Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adókártyát igényelni kell a...

Adókártyát igényelni kell a babának, vagy küldik automatikusan?

Figyelt kérdés
2011 novemberében szültem , de még nem kaptuk meg.
2012. márc. 21. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igényelni kell.
2012. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk küldték automatikusan. Szerintem hívd fel őket,hogy mi a helyzet,ennyi idő alatt már oda kellett volna hogy érjen
2012. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy küldik automatikusan. 14 éves kor alatt nem kötelező az adókártya. Igényelni kell.
2012. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Adószámot kiküldik, a kártyát nekünk igényelni kellett. A babakötvényről küldenek egy levelet, abban benne van az adószám, de a kártyát mi nem kaptuk meg, igényelni kellett.
2012. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindent a kórház intézet. Itt szültem Mo-n, magyar állampolgár is vagyon, de az állandó címem külföldön van 7 éves korom óta.

Szóval nálunk így zajlott:

Megszületett a lányom és rá 6-7 órával bejöttek hozzám az adataimat egyeztetni. Elkértek minden igazolványt (sürgősségi császárom volt, nem volt idő vacakolni a papíros résszel) és elmentek.

Szülés után két nappal jött a kórházi írnok, hogy újra egyeztessünk minden adatot és kért aláírást.


Ők intézték a TAJ számot is (uniós), EU biztosítást (kötelező kötni külföldi állampolgár születésekor, ingyenes), személyi igazolványát a lányomnak, útlevelét (utóbbi kettőhöz képet is csináltak), adó számát (anyai rész miatt jár a babakötvény), lakcím kártyát (állandó és tartózkodási címét is beleírták).


Ezzel szemben a lakcím kártya, személyi kártyáján kívül mindent külföldre küldtek az észlények itt MO-n. Legviccesebb pedig az a történetben, hogy 72-es betűméretben írták rá a papírokra és külön kérvényt is írt az írnok, hogy MO-i címre küldjék ki az okmányokat.


Egyébként 3 hónap alatt mentek ki az okmányok külföldre (átfutási idő+ügyintézés ...) és hiába "reklamáltam", közölték, hogy másolatot nem adnak róluk.

A lányomat 2 hónaposan ügyeletre kellett vinnem. 15ezer forintot fizettünk, amit visszatérítettek az EU-s biztosítás miatt kb. 5 hónappal rá, amikor is a kezemben tartott (akkor már rokonok által postázott iratokat kézhez kaptam) iratokkal az OEP kifizetett.


Ezt mind meg lehetett volna spórolni, ha az ügyintézők nem sz@rnák telibe az embereket és min. megtanulnának olvasni is..!

2012. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és arról nem beszélve, hogy 300 $-os büntetést kaptam a kinti külügyminisztériumtól, hogy nem jelentettem le a lányomat születés utáni max. 6 hónap alatt..

Mert a törvényben így áll, hogy minden külföldi állampolgárnak le kell jelentenie a született gyermeket max. 6 hónap alatt.. Természetesen azoknak, akik kint szülnek..

Csak hogy a magyar ügyintézők ezt is elb@szták .. az volt a szerencséje a MÁK-nak, hogy törölték a büntetést és az eljárást irántam, különben nagyon durva dolgok történtek volna, mert hogy szó nélkül nem hagytam volna, az is biztos!

2012. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia,nem kell igényelni, ez hülyeség, csak most alapanyaghiányra hivatkozva nem küldték ki elég régóta a kártyákat.

2010 áprilisi fiam után automatikusan küldték, 2011 novemberi lányom után még nem. Utánakérdeztünk.

2012. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!