Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem támaszkodik a tenyerén?

Nem támaszkodik a tenyerén?

Figyelt kérdés
Babám lassan 7 hónapos lesz, gyönyörűen forog, ide-oda. Eltapicskol a tengelye körül a játékokért, még nem kúszik. Felhúzza maga alá a térdeit, és ringatja magát, de mindezeket csak az alkarjára támaszkodva teszi. Alig használja a tenyerét, arra soha nem támaszkodik igazán. Aggódnom kellene? Vagy normális ez a dolog?
2012. márc. 20. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

enyém se támaszkodott a tenyerén, igaz ő a csuklójára igen, tehát kinyújtotta a karját, de nagyon görcsösen tartotta a tenyerét.

5 hónaposan vittük el orvoshoz ezzel. rá 2 hétre mászott! :)

kaptunk gyakorlatokat, mindig ki kellett nyújtani az ujjait és ugy letenni neki meg más gyakorlatok is voltak de nem tudom már leírni mert rég volt :(

2012. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom..Az én lányom 6 hónapos múlt ( ő is forgott mindkét irányba), és engem zavart, hogy hason fekve még mindig csak az alkarján támaszkodik.Elvittem Dévény gyógytornászhoz, és ő vette észre, hogy enyhén hypoton a végtagokat tekintve, vagyis lazábbak az izmai, ezért utált hason feküdni.Jártunk is vagy fél évig tornára, és örülök, hogy elvittem, mert a gyerekorvosnak ez nem tűnt fel. 8 hónaposan kezdett kúszni, 11 hónaposan mászni, és egy héttel az egy éves szülinapja után állt fel először.Most HRG-re járunk, vízi fejlesztésre, heti egyszer.Ma lett 18 hónapos, és még nem indult el.Pedig 13 hónapos kora óta megállás nélkül megy oldalazva a bútorok mentén, egy kézzel fogva, és a járássegítővel egyedül is.Ennek ellenére nem áll még önállóan sem, és egyetlen önálló lépést nem tett.Engem ez nagyon megvisel, mert egyébként egy örökmozgó baba, pelenkázni is csak harcok árán tudom.Voltunk neurológusnál is, egészségesnek találta.Csak ez az izom gondunk van, és mellé még nagyon bátortalan is.Ne aggódj, de én a helyedben megmutatnám egy gyógytornásznak.
2012. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia! A fiam most 8 hónapos. Ő már 4 hónaposan kinyújtott karral támaszkodott, pedig nem nagyon szeretett akkor még hason lenni. 6,5 hónaposan kezdett el forogni, 7 hónaposan kúszni, most már 4kézláb hintázik és egy két "lépést" tett így, szerintem hamarosan elkezd mászni.


Szerintem elmaradva nincs a babád, de az fura, hogy csak alkarra támaszkodik, szerintem kérdezz rá az orvosnál, vagy egy gyógytornásznál.

2012. márc. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell :) Az enyém meg tíz hónapos, és ő meg csak a tenyerén támaszkodik, nem tudja maga alá húzni a lábát. Segítséggel négykézlábra áll, és rugózik, de önállóan nem képes ezt a helyzetet felvenni. Kúszni kúszik, meg úgy közlekedik, hogy a tengelye körül gurul ( hasról hátra, és vissza hasra ). A te babádnak a lábai erősebbek, az enyémnek meg a karjai. Majd egyszercsak egyensúlyba kerül a két rész.


De az is könnyen előfordulhat, hogy óvatos baba. Szóval képes lenne rá, csak még egyenlőre nem meri. Van ilyen is. :)

2012. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb 8 hós koráig az enyém is csak az alkarján támaszkodott, aztán egyszer csak négykézlábra állt. Neki alkaron támaszkodva volt kényelmes a játék, ez van. Most 9,5 hós, bútorok mellett lépeget, és mászni most próbál. :) Szerintem normális dolog. Ha nagyon aggódsz, kérdezz rá a dokinál!
2012. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Nem aggódom, mert néha ha az oldalára fordul, hogy lásson valamit, akkor az egyik karja máris nyújtott lesz. Szóval tudja szerintem, hogy tudna ilyet is, de mint Te is mondod kedves utolsó neki így kényelmes a játék, és ezt én is így veszem észre nála.
2012. márc. 22. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Én a születése óta hordom tornázni a gyereket a Petőbe. Rengeteg feladatot kell csinálnom vele, hogy az alkarról emelkedjen nyújtott karra, és kinyújtsa az ujjait. És ő még csak most lett 5 hónapos, de a konduktor már most megköveteli. 40éve van a pályán, és azt mondta, hogy az ujjait mindig ki kell egyenesíteni, hogy rögzüljön a dolog. Így mi naponta 40x igazítjuk. Én nem hagynám annyiban a dolgot. Sok ember szerint normális, de kérdem én mennyi rálátásuk van erre?
2012. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van abban, hogy nem tudhatjuk.( 2. vagyok) Az én lányom 6 hónaposan nem nyomta fel magát, én elvittem tornára, és mint látod, nem volt felesleges.Lehet, hogy így kényelmes neki a játék, és egy héten belül támaszkodni fog, de az is lehet, hogy jelez valamit.Ez nem ijesztgetés, de jobb ennek utánanézni.Én a védőnőt is megkérdeztem, mielőtt tornára vittem volna, és azt mondta, igen, fél évesen már fel kellene tudnia nyomnia magát.Nem is kicsi gondunk volt, mivel másfél éves elmúlt 3 napja, és még csak most próbál elindulni.Szóval én komolyabban venném ezt a helyedben.Kúszni 8, mászni 10 hónapos korig kellene megtanulni, ezzel bőven időben vagytok, de támaszkodni már kellene neki.
2012. márc. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!