Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben kedves anyukák? keresztelő-rokonok-sértődések ááááá!

Figyelt kérdés

röviden:

kisfiamat szeretnénk megkeresztelni

gond a keresztszülők választása.

többen is szívesen vállalnák, de ha az egyiket választom megsértődik a másik.


az egyik pár a nővérem, és férje lenne a másik a nagybátyám és annak párja.


a tesómék általában mindenen megsértődnek :(

van hogy ezek a sértődések miatt hónapokig nem beszél velem

most jó a kapcsolatunk.


a nagybátyámékkal is nagyon jóban vagyunk szeretik a gyerekeinket.


a tesóméknál a férj nagyon szeretett volna kisfiút de sosem jött össze 2 lányuk van (a nagynak én vagyok a keresztanyja)

így még jobban szeretnék a kicsit megkeresztelni.

de az anyukám egyszer megemlítette a nagybátyámnak hogy szeretnék keresztelni és őket akarnánk.

holott csak tervben voltak, hogy lehet hogy megkérem őket.

ezt készpénznek vették és tök örültek.


most mit csináljak?

nem lenne gond ha anyám nem szólt volna a nyagybátyámnak :(

mert akkor nem lenne ok sértődésre



de a másik, ott van a párom tesójáék is, lehet ők is sértődnek ez miatt.

náluk is én vagyok a nagyobbik lány keresztanyja.


nem akarok ezen a napon sértődést meg hasonló szar dolgokat...


mit tegyek?


a nagyobbik fiam keresztanyja a barátnőm , de rossz döntés volt mert felénk sem néz.

még a fiam szülinapjára sem jött el, telefonon sem köszöntötte fel.


más olyan barátunk meg nincs akit szívesen kérnék fel.


jaj de nehéz

bocsi ha hosszú lett


2012. márc. 6. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez az a helyzet, ahol valaki úgyis meg fog sértődni. Hiába teszel akármit is, valakinek úgysem lesz jó. Tisztázzátok még most, hogy kit választotok, és akkorra lehet megbékélnek a többiek. Azt válasszátok akiben a legjobban megbíztok, akit a kicsi is szeret.
2012. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
miért nem lesz a tesőd akeresztanya és a nagybácsi a keresztapa? Sehol nincs előírva, hogy párnak kell lennie
2012. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Több keresztszülője is lehet egy gyermeknek.


Mi is úgy oldottuk meg a sértődés-elkerülése kérdést, hogy testvérem, illetve párom testvére és annak férje lettek a keresztszülők.


Úgyhogy nem "kell" feltétlen választanod, és lekorlátozni csak egy házaspárra a kérdést. Szerintem csak jó, ha egy gyerkőcnek több keresztszülője van, ha valamelyik a gyermekre sem néz keresztelő után, akkor még mindig ott a másik keresztszülő(pár).

2012. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, hogy 2 keresztszülő pár van. Az egyik az én testvérem és a férje, a másik meg a párom testvére és a felesége.
2012. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Keresztanya a tesód, keresztapa a nagybátyád.

Nem kellenek a férjek és a feleségek.

A tesód és a nagybátyád legalább mindig melletted fognak állni, ha esetleg elválnak.

2012. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a bátyám a keresztapa,de mivel nincs még választottja,és nem is akarom,h 5 év múlva egy vadigen legyen a keresztanyja,csak mert vele van,ezért a legjobb barátnőm lett a kerianyja,mert születése óta ismeri és foglalkozik vele. Engem nem érdekel a sértődés,az érdekel,h ki tudja ellátni a gyermekemet,ha én nem vagyok.
2012. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

de jó hogy írtatok

köszi



az a baj, hogy a tesómék elég régimódiak

úgy biztos nem állna oda a tesóm, hogy a keresztapa más.


és a 2 keresztszülő pár is jó ötlet, de a tesómék ezt sem vállalnák be :(

nincsenek is annyira jóba a nagybátyámékkal :(

és akkor mit csinálok a párom nővéréékkel


basszus


már előre félek a naptól :(


az gáz ha azt mondanám a nővéreméknek, hogy azért nem ők lesznek, mert akkor a párom nővérééknek is szarul esne

és nem akarom hogy gond legyen ebből


így lenne a nagybátyámék...


csak lehet hogy nem tetszik a páromnak hogy mindig az én részemről van a keresztszülő (nagyobbiknál is az én barátnőm lett)


a párom meg olyan hogy nem mondja csak magában forr...


hát ez nehéz ügy

2012. márc. 6. 18:17
 8/18 anonim ***** válasza:

Valóban a több keresztszülő lehet a megoldás.


Mi úgy oldjuk meg, hogy valaki keresztszülő lesz, valaki esküvői tanú. Nálatok az ki volt?

2012. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
mi ebben a régimódi? Nagyanyámnak 4 kereszt szüleje volt, mindegyik házas (egy nem keresztszülővel) pedig ez még a huszas években volt
2012. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha a tesódék részéről így is, úgy is csak sértődés lenne, akkor gondolj bele, mi lenne később...Valami apróságon újra besértődnek, és felétek se néznek? Akkor ugyanúgy jársz velük, mint a nagyobbik gyereked keresztszüleivel. Arra gondolj, hogy HOSSZÚtávon ki/kik lennének jobbak. Ja, és azért párod testvére nem ártana, ha benne lehetne a képben, mert tényleg érdekes, hogy mindenki csak a te oldaladról kerül be a keresztszülők közé (és lássuk be, az első választás sem volt 100%-ban jó).
2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!