Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő, mit csinálnátok a...

Keresztelő, mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Nincs valami jó kapcsolatom anyóssal, páromnak sem annyira "szoros". Van huszonéves öccse is egyből szülés után elkezdte kérdezgetni,hogy ő lesz ugye a keresztapja(mai napig nem látta személyesen a gyereket.)Nem tudom,lehet engem neveltek rosszul,de szerintem illik megvárni a felkérést még ha "szokás" is hogy az apuka testvére lesz az egyik keresztszülő. Bár igazából az ember azt választja erre a feladatra akire ha esetleg bármi baj esik a szülőkkel rá mered hagyni.Nem ő lenne az tuti!6 éve vagyunk együtt,anyós mindent elkövetett eleinte hogy szétszedjen minket,de szerencsére a szerelmünk erősebb volt.Párom "engem" választott, de természetesen ha valami problémájuk van azért lehet rá számítani.Igazából nem is ez a lényeg.Van egy 5 hónapos gyönyörű fiúnk, csodálatos az életünk, szeretnénk megkeresztelni,de itt jönne a probléma.

Nem akarjuk hogy a párom öccse legyen a keresztapa, de ha így döntünk akkor abból biztos olaj lenne a tűzre.Anyós pajti alig várja hogy "hibázzak" lehessen min veszekedni, kötekedni, és a legnagyobb baj hogy nem nekem mondja hanem a páromat idegesíti egyfolytában... Nekem tuti nem mondaná mert 3 mp alatt faképnél hagynám és forrjon magában.

Szóval arra lennék kíváncsi hogy mit tennétek a helyemben?

Szeretnénk megkeresztelni a fiúnkat, de természetesen mi szeretnénk választani neki, és nem szokások alapján csinálni bármit is.


2012. márc. 7. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet keresztapa egy közeli barát is akire szívesebben hagynád rá a gyerekedet. nem muszáj családtagnak lennie.Anyósod felől meg ne aggódj mert az én anyósom is olyan hogy lesi egyfolytában hogy mikor csinálok valami rosszat,bakit stb. hogy a szememre hányhassa.
2012. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Legyen két keresztapja. Nekem van ismerősöm akinek a babájának 3 keresztapja és 2 keresztanyja van. Azért mert biztosan nem akarnak több babát, de választani nem tudtak. így nincs balhé és lesz egy igazi keresztapja is.
2012. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, a választ!:)

És hogy közöljük ezt a hírt?Jajj de utálom ezt:(((

2012. márc. 7. 21:33
 4/12 A kérdező kommentje:

úúúúúúúúú második válaszoló imádlak:)))

Eszembe juttattál egy tökéletes megoldást:)

Az öcsinek megmondjuk, hogy lesz 2. baba és majd akkor ő lesz a keresztapa, most nem:))) Elméletileg nem tervezünk 2. babát...

2012. márc. 7. 21:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Neked van testvéred?Mert nálunk az a szokás,hogy az anya testvére a keresztszülő.

Ha nincs mondjátok azt,hogy azért választottuk x-et helyetted,mert őt imádja a kicsi és nagyon ragaszkodik hozzá.

2012. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen van egy húgom, ő lesz a keresztanya de a párjával 1 éve vannak együtt, fiatalok, nem szeretnénk hogy ő legyen a hivatalos keresztapa, mi van ha szétmennek?Ha a férje lenne akkor nem is lenne kérdés ugye...Ezért gondolkodtunk azon hogy ha az én családomból a húgom a pároméból lehetne pl az egyik unokaöcsi, csak ugye ahogy írtam,nagy balhé lenne belőle.De lehet hogy eljutunk oda,hogy nem is nagyon fog már érdekelni minket,hiszen a legjobbat szeretnénk a fiúnknak.
2012. márc. 7. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:
A második válaszoló ötlete tényleg jó, ha a pap elvállalja. A miénk pl nem tette. Én nem szerettem volna, ha a sógornőm lesz a keresztenya, mert a mentalitása, a kettőnk kapcsolata nem éppen megfelelő. azt akartuk, hogy a húgom és a férjem bátyja legyenek a "fő" keresztszülők és mellé két "mellék, a párjaik", de az atya nem vállalta. (mi hozzá járunk évek óta, ő a lelki atyánk, így tudomásul vettük, hogy nála ez nem szokás). szóvcal nem biztos, h ez így működni fog, mert a több keresztszülő inkább Erdélyben szokás, nem a jelenlegi Magyarországon...
2012. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ebből vita - leginkább a férjem és köztem.

Nem akarom részletezni, de mi sem a szokások szerint választottunk keresztszülőket.

Az legyen, akit Ti a legjobbnak gondoltok! Engem sem érdekelt, ki sértődik meg.

Ha a párom verzióját választjuk, akkor a gyerekem egy évben max. háromszor látná a keresztanyját! Akkor az ilyen minek legyen keresztszülő???

2012. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a gyerekkori keresztelés híve, de most ebbe nem megyek bele.

A keresztszülőt ne az alapján válasszátok, hogy mi a szokás, hanem ha már keresztelitek, akkor tényleg olyat válasszatok, akiben maximálisan megbíztok.


Szerintem kicsit "gonosz" ;-) de tökéletes megoldás, hogy majd legközelebb lesz a sógorod a keresztapa.

Amúgy szerintem akármit csinálsz, lehet belőle veszekedést generálni. :( Nálunk abból volt, hogy nem volt keresztelő. :P

2012. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szükséges két keresztszülő?! Úgy értem, keresztanya is és keresztapa is?! Nekünk bátyámék kereszteltek, ők már házasok, tehát nálunk evidens volt, de írtad, hogy Te a húgodra gondoltál. Szerintem nem gond, ha csak őt íratjátok be, mint keresztszülőt, nem kötelező, hogy legyen párja... De ezt lehet, hogy csak én gondolom így...
2012. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!