Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólagosan szoptatott...

Kizárólagosan szoptatott babád mikor lett először beteg?

Figyelt kérdés
Az anyatej mindentől megvéd, ugyebár, erre anyatejes babámnak máris piros a torka. 7 hetes. Nagyon nem örülök, hogy máris antibiotikum kell neki. Tapasztalatok?
2012. márc. 19. 17:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikortól elkezdődött a hozzátáplálás akkor betegedtek meg először. (mindkettő 6 hónaposan).
2012. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
mi is 6 hónaposan lettünk betegek, el kezdtük a hozzátáplálást.
2012. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem most 6 hónapos; 4 hónapos kora óta hozzátáplálom, még nem volt beteg


Kitartás neked és jobbulást a babádnak!

2012. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az anyatej mindentől megvéd, ugyebár"....ez egy hülyeség!!!

A lányom 9hónapig szopizott,másfél hónaposan ő is antibiotikumot kapott. 2éves fiam tápszeres lett 5hetesen,és megfázáson kívül nem volt baja!

2012. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
De annyira komoly,hogy antibiotikum kell neki? Az én első gyerekem 5 hetesen kapott torokgyulladást (hála anyósomnak). Őt sem védte meg az anyatej de hozzáteszem,hogy 5 napig volt nálunk halál betegen az anyósom és mikor végre elment beteg lettem én kb. 1 hétig majd mire meggyógyultam beteg lett a pici. Most 2 hónapos a kistesó és amikor 4 hetes volt beteg lett apa meg a nagylányom is de mi nem kaptuk meg. Pedig apa nagyon rosszul volt vagy 10 napig a lányomnak meg 39 felett volt a láza. De ezt megúsztuk. Különben a lányomnál gyakran volt olyan, hogy a gyerekorvos pirosnak látta a torkát holott semmi baja nem volt. :p
2012. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés, sok mindentől függ. Az első gyermekemet nem tudtam szoptatni, mégis 2 éves elmúlt már, mire először beteg lett, addig még csak náthás sem volt. A kislányomat sikerült szoptatni 1,5 éves koráig (amúgy ezt sem értem, hogy ha a másodiknál sikerült, az elsőnél miért nem), de ő már 2 hónaposan beteg lett. A nagy akkor volt ovis, hazahozta a betegségeket. Nyilván a kettő helyzetet mégsem lehetett összehasonlítani, mivel nem volt a kisfiamnál nagyobb testvér, aki hazahozhatta volna a jó kis ovis nyavalyákat.
2012. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A nagy most lesz 3 éves. Náthán, egy délutánig-estig tartó hőemelkedésen kívül más baja nem volt. (13 hónapos koráig szoptattam.)

A kicsi 6,5 hónapos. Hozzátáplálást megkezdtem már. Nem volt még beteg, de a nagy sem jár még oviba.

Sosem óvtam őket különösen. Gondolom szeptembertől (ovikezdés) már más lesz a helyzet.

2012. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos múlt a lányom, még nem volt beteg.
2012. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az én adatom a legrosszabb a fentiek közül, 2 hetesen már náthás volt. Most 2 és fél éves, többször volt már náthás, beteg, de antibiotikumot még nem kapott.

Az anyatej elvileg gyógyít is, szóval az én dokim piros torokra tuti nem ajánlana antibiotikumot 7 hetes babának.

2012. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 hónapos koráig volt anyatejes,majd már tápszerrel kiegészített anyatejes 3 hónapos koráig.Egyszer volt megfázva 6 hónaposan kb tartott 5 napig,kicsit folyott az orra,mert gond volt a fűtéssel.Most 11 hónapos és először beteg igazán,mert a fiatalabbik nagybátyjától elkapta a torokgyulladást( az öcsém 5 éves ovis,és szinte minden héten beteg)most először beteg,most kapott antibiotikumot is.Lassan 1 éves,tápszeres rengeteg gyümölcsöt,zöldséget is eszik,én biztos vagyok benne megúsztuk volna most is,ha nem ölelgetik egymást agyon a kisöcsémmel.
2012. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!