Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólagosan szoptatott...

Kizárólagosan szoptatott babád mikor lett először beteg?

Figyelt kérdés
Az anyatej mindentől megvéd, ugyebár, erre anyatejes babámnak máris piros a torka. 7 hetes. Nagyon nem örülök, hogy máris antibiotikum kell neki. Tapasztalatok?
2012. márc. 19. 17:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Az anyatej nem véd meg mindentől. Ez egy urban legend.


Ismerősöm kétéves gyerekét szoptatja, de a gyerek havonta beteg, másik ismerősöm, aki szintén sokági szoptatott, az ottani kiskölyök kevesebbet volt beteg, de akkor hetekig. Én kisfiam csak hat hónapos koráig szopizott, és csak olyan betegségei voltak, hogy pl. két napig folyt kicsit az orra.......és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor.

2012. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Kleinné Krsják Renát válasza:
100%
Az én kisfiam 7 hós kizárólag anyatejes!Már kétszer volt lázas beteg!Torok gyulladás és influenza!Na meg nemrég kórházban is voltunk kruppos lett!Ennyit az anyatejről!!!!:(
2012. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem véd meg mindentől, az első hat hétben nagyon beteg voltam, neki kutya baja, majd átment rajtam egy hasmenős hányós, megúszta, 3hósan viszont rögtön hörghuruttal nyitott, amit látogatóktól kapott, azóta kétszer volt náthás, relatíve enyhe lefolyással, pedig 6hós koráig kizárólag anyatejes volt... A baba immunrendszere nem 100%-ban az anyatejtől függ, sőt! Családunkban azok az egészségesebb gyerekek akik sokat vannak friss levegőn és pici koruk óta sportolnak.
2012. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
7,5 hónapos a kisfiam, 4,5 hónapos kora óta hozzátáplálom, egyébként anyatejes és soha nem volt még beteg.(kopp-kopp-el ne kiabáljam)
2012. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 alaszka ***** válasza:
100%
6 hósan lett először beteg, aztán ahogy meggyógyult, rá 3 héttel megint náthás lett, amiből két hét alatt gyógyult ki. Anyatejes. Első lányom viszont másfél éves koráig egyáltalán nem volt beteg, amikor leszokott a ciciről viszont rögtön az lett. De lehet hogy nincs semmi összefüggés.
2012. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej nem véd meg mindentől. Rengeteg ellenpélda van erre, mint olvashattad. Kisfiam egyébként kezdettől fogva főként tápszeres volt, mert alig volt tejem, és csak 5 hónapos koráig tudott szopizni. 4 hónapos korától kezdtük a hozzátáplálást, és 10,5 hónaposan volt először beteg, náthás volt. Rá kábé egy hónapra meg egy hányós-hasmenős vírust szedtünk össze valahol. Egyébként 2,5 éves, de eddigi élete során még nem volt szükség antibiotikumra, pedig már jár bölcsibe is. Kisebb orrfolyós-köhögős, pici hőemelkedéssel járó betegségeket leszámítva eddig nem volt komoly baja (kopp-kopp-kopp).
2012. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Az én lányom már 1 éves, és még nem volt beteg! (kopp-kopp-kopp) 10 hónapos koráig szoptattam, saját magát választotta el, 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, addig csak anyatejes volt! A barátnőmnek állandóan beteg a gyereke, 1 hónapos koráig tudta csak szoptatni, tápszeres lett! Tényleg fontos az antibiotikum ennyi idősen? Nem lehet, hogy csak egy kis nátha?
2012. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 sumergo ***** válasza:
100%
Lassan 5 hónapos lesz a lányom, egy enyhe (3 napon keresztül, napi 3x kellett kiszívatni az orrát) náthája volt, apától kapta el, aki lázas volt torokgyulladással, mandulagyulladással. Anyatejes, de alapvetően nem ettől függ. A bátyám is, és én is 5 hónapig szoptunk anno. A bátyám állandóan beteges volt, én szinte sosem. A bátyám anyu immunrendszerét örökölte, nagyon gyenge, minden ledönti. Én az édesapámét, aki szinte sosem beteg, néha kicsit náthás, de semmi egyéb. Lázas szinte sosem volt, és én ugyanígy. Azért az antibiotikumot kicsit erősnek gondolom én is, hiszen az anyatej nagyon jó gyulladáscsökkentő, fertőtleníti az a torkot eléggé.
2012. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Na ez az, az antibiotikum-kérdés... :( A fiam anno kezdetektől tápszeres volt, ő sem volt beteg 5 hónapos koráig. Kicsit most "megomlottam"... Azért írta a gyógyszert, mert nagyon sűrű, sárga trutyi jön az orrából, nem folyik ki, csak többszöri szívásra. Nyilván szövődmények ellen kell az antibiotikum. De nagyon sokáig dilemmáztam rajta. Köszi mindenkinek, látom, nem vagyunk kivételek. :)
2012. márc. 20. 08:08
 20/21 anonim ***** válasza:
fogzáskor :(
2012. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!