelek a tisztán tartására,így óvatosan egy picit felhúzom és megmosom neki.
2012. márc. 19. 15:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak amíg bírtam,addig húztam fel picit,hogy megmossam. Az első fiamnál egy éves korában egy ilyen óvatos felhúzásnál teljesen felszakadt. kissé fájt neki, begyulladt neki,de pár nap után javult. Újra letapadt és újra felszakadt. Aztán már rendben volt. A második fiamnál szintén óvatosan húztam fel, neki 4 hónaposan szépen feljött. Óvatosan próbálgasd csak.
2012. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig bírod, addig kell felhúzni, és az alatti lévő fehér trutyit kimosni. Nem szabad erőltetni, de ameddig tudod, húzd mindenképpen. Ez az elején 1-2 mm. Vagy néha még annyi sem.

Az én fiam 15 hónapos múlt nemrég. Kb 2 hete mikor húztam fel neki fürdésnél, majdnem elájultam, mert teljesen feljött. Pont másnap mentünk dokihoz, aki megerősítette, hogy jól csináltam mindvégig a dolgot.

2012. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most 24-én lesz 5 hónapos, mi már 2és fél hónaposan úgy mentünk dokihoz hogy már teljesen lehúztam neki. Dr.néni megmutatta én pedig este minden fürdésnél nagyon óvatosan csináltam neki, másfél hónap alatt meg is volt, utána mikorra vittem oltásra a Dr.néni csak ámult azt mondta nagyon ügyik vagyunk, szép azóta is a kuki, 1 hétig tetránnal kentem miután lejött teljesen, azóta pedig bephantennel.
2012. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem húzogattam eddig (6 hós), az előző gyermekorvos azt mondta, hogy hagyjam, a mostanival pedig még nem konzultáltam erről.. De a leírtak után lehet, hogy elkezdem óvatosan. Nem szeretném, ha utólag szívnánk emiatt!! :(
2012. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Az orvos azt mondta 2 éves korig nem piszkáljuk,Ő megnézi havonta egyszer.
2012. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
A doki engem leteremtett, amikor megjegyeztem, hogy "ja, mindenkinek más a véleménye..." Azt mondta nincs más vélemény. Tilos húzogatni, majd ő mindig megnézi. Én nem bánom, h nem kell vele foglalkoznom.
2012. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!