Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családtámogatási igénylésekkel...

Családtámogatási igénylésekkel kapcsolatos kérdés? 2 kisgyermekes anyukák válasza előnyben.

Figyelt kérdés

1. kérdés:

A fiam 09.14.-én született.

A tgyást melyik naptól igényeljem?

Valamint a lányom tavaly január 5.-én született és kapom még rá a gyedet.Azt a tgyás igénylése napjától mondjam le?Elég a tgyás mellé egy sima lemondó nyilatkozat?

2. kérdés:

A családi pótlékot mely hónaptól igényeljem?szeptember vagy október?

3.kérdés:

az iratok másolata elegendő lesz?


Nem volt olyan rég,de mégsem emlékszem,hogy az igénylések menete hogyan zajlik.

A választ előre is köszönöm!


2011. szept. 27. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenre nem tudok válaszolni.

Tgyás: 09.14-től, előtte való nappal kell lemondani a gyedet (írd a lemondásban, hogy megszületett 09.14-én a babád, ezért már nem kell gyed, hanem a tgyás)

Családi pótlék szeptembertől jár neked.

Úgy rémlik mindenből elég a másolat, kivéve az anyakönyvi kivonat, az tutira eredeti kell!

2011. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. 09.14- tól Tgyás

+ egy levél hogy alulírott x y 9.13 -tól lemondom a g h nevű gyermekem után igénybe vett gyermekgondozási díjat mivel 9.14- én megszületett k h nevű gyermekem aki után igénylem a TGYÁS-t

2. a családit 9.14 -től igényeld( egész hónapra kapni fogod)

3. igen elég a másolat

2011. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!