Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart még, hogy elalvás...

Meddig tart még, hogy elalvás után 30-40 perc múlva felébred?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam. Kb fél éves kora óta vannak gondjaink az alvással: félóránként felébred, és ha nem vagyunk mellette azonnal, akkor egy ideig vissza sem tud aludni. Tudom, hogy a babák alvási ciklusai 30-40 percesek, ilyenkor van egy éberebb fázis, majd visszaalszanak mélyebb alvási fázisba. Ez felnőtteknél is így van, de legtöbbször nem is emlékszünk rá, hogy felébredtünk, alszunk tovább. Meg kell tanulniuk vissza altatni magukat a babáknak is az éberebb fázisból, de mikorra tanulják ezt meg, és hogyan lehet segíteni ebben? Hónapokig nem aludtunk emiatt, végül magunk közé vettük és kb 5 hónapja velünk alszik. Amikor felébred, vissza adjuk a cumiját, és alszunk tovább, ez így valamivel kényelmesebb, mint félórákig altatni, ha teljesen éber lesz. Ha nem vesszük azonnal észre, hogy magához tért, és nem simogatjuk vissza alvásba, nem adjuk rögtön vissza a cumiját, akkor kész a baj, félóra kínlódás következik. Van valakinek tapasztalata ebben?
2012. márc. 22. 07:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos hasonló cipőben járunk. Persze vannak drasztikus módszerek amit mi nem próbálunk ki addig marad a sűrű ébredés. Azt olvastam, h az idegrendszer érésével majd javulni fog a helyzet. Ez 2-3 éves korra várható.
2012. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál! Utána néztem én is a neten, ezeket találtam, szóval igazad lehet!


[link]


[link]

2012. márc. 23. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!